Cicak Podloga 225mm

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
Post Reply
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Cicak Podloga 225mm

Post by momirz »

Za lepljenje ili mogu sam da nalepim na nosac
Nesto ovog tipa:
https://www.amazon.co.uk/Replacement-Sa ... B07RBF9QH9
Ima li kod nas?
"Zirafe" koriste 225 smirglu ali nisam uspeo da nadjem cicak poslogu.
Hvala.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Ja sam sam pravio podlogu ,cicak sam kupio u prodavnici snajderskog repromaterijala. I evo radi drzi solidno vec dve godine. Nista te ne kosta da probas. Ceo trsak 200-300 din.
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

bojane, jel' mozes malo da pojasnis? - tipa, u pozamanterija radnij si kupio cicak, lupam - neki list (prakticno veci od a4 formata), ili neke trakice pa si lepio jednu do druge, i t.d. ?
regularan tip skroz
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ako mogu da uskocim. To lepljenje podloga i reparacija padova je malo zeznutiji posao. Padovi moraju da budu sto priblizniji originalnoj tezini, inace se ostecuje ostatak masine. Recimo pad kod Mirke od 150 mm ima 130 grama. Ako se doda podloga za rad sa mrezastim materijalima, mora da se doda sraf za balansiranje. Kvarovi su vrlo cesto prouzrokovani time sto je stara podloga potrosena i prelaka.

Sad, sto jeftinija masina manje osetljiva, ionako nije balansirana u startu, ali treba povesti racuna i o tome, izako mozda na prvi poigled izgleda besmisleno.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

drBouz wrote:bojane, jel' mozes malo da pojasnis? - tipa, u pozamanterija radnij si kupio cicak, lupam - neki list (prakticno veci od a4 formata), ili neke trakice pa si lepio jednu do druge, i t.d. ?
trakice su sirine mozda 6cm i pazljivo sam zalepio. Inace kod mene je stradao samo cicak ostalo je bilo ok.
Post Reply