Šta mi se ne sviđa...

Predlozi i sugestije
Post Reply
User avatar
belushi
Šegrt
Posts: 33
Joined: 30 Dec 2007 19:16
Location: Sremska Mitrovica

Šta mi se ne sviđa...

Post by belushi »

Iako sam oduševljen forumom i sajtom uopšte, mislim da je ova tema neophodna da bi isti bili što bolji. Nadam sa da mi administrator i moderatori neće zameriti.

Pregledao sam oko 70% tema i na prvi pogled mi se ne sviđa što se deo tema nikako ne završava, odnosno prekidaju se bez nekog konkretnog zaključka.

Na primer: Registracija stolarske radionice (bilo bi dobro da se završi sa konkretnim i zvaničnim zakonskim regulativima vezanim za registraciju i rad stolarske radionice). Onda ona tema sa tapaciranjem fotelje za koju neznamo dal je do kraja tapacirana i.t.d.

Predložio bih, ako našim prijateljima, iskusnim majstorima nije teško, da nam prenesu što više praktičnih veština, objašnjenja i sitnih ali za nas amatere, vrlo korisnih ideja jer smo (cenim po sebi) željni znanja a nismo u situaciji da dođemo do svega toga sami.

Na primer: kad sam se nervirao što u prodavnici nema plastičnih čepova za maskiranje iver-vijka u dezenu mahagonija jedan stolar koji je to slušao, iskusan majstor, me je posavetovao: nabavi zumbu 13-14mm, od kant trake seci krugove i lepi peglom. Prosta stvar al se ja toga ne bih setio.
Posebno mi se svidela nesebična želja tog, meni nepoznatog majstora, da mi pomogne.

Pozdrav svima...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Naravno da neće zameriti, čim ima samo pohvala, onda tu nešto nevalja :) Ustvari tek iz kritike i diskusije može da se izrodi nešto kako treba (uh počinjem sebi da ličim na političara, bolje da prestanem :)

Elem, ne svidja se ni nama, ali teme žive onako kako korisnici pišu.
Admin i moderatori, mogu da pomognu, ali samo onoliko koliko znaju, to jest kao i svi drugi korisnici. Njihove "funkcije" su ustvari prvenstveno tehničke prirode.

Neke od stvari koje si pomenuo bi i mene interesovale, al dok ih ne opiše neko ko to poznaje, mogu samo da čežnjivo iščekujem.
User avatar
deshamp
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 10 Jan 2008 21:55
Location: Jakovo

Post by deshamp »

Samo jedna stvar.
A to je da se drzimo tema.Malo pre sam bio na predstavljanju clanova a tamo pitanje gde ima da se kupi nesto i sta je tamo nesto i bla -bla.To kazem iz razloga ako me interesuje neka tema hteo bih citati samo nju,a ne gubiti vreme na nekim drugim stvarima koje,ne kazem ne zanimaju me nego eto,cisto zbog vremena.Apsurdno je da citamo poruke koje nisu vezane za zadatu temu.
User avatar
deshamp
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 10 Jan 2008 21:55
Location: Jakovo

Post by deshamp »

A da,zaboravio sam reci,SVIDJA mi se ovo sa dodavac alata,zarezivac olovaka i ostala radna mesta
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

deshamp wrote:Samo jedna stvar.
A to je da se drzimo tema.Malo pre sam bio na predstavljanju clanova a tamo pitanje gde ima da se kupi nesto i sta je tamo nesto i bla -bla.To kazem iz razloga ako me interesuje neka tema hteo bih citati samo nju,a ne gubiti vreme na nekim drugim stvarima koje,ne kazem ne zanimaju me nego eto,cisto zbog vremena.Apsurdno je da citamo poruke koje nisu vezane za zadatu temu.
Nazalost nije moguce premestanje pojedinacnih poruka, vec samo celih tema iz konferencije u konferenciju (takav je softner na kome je zasnovan forum). a cesto je dok mi pogledamo neko vec odgovorio na poruku koja je "otisla u efe" iz teme, i onda je tesko premestiti lanac, a ne narusiti logiku.
Post Reply