Stege za radni sto Bessey

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
Ioan
Šegrt
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2013 20:02
Location: Zemun

Stege za radni sto Bessey

Post by Ioan »

Pozdrav

https://www.amazon.de/Bessey-TW16-20-10 ... J20NY3566J

Gde ima da se kupe stege za radni sto (Bessey TW16-20-10-2K) kao ove sa linka?
Da li postoje neke varijante druge da se kupe kod nas ili je alternativa kod nekog strugara napraviti tj. prepraviti obicne stege?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Probaj kod:
http://maksal-line.rs/sr/BESSEY_KATALOZ ... _cenovnik/

Naravno, uvek moze da se prepravi obicna stega.
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

Imas i kod Krigera, prepravljene obicne.
User avatar
Ioan
Šegrt
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2013 20:02
Location: Zemun

Post by Ioan »

mbole wrote:Probaj kod:
http://maksal-line.rs/sr/BESSEY_KATALOZ ... _cenovnik/

Naravno, uvek moze da se prepravi obicna stega.
Hvala mbole. Nisam ni znao da ima predstavnik kod nas. Nasao sam ih oko 52e izadje najjeftinija stega, to sto meni treba. Ajde da vidimo neku alternativu..
Rendisha wrote:Imas i kod Krigera, prepravljene obicne.
Gde se nalazi Kriger, koje su cene orjentaciono? Pretpostavljam da neko radi privatno...
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Zasto li mi ovo lici na harden sa drugom nalepnicom :)
https://www.wobyhaus.co.rs/stege/11339- ... x120mm-hdg

Mada iskreno... te harden stege nisu uopste lose, barem ono sto sam probao (C stege, nisam probao stolarske F)
Za klasu iznad womaxa, naravno odgovarajuce vise i kostaju.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Najjeftinije resenje Juma sa Fine toolsa.

https://www.fine-tools.com/holdfast.html

Jedino pitanje je za kakav sto ti trebaju te sgtege, ako je za klasicnu tezgu, uvek bi pre isao na kovani holdfast.
User avatar
Ioan
Šegrt
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2013 20:02
Location: Zemun

Post by Ioan »

@Rendisha hvala za info
mbole wrote:Zasto li mi ovo lici na harden sa drugom nalepnicom :)
https://www.wobyhaus.co.rs/stege/11339- ... x120mm-hdg

Mada iskreno... te harden stege nisu uopste lose, barem ono sto sam probao (C stege, nisam probao stolarske F)
Za klasu iznad womaxa, naravno odgovarajuce vise i kostaju.
I meni ove stege na prvi pogled izgledaju jeftino, kinesko
BR wrote:Najjeftinije resenje Juma sa Fine toolsa.

https://www.fine-tools.com/holdfast.html

Jedino pitanje je za kakav sto ti trebaju te sgtege, ako je za klasicnu tezgu, uvek bi pre isao na kovani holdfast.
Ove mi se bas svidjaju mislim da bi zavrsile posao, odlicna im je i cena :). Kakvo je stanje oko isporuke sa Fine tools-a, koliko se ceka?

Tezga nije klasicna, pravim sklopivi sto od krila vrata na koju cu usrafiti.. zalepiti plocu medijapana od 19mm i to se sve montira na zid pomocu sarki, moram jos da resim nogare
Dakle sto za hobi stolariju, prvi veci projekat ce biti izrada kuhinje za to se i pripremam

Image
Image
Image
Image
Last edited by Ioan on 19 Oct 2020 01:41, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Na pakete iz Zfine toolsa ceka se oko dve nedelje. Postarina je reda 13-17 Eura, zavisi od tezine, ali pretpostavljam da neces uzimati vise od 4-5 stega.

Sad, jedini porblem sa tim stegama je sto nisam siguran koliko dugo ce ti preziveti povrsina tezge od medijapana, a da ne ostetis rupe. Moras da se kontrolises koliko jako stezes, posto ove stege zahvaljujuci zavrtnju mogu da ostvare prilicno jaku silu, a stablo je nareckano, i nesto nisam siguran da nece da pocnu da se cupaju iz stola. Medijapan je prilicn o nezahvalan materijal za tezgu, zato sto je mekan.
User avatar
Ioan
Šegrt
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2013 20:02
Location: Zemun

Post by Ioan »

Pa razmisljao sam o tome. Mislio sam da ispod mesta gde su budu isle rupe zalepim dva sloja sperploce pre busenja. Imam neke odpadne blazujke kapiram da bi to dosta pomoglo da se ne razglavi.

Trebale bi mi barem 2do3 stege. Imam vec dve ekscentar Wurth stege koje bih morao da nadogradim kod majstora da mi na plocicu zavari neku navojnu sipku koja ima isti fi kao i ostale stege. Pa bih i njih koristio kao brze stege.

Mislim sve je ovo improvizacija. U zajednickim prostorima podruma pokusavam da napravim da sve bude rasklopivo, a alat kad zavrsim sa radom nosim u stan.
Sad mi je veci problem kako da napravim nogare a da to bude stabilno.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Ioan wrote:................................................................

.......................U zajednickim prostorima podruma pokusavam da napravim da sve bude rasklopivo, a alat kad zavrsim sa radom nosim u stan.
Sad mi je veci problem kako da napravim nogare a da to bude stabilno.
Jesi li mozda razmisljao da problem ne bude i buka ::neznam:: Kod mene su zajednicke prostorije ( veseraj i susionica ) naslonjene

na skloniste a ono je od nekog armiranog betona pa sve svaka vibracija i ton prenose vertikalno do poslednjeg sprata :pucko:
Last edited by LepoJeBitiFin on 19 Oct 2020 17:08, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
Ioan
Šegrt
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2013 20:02
Location: Zemun

Post by Ioan »

LepoJeBitiFin wrote:Jesi li mozda razmisljao da problem ne bude i buka ::neznam:: Kod mene su zajednicke prostorije ( veseraj i susionica ) naslonjene

na skloniste a ono je od nekog armiranog betona pa sve svaka vibracija i ton prenose vertikalno do poslednjeg sprata :pucko:
Pa verovatno su drugacije zgrade, ja zivim u zgradi sa 12 spratova gde je veseraj na svakom spratu, a dva sprata ispod zemlje su podrumi.

Na tom stolu ce se 95posto vremena keksati i srafiti kutije i fioke od kuhinje u naredna dva meseca, mozda nesto prekratis na brzinu i to dva do tri sata preko radnog dana, a vikendom bih onda ozbiljnije radio..

Dao si mi sad dobru ideju da ispod tih sarki stavim apsorbcionu gumu koja mi je ostala od ugradnje klime, da bih smanjio eventualnu buku koja bi se stvarala :)
Last edited by Ioan on 19 Oct 2020 18:49, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Blazujka ispod ce malo da pomogne, ali ne previse, zato sto se stege kace u dve tacke, po jednoj na svakoj strani, i kako tako ces jedniom delom biti u medijapanu.

Razmisli o tome da napravis umetke od spera koji prolaze kroz medijapan, pa izravnas ceo sto. Recimo izbusis rupu 40mm, u nju postavis sajbnu od blazujeke sa istim spoljnim precnikom, a odozdo zalepis vecu plocu, cak m ozes i da dodas zavrtanj. Naravno u sredini je rupa 19 koliko i treba. Ako ih zakacis sa srafovima, mozes da ih promenis kada propadnu, mada ce tada verovatno i medijapan biti Ok za zamenu.
User avatar
Ioan
Šegrt
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2013 20:02
Location: Zemun

Post by Ioan »

BR wrote:Blazujka ispod ce malo da pomogne, ali ne previse, zato sto se stege kace u dve tacke, po jednoj na svakoj strani, i kako tako ces jedniom delom biti u medijapanu.

Razmisli o tome da napravis umetke od spera koji prolaze kroz medijapan, pa izravnas ceo sto. Recimo izbusis rupu 40mm, u nju postavis sajbnu od blazujeke sa istim spoljnim precnikom, a odozdo zalepis vecu plocu, cak m ozes i da dodas zavrtanj. Naravno u sredini je rupa 19 koliko i treba. Ako ih zakacis sa srafovima, mozes da ih promenis kada propadnu, mada ce tada verovatno i medijapan biti Ok za zamenu.
Ma gde to da pravim, trebalo bi mi ceo dan da busim rupe i zatvaram. Uprosticu ga i dodati zavrsnu plocu preko mdf balzujku koju imam od 15mm. Brine me samo sto je ploca balzujeke se iskrivila od stajanja pa kako to spojiti zalepiti ili usrafiti i koju stranu okrenuti na gore, ja bih gore pre stavio onu hrapavu da se ne klizaju elementi?.
Nisam hteo da je koristim za sto, ali izgleda da cu morati. Svidja mi se ideja da imam rupe u radnoj ploci i da koristim brze stege ubrzace mi posao sigurno. Ispod bih isto dodao komade spera ispod mdf tako da bi se steghe naslanjale na sperplocu u obe tacke. Bice jos masivniji sto mozda i stabilniji samo jos da resim nogare.

Hteo sam da pitam sta mislite o VERITAS Toggle Clamp Plate for 3/4 inch (19 mm) Holes with 127 mm long post Fine tools-a
https://www.fine-tools.com/kniehebelspanner.html
Tako sam zamisljao dodatak za ekscentar stege da mi napravi neki strugar, mada video sam ih ovde gotove pa me interesuje da li su cetiri rupe sto idu na njihovu ekstenatar stegu iste za sve stege ili je to proizvoljno i zavisi od velicine stege i proizvodjaca?

Evo ih moje
Image
Image
Last edited by Ioan on 19 Oct 2020 23:46, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Zavisi od velicine stega i proizvodjaca. Uzeo sam Bessey stege, ne za sto nego za nesto drugo, i naravno sve je drugacije nego kod kineza.

Jedna od pametnijih stvari za ono sto hoces su Klamensija holdfasti za sto. Generalno taj princip kod Klamensije je prilicno efikasan i prost, to bi jos prostoje moglo da se napravi.

U sustini, svaka stega za stegu radi, mada se nekako uvek uhvatim Veritasove preklopne, koja se na zalost vise ne pravi, mada je bila najbolja stega koju sam ikada probao
Post Reply