Malo kritike za administratore !!!

Predlozi i sugestije
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

I ova tema je otišla malo offtopik,ali ovdje smo pisali o ovom problemu pa je sve nekako stalo.

Jedno pitanje za Boleta:

kolega prijatelju dali si se informirao sa onim poreznikom oko pomoći,ustvari oko načina kako da se ponogne da ovaj sajt i naš forum a samim time i naše sastajalište i okupljalište nebi pokleklo,govorilo se o tome na koji način da se pomogne Bojanu da se neke stvari urede i urade na sajtu da nam svima bude malo ljepše i bolje.

Svi smo složni a u to sam siguran,pa da se nekako pomogne da ovo izrealiziramo jer bilo je podrške od velike većine i sada o tome niti riječi.Ajmo ljudi se malo trgnuti pa da se nešto napravi i poduzme po tom pitanju.Vidim neke se promjene dešavaju i to je za svaku pohvalu ali nemojmo biti zadovoljni mrvicama ako nemoramo (nemojte me krivo shvatiti kolege i prijatelji administratori jer ovo šta vi radite nisu mrvice ovo su velike stvari ali).

Poziv svima koji se družimo na ovom mjestu da se na bilo koji način angažiramo i trgnemo.
Last edited by Strkic on 27 Mar 2009 11:40, edited 1 time in total.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jos nisam. Nema ga da dodje (jurili su neke fantom firme ovih dana, juce je palo i neko hapsenje).
Cim bude nekih novosti, javljam.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Strkicu sad je do Boleta mi smo nase rekli i stojimo iza toga.
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Kolege Å TRKIĆ i Radmit, oni su Boletu rekli da će doći u utorak, ali ne i u koji.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Ma kolege i prijatelji ja znam da smo mi a i Vi svoje rekli i da stojimo iza toga i da smo za pomoć ALI bi i mi na neki način trebali pronjušiti kako da se izbjegne davanje državi a da se pomogne Bojanu da sajt bude bolji,u tome je bit a ne čekati da nam neko reče uplatite na taj račun toliko to svi znamo i možemo.Nemojte me krivo shvatiti nisam mislio nikoga prozivati ili nešto slično ali ja nisam iz Srbije i neznam točno kako bi se to tu moglo riješiti i koga da idem pitati ali vjerujte da sam već nešto ovdije pitao ali nema nekog konkretnog riješenja uvijek ima onaj jebeni ALI.Molim Vas da se nenađete uvrijeđeni ili prozivani jedino želim pomoć i da se imam gdje sastajati i družiti sa svima Vama meni dragim ljudima.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Ama i kolege i prijatelji, namjera nam je ista, tako da nema mjesta pogotovu ne ljutnji ili ružnom osjećaju. Smatra
takodje da je moje prisustvo na Forumu, prvenstveno radi: druženja, razmjene mišljenja a bogomi i ne male pomoći
od kolega profesionalnih stolara. Raspitivao sam i ja za kakvu mogućnost, medjutim ja sam u CG tako da sam
dobio odgovor sličan tebi. Nadam se da će kolege admin.,admin.,admin., naći neko bolje rješenje, ne sumnjam u
njihove sposobnostgi. No za sada samo podrška od koje, znam da nemaju ništa, ali ponekad i kskrene želje mogu
dati finiji osjećaj.Pozdrav svima.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Poslednja informacija je da poreznik stize u ponedeljak.

Generalno, najjednostavnije je otvoriti privatni tekuci racun i onda ko hoce uplacuje pare na njega. Jes, al ovde su upravo smislili novi porez (6% na sve mesecne prihode preko 12000 din to jest preko 120Eur). Mamu li im lopovsku. Nije jos "aktiviran" al ne sumnjam da ce to brzo da izvedu. Treba od necega platiti dnevnice, audie...
Usled toga ocekujem kontrolu svih priliva po tekucim racunima.
Drugim recima moze da se pojavi neki pametnjakovic i da kaze: to je tebi prihod, na to nisi platio regularne poreze i doprinose. Mars u bajbok.

Problemi nastaju i sa svim transferima iz inostranstva. Ne znam bas sigurno kako to izgleda za fizicko lice, al za pravno je uzas od papira. Ne moze tek tako neko tebi da posalje pare. Ima bre da objasnis zasto si ih dobio, da popunis jedan papir za svoju banku, onda drugi papir za Ministrastvo finansija, pa da im odneses i odgovarajucu fakturu, ugovor, devizni izvod banke... Znam da je procedura pri placanju prema inostranstvu identicna za fizicka i pravna lica (moras da doneses banci profakturu inace ne mogu da se posalju pare), tako da me ne bi iznenadilo da je ista i pri prijemu para.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Za firme je teski seks znaci em sto traze sve to em ti placaju po kursu po kom oni hoce.A kad treba da uplatim inostranstvu onda je taj kurs naj najgornji ma to je da ispizdis.Milim da je najbolje otvoriti neku agenciju za kompijuterski dizajn i usluge koja nece biti u pdv nece p[relaziti promet do 4000000 din i samim tim mislim da netreba knjigovodja ali opet ono ali imas fiksne mesecne troskove e sad je pitanje dali si zaposlen pa koja stavka i slicno.Ako imas radnju onda samo doregistujes ali onda ti ovo nabija dodatne troskove.A naj jednostavnije ptt uputnica na ime
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sve to je preskupo.
Ono o cemu ja trenutno razmisljam je "neprofitna organizacija" ili "udruzenje gradjana" i tome slicne stvari. Besmisleno je da se plati porez od 15000 mesecno a troskovi sajta za godinu dana iznose 10000.
E sad tu ima zackojica koliko i neces, tako da moze svasta da se desi. Pa cak da na kraju ispadne da je najjeftinije biti D.o.o.
Zato i hocu da sacekam ovog poreznika da vidim sta je sta, i gde se kolko placa na mostu a kolko na cupriji.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Najnovije vesti.

Bio poreznik danas, al sam i njega zbunio :)
Nije ni on siguran, kaze morace da pogleda. Malo smo "van standarda", posto smo u sustini virtuelni. Kaze, ima raznih udruzenja gradjana (recimo udruzenje ljubitelja vina), al su svi malo drugaciji, to jest postoje "fizicki", imaju neki prostor, kancelariju, klub...
Za sada ono sto sam skontao, trik je u tome da budemo neprofitabilni, drugim recima da sva sredstva koja se prikupe moraju da se utrose na rad udruzenja (ili sta to vec bude), pa onda ne bi placali poreze.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Otvorite rubliku za kumstvo necu ja kao clan moraju administratori.
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Mbole na dobrom si putu, skonto si ga dobro, samo nastavi, dobar si pregovarač.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Informacija je za početak povoljna i nadam se da će biti od svega toga nešto.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
slavko
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 28 Nov 2008 22:50

Post by slavko »

neznam sta da kazem ali ideja je dobra i ja bi to placao jer sto vise informacija to bolje za sve nas ko voli nek izvoli. cudan je ovaj narod brate odes u crkvu pa das neki dinar , ali ovde mi svi takoreci zivimo od tih informacija od tih sablona itd. pa sto da se to ne realizuje pa pogledajte ostale forume pa ruski , engleski, bugarski i sta ti ja znam.pa to je normalno,da ima nesto da se pogleda vidi ,da se vidi neka nova ideja lakse za rad neznam mozda ovo nekoga i ne zanima ali mene bogami zanima
slavko
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

slavko wrote:neznam sta da kazem ali ideja je dobra i ja bi to placao jer sto vise informacija to bolje za sve nas ko voli nek izvoli. cudan je ovaj narod brate odes u crkvu pa das neki dinar , ali ovde mi svi takoreci zivimo od tih informacija od tih sablona itd. pa sto da se to ne realizuje pa pogledajte ostale forume pa ruski , engleski, bugarski i sta ti ja znam.pa to je normalno,da ima nesto da se pogleda vidi ,da se vidi neka nova ideja lakse za rad neznam mozda ovo nekoga i ne zanima ali mene bogami zanima
potpuno se slažem sa slavkom,
svi odavde mažnjavamo ideje i šablone pa hajde da unapredimo sajt ali
MOLIM VAS DAJTE NEÅ TO DA SE URADI DA MOŽEMO DA KAČIMO SLIDŽE KAO RANIJE pa kolko košta nek košta
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
Post Reply