Gdje nabaviti suho drvo za amatersku stolariju (Zagreb, Kutina, Sisak)

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
Post Reply
User avatar
strom
Šegrt
Posts: 44
Joined: 05 May 2020 09:37
Location: Zagreb, HR

Gdje nabaviti suho drvo za amatersku stolariju (Zagreb, Kutina, Sisak)

Post by strom »

Bok svima,

zanima me gdje bih mogao kupiti suhu drvenu građu (bukva, hrast, jelovina) koju bih mogao koristiti za izradu namještaja (stolovi, kreveti, ormari, ...)?

Par pilana koje sam kontaktirao nemaju baš razumijevanja za manje količine a pogotovo ne za to da meni trebaju neke stvari iskrojene od njih.

Primjerice, za jedan projekt mi recimo treba jedna hrastvova greda 8x8x200 te nekoliko hrastovih dasaka 2.5x15x200, recimo. Ja ću to dalje prekrajati, ali bitno mi je da tu neku osnovnu mjeru dobijem. Ovo za grede 8x8 nije apsolutno nužno, mogu to i lamelirati od manjih širina, ali ako može, bilo bi super.

Imate li preporuku za neku pilanu ili trgovinu gdje bih tako nešto mogao naručivati? Područje je sve oko Zagreba, Kutine ili Siska.

Hvala!
Last edited by strom on 09 Sep 2020 14:13, edited 1 time in total.
User avatar
MJ
Šegrt
Posts: 40
Joined: 17 Sep 2019 20:46
Location: Sombor

Post by MJ »

Vidi ovde https://www.frischeis.hr/ ima ih u velikoj gorici
User avatar
strom
Šegrt
Posts: 44
Joined: 05 May 2020 09:37
Location: Zagreb, HR

Post by strom »

Zvao sam ih i pogubio sam se... oni su toliko veliki da ih moj upit za neke stolarske daske samo živcira, koliko sam stekao dojam. Imaju milijun vrsta proizvoda i uopće me ne razumiju kada sam ih pitao za hrastove daske. :(

Mislim da je problem u meni, ne znam valjda jasno tražiti što mi treba pa dajte savjet... evo, primjera radi, trebam građu za izradu bračnog kreveta 200x160, recimo nešto najjednostavnije, stranice širine 20cm, najjednostavnije uzglavlje, bez podnožja (donji dio ista visina kao i stranice).

Kako da tražim građu za to, što da tražim/kažem u pilani ili Frischeisu?
User avatar
MJ
Šegrt
Posts: 40
Joined: 17 Sep 2019 20:46
Location: Sombor

Post by MJ »

"Dobar dan, ukoliko kupim rezanu gradju kod vas da li vrsite uslugu obrade po zahtevanim dimenzijama ili mi mozete preporuciti nekoga ?"

Vidi i ovde https://javor-trgovina.hr/
User avatar
strom
Šegrt
Posts: 44
Joined: 05 May 2020 09:37
Location: Zagreb, HR

Post by strom »

Za to pitanje su me svi odbili sa "ma nemamo mi vremena za to". Evetualno pitaju "a za koliko kubika bi vi to prekrajali" :) pa kada čuju tipa 0,5 samo što mi ne poklope slušalicu :)

Doduše, nisam pitao tada za preporuku, to bih mogao...

Zvat ću Javor, hvala ti, vidio sam ih prije na webu ali iz nekog razloga nisam njih kontaktirao, budem.
Last edited by strom on 17 Sep 2020 14:17, edited 1 time in total.
Post Reply