Spameri i paswordi

Predlozi i sugestije
Post Reply
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Spameri i paswordi

Post by mbole »

U zadnje vreme, verovatno ste primetili povremene spam poruke.

Problem je u isuvise jednostavnim passwordima koje neki clanovi imaju, tako da ih bot-ovi provale iz manje od 3 pokusaja.

Ako vam je password neki od "najcescih na svetu", tipa 123456, isti kao username, ili nesto slicno, promenite ga sto pre.

Inace cu morati ja da ga menjam, kada ga neko provali :) a onda morate da me kontaktirate, da bih vam rekao koji je.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 585
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Re: Spameri i paswordi

Post by LepoJeBitiFin »

Očigledno se neko baš trudi da provali pass i udje u nečiji profil .
Oce da bude drug član , šta li ?
Ako mu to toliko znači koliko bi bio voljan da izdvoji ( cetkina ) i da mu neko od članova proda svoj profil ?
Pitam za druga .
( može na PP poruke )

P.s odavno merkam Lamello Zeta P2 pa neka to bude okvirna cifra , kad se već prodajem da ne bude za tepsiju ribe . . .
--------------------------- spojene poruke


Da ne bude zabune


https://youtu.be/5nGQOLIwKV4?si=hqQgnA8QAnM6VUF7
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Spameri i paswordi

Post by drBouz »

Prodao bi svoju lepost i finost za jednu keksericu? Tz tz tz... kuda ide ovaj svet :)
*evo proverio - meni pass masinski neki, nezapamtljiv, fazon da mi grom spali kompove po kuci, setio bih se nikad.
Ozbiljne su to stvari :)
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Spameri i paswordi

Post by mbole »

Sad.. potrudi se za tolko da doda novi sajt u spisak, programu koji krene da "pogadja"...

Nije previse tesko da program izvuce spisak korisnika sa javnog dela foruma koji vidis i kao guest.
I onda krene da pokusava da se uloguje kao svako od njih sa najcescim passwordima

Nakon treceg pokusaja, okine antispam, pa onda mora da prodje i "nevidljivi" recaptcha, koji programima uopste nije tako lako da provale.

Tad jednostavno odustane, i predje na sledeceg korisnika.
Pa kolko uspe da pogodi...
Racunaj da se sve to obavi u sekundama, bez ikakve licne intervencije, sve radi program... ti samo dodajes nove sajtove.

Generalno.. mi imamo manje problema nego englesko govorno podrucje, posto niko van exYu nece pokusati da pogodi cuveni mujin pass koji je "5j*benihKuvanihsarmi", ili "anavolimilovana", i tome slicno :)
Ali... 111111, 123456, 147258, asdfgh i tome slicno... je prvo sto se gadja.
A nazalost... ljudi cesto upotrebljavaju bas takve lozinke.
Kao i datume rodjenja, svoj broj telefona, svoju mail adresu...
Iole pristojan pass ne sme da sadrzi nista od podataka sto je vezano za osobu koja ga koristi.

Cemu sve to?
Kao i uvek... lova :)
Neke spamere placaju i samo za klik na link, neke samo ako je kupljeno (naravno nisu iste cene), neke sto su postavili spam poruku na recimo facebook profil koji ima 30.000+ pratilaca...

Odziv na spam je generalno mali, ali ako se dnevno posalje oko 250 milijardi spam poruka (skoro 50% ukupno poslatih mailova je spam sto cini skoro 133 milijarde dnevno, plus drustvene mreze, sajtovi, forumi...), nastupa "igra velikih brojeva".
Post Reply