лепила

Predlozi i sugestije
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Evo sad sam ukucao u google: "lepkovi za drvo" i nasao sam za pola minuta lepak za Feniksa, a u gornjem desnom uglu ima i PDF sa tehnickim karakteristikama: http://www.finalprom.ba/Artikl.aspx?id=542
I ne vidim razlog da je to problem.

p.s.
ima i manjih pakovanja odgovarajucih za tu namenu: http://www.finalprom.ba/Artikl.aspx?id=543
http://www.finalprom.ba/Artikli.aspx?id=20
Last edited by Pezzo on 10 Jan 2014 23:53, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Pa dobro Pezzo, jel ti citas sta pise na tom uputstvu?
Preporucujes mu dva naizgled slicna a u stvari potpuno razlicita proizvoda :)
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ma citam, ali oba se dobro vezuju i za plocice i za drvo, a jedan je u pakovanjima od 20 kila. Moze i neki treci koji mu se svidja, za lepljenje praga nije toliki problem.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Slazem se ja sa tobom ali ono zbog cega je autor zapoceo temu je nesto malo vise od "Moze i neki treci koji mu se svidja...". I ja sam misljenja da to treba uraditi sa PU lepkom ali samo jednim od ova dva ili mozda trecim a zanima me kakve su mu plocice (glatke, grube, lakirane), kolio je potrebno ispunjavanje lepkom (koliko ce daska lepo leci na te plocice), koliko je suva daska, moze li prostor i materijal biti zagrejan na neku prihvatljivu temperaturu,... Ono sto na ovim tehnickim karakteristikama nije navedeno a moze da bude jako vazno je viskozitet. Mozda bi neko da lepi cela stepenika a ovaj ce za 2 sata da iscuri na donji stepenik...
Za ovaj primer je dobro cuti iskustva, i pozitivna i negativna. Tako se brze dolazi do resenja.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Bilo je na forumu i o stepenistima, pisao je Radenko cime on lepi i zadovoljan je dobrim rezultatima. Nama koji radimo sa raznim materijalima ne odgovara da izmisljamo toplu vodu, mozemo samo da razmenjujemo misljenja i zapazanja o dostupnim proizvodima. Eto ja sam naveo da sam koristio montaz-git za takvo lepljenje. Plocice mogu da se nagrebu nekom grubljom smirglom, da bi se lepak bolje drzao, napisao sam vec... Nije ni on bas smotan da se nece snaci za toliko.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Dooobro :)

Posto smo posle poduze diskusije ipak zakljucili da bi trebalo pisati o ovome, i da je forum tu kako bi razmenjivali iskustva, a ne sami pregledali i probali 20 stvari pre nego sto ustanovimo da 3 od njih rade ono sto nama treba, mogli bi da se vratimo na temu.

Kad i ako bude postova koji lepo objasnjavaju nesto, tipa: ovaj lepak je dobar za ovo, pod ovim uslovima, probao radi... premesticemo ih ili iskopirati u posebu temu koja bi bila neka vrsta "prirucnika za lepljenje".

Do tada, mogu samo da podelim svoje iskustvo za lepljenje necega na plocice.
Lepio sam univer, na granitne plocice (hteo sam da srafim, ali su tvrde ko djavo, a nisu mi se davale pare za dijamantsku burgiju, plus nisu bile bas idealno ravne).
Plocice su hrapave, lepljeno je u horizontalnom polozaju (slajfna univera na koju dolazi donja sina od kliznih vrata).

U prvom slucaju koristio sam montage kit, ali onaj sto je za spoljasnju upotrebu, to jest rastvarac je neka hemija, nije voda (Mislim da je Henkelov, crno zuta kutija).
U drugom koristio sam TK montaznu, niskoekspandirajucu PUR penu.

Razlozi zasto bas ta dva? To sam u datom trenutku imao, opterecenje nije neko strasno, montage kit i PUR pena dobro vezuju razlicite materijale, a i plocice nisu bile bas najravnije na svetu, pa mi je bilo zgodno da lepak moze da bude u debljem sloju, kako bih mogao da iznivelisem "dasku".

Stoji vec 3-4 godine, ali ponavljam opterecenje nije veliko.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

mislim da oko lepka za drvo ne treba nesto mnogo polemisati,zna se koji je za koju namenu :)

kad smo vec kod montaznih lepkova,probao sam svasta od bison-a ,henkela..... ali jedan je mama za sve njih(samo je on zalepio dok ostali nijedan nije drzao duze od 12h )

to je ovaj mocni

http://www.scdcs.com.au/documents/SI_B_ ... ro_Doc.jpg

vredi sve pare a ubija kako drzi i kako je elastican :happy:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mirkoni 2
Majstor početnik
Posts: 100
Joined: 08 Sep 2011 23:15
Location: Novi Sad

Post by mirkoni 2 »

Vi kao da ste svi zastupnici henkela,bisona ili već čega kad ih toliko hvalite.Mislim da i mi znamo da napravimo dobar lepak za drvo.Jer ako naši proizvodjači propadnu kome ćemo praviti nameštaj ili šta već,zato kupujmo domaće,za sve važi
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

"kupujmo domace" i slicno ostavite za forume koji se bave dnevnom politikom.
Svaka dalja diskusija na tu temu ce biti srezana.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Evo da se nadovezem ovu temu oko lepkova posto vidim da nemozete da resite problem oko lepljenja praga odnosno lajsni za plocice ili beton . Pezzo je dobro zapamtio da sam ja negde u nekoj temi pricao kako se lepe gazista na beton keramiku metal i sve ostale gradjevinske materijale sem silikona a to je sa Titenbondov lepak " Hevi diti" :prsgore: :prsgore: :prsgore: isprobano u svim uslovima nema mu premca a ima ga u kartusama od 280 ml za pistolj i u kantici od 1 galona (oko 4,5 kg) sto je najisplativljije a inace ja ga uzimam u Furnexu u dubrovackoj br 4 u Beogradu. A evo opisacu kako se radi sa njim da mozete odma da gazite po stepenicama : nanesu se 4 grudvice na gaziste beton (podlogu usisate) namestite gaziste pritisnete da se grudvice pravilno rasporede i odma posle toga odlepite gaziste sacekate 10 min i nanesete 4 nove grudvice zalepite gaziste tako da one predhodne lepe trenutno a ove nove 4 polako vezuju i tako redom da mozete odma posle lepljenja da idete po stepenicama ako nije nesto jasno slobodno pitajte objasnicu pozdrav: :skool: :skool: :skool:
smirglaj nikad dosta
User avatar
mirkoni 2
Majstor početnik
Posts: 100
Joined: 08 Sep 2011 23:15
Location: Novi Sad

Post by mirkoni 2 »

Ok Bole, :kapitulation: producirati :kapitulation:
Post Reply