Stega

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
Post Reply
User avatar
luk492
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 25 Dec 2020 21:36
Location: Novi Sad

Stega

Post by luk492 »

Gde bih mogao da kupim slicnu stegu kod nas?
Hvala

Image
Online
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Gde kod nas? - kod nas kineza iz opstine nan-shan u shenzhenu, kod nas kineza iz tai-po u hong kongu, ili pak kod nas kineza iz tajvana?
:)
regularan tip skroz
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ti kinezi is opstine Nan Shan u Sherzenu su prethodno pravili asove i motike, pa su nedavno presli na stege. Sad, ako nekome treba stega da kopa njivu, ove njihove su odlicne.

Ako bi neko stezao nesto u tome, to se kupuje kod onihg koji su navikli da prave stege, i to rade barem 100 godina. Najblizi nama su Cesi i Nemci.

Pa se tu i kupuje. http://www.dictum.com
User avatar
luk492
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 25 Dec 2020 21:36
Location: Novi Sad

Post by luk492 »

drBouz wrote:Gde kod nas? - kod nas kineza iz opstine nan-shan u shenzhenu, kod nas kineza iz tai-po u hong kongu, ili pak kod nas kineza iz tajvana?
:)
Jel to hoces da kazes da ima kod kineza? smile
Mislio sam kod nas u Srbiji. Najbolje ako ima u okolini ns-a
Last edited by luk492 on 27 Dec 2020 20:43, edited 1 time in total.
User avatar
luk492
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 25 Dec 2020 21:36
Location: Novi Sad

Post by luk492 »

BR wrote:Ti kinezi is opstine Nan Shan u Sherzenu su prethodno pravili asove i motike, pa su nedavno presli na stege. Sad, ako nekome treba stega da kopa njivu, ove njihove su odlicne.

Ako bi neko stezao nesto u tome, to se kupuje kod onihg koji su navikli da prave stege, i to rade barem 100 godina. Najblizi nama su Cesi i Nemci.

Pa se tu i kupuje. http://www.dictum.com
Pomislio sam da imamo neke preprodavce ili uvoznike?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Imas odlicnu stegu kod gagija u gvozdjari
User avatar
luk492
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 25 Dec 2020 21:36
Location: Novi Sad

Post by luk492 »

maricaiivica wrote:Imas odlicnu stegu kod gagija u gvozdjari
Gde bih mogao naci tu gvozdjaru? Ja sam iz ns...
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Upisi u profilu odakle si. Obavezno je po pravilima foruma.

I ne, u Srbiji nema zastupnika i uvoznika koji prodaju ovakve stege. Mora da se narucuje iz inistranstva.
User avatar
luk492
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 25 Dec 2020 21:36
Location: Novi Sad

Post by luk492 »

Eh steta... Videcu sta nude komsije. Hvala u svakom slucaju
Online
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

luk492 wrote:
drBouz wrote:Gde kod nas? - kod nas kineza iz opstine nan-shan u shenzhenu, kod nas kineza iz tai-po u hong kongu, ili pak kod nas kineza iz tajvana?
:)
Jel to hoces da kazes da ima kod kineza? smile
Mislio sam kod nas u Srbiji. Najbolje ako ima u okolini ns-a
Ma ne, nego sam pokusao da kazem da nisi napisao bio (tada) na profilu gde si/odakle si, pa je "kod nas" prilicno sirok pojam, posto srpskohrvatski jezik je rasiren onako planetarno k'o sir ribani po pizzi - posto je i srbohrvatlje razasuto po planeti.
N.pr. kad sam ziveo u tom vec spomenutom shenzhenu - odem da platim telefon, cujem neki momci nesto pricaju, skontam "nas" jezik, i bez zle namere kad sam se priblizio komentarisem nesto tipa "opa srpski..." -momci se nakostresise - niiismo mi srbi, mi smo rvati...-dobro bre kumasine, nista lose nisam pomislio, a iz daljine sam samo cuo poznat jezik, ne i akcenat... have a nice time in shenzhen...
...pijuckam pivo ispred prodavnice, ziveo sam relativno blizu jedne od luka - prolaze momci, opet -poznat jezik...-momci, ocete da sednete/zviznete pivo. -e necemo, idemo jos malo da prosetamo - gde smo ovo uopste, rekose nam nek i civan. - civan je selo gde je ova duboka luka, grad je inace shenzhen :) -kol'ki je? (bilo vece/mrak) -pa nije prevelik, 14 miliona otprilike... -evo 'vamo iza imate red light ulicu :) -aa, to smo vec odradili :) :) :). odakle ste? - crnogorci mornari.
Brodic tajlandski zaliv, pored nas jos 2 belca s nekim tajkinjama, izmedju ostrva, nepopularno turistima skroz, -ja ovoj mojoj na srpskom - ma idemo nazad pod tendu, ovaj ce da gusla 50 minuta, ima da procvrcimo na pramcu, jebes vetric u kosici... :) -jedan od ta dva belca, na najbeogradskijem lokalnom akcentu - ma jok buraz, zakon je ovde napred... :)
Stao mi auto pred stambolom, doslepase me negde - momak na kapiji, crn k'o turcin, na srpskom - e zdravo ljudi, jeste dobri... - nas momak, bosnjak, iz Novog Pazara, gastos u 'Stambolu...
i tako...

*'vake stegice prilicno sam siguran nece jos dugo ovde biti, al' mozes da napravis nesto / skarabudzis od navojnih sipki, sto ce ti isto raditi pos'o.
Last edited by drBouz on 28 Dec 2020 07:53, edited 1 time in total.
regularan tip skroz
Post Reply