Drvene kocke, stranica 2-3cm

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
Post Reply
User avatar
Bojanic
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 29 Nov 2018 16:05
Location: Novi Beograd

Drvene kocke, stranica 2-3cm

Post by Bojanic »

Pozdrav,

gde bih mogao da kupim u Beogradu (ili poštom u celoj Srbiji), drvene kocke stranice 2 cm?

Skoro sam kupio na kupindu jako lepe kocke stranice 2cm, dužine 4-6-8-10cm, zaobljene ivice, vrlo precizne mere.
Slika pakovanja je dole. Navodno kao reklamni materijal, domaća proizvodnja.

Image

Mene bi zanimalo nešto slično, dimenzija 2x2x2cm, odnosno 2x2x 4 / 6 cm
Ivice ne moraju da budu oborene, ali poželjno je da budu precizne mere.

Pretpostavljam da se to lako napravi od restlova.

Kupio bih par stotina komada.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

potrazi po prodavnicama lajsne 2x2cm. tosin bunar 116 i 112 ili u 'uradi sam', treba da ih ima, a potrazi i na guglu gde ih ima.
User avatar
Bojanic
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 29 Nov 2018 16:05
Location: Novi Beograd

Post by Bojanic »

Hvala na odgovoru!

Nažalost, to sam već bezuspešno probao prošle godine.
Uzeo sam lajsne, ali nisam mogao da ih precizno isečem.
Bratov cirkular ima krupne zube, pa je pucao ćošak lajsne, a ručno nisam uspevao da isečem dovoljno pravo za slaganje (a i bilo je sporo, opet loša testera).
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pa bar listova sa sitnim zubima za poprecni rez ima da se kupi :)
I nisu nesto pogano skupi.

Mislim da ces tako mnogo brze stici do resenja, nego da nadjes nekog da ti to radi (slabo isplativo).
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Bojanic wrote:...ali nisam mogao da ih precizno isečem.
Bratov cirkular ima krupne zube, pa je pucao ćošak lajsne, a ručno nisam uspevao da isečem dovoljno pravo za slaganje (a i bilo je sporo, opet loša testera).
To se radi na precizno podesenom geru, teze na cirkularu. List je potrebno staviti odgovarajuci sa 80-100 zuba (ako mu je fi 250-300mm, kakvi su najcesce), da ne krza. Ako se desi da puca na strani gde izlazi list, onda se podmetne iza parce koje ce da pukne umesto toga sto rezes.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako se radi o stonom cirkularu, nikako nemoj da seces tako sto firung podesis na zeljenu dimenziju, pa da ti kraj letvice lezi na firungu. Recept za zaglavljivanje kockice izmedju lista i firunga i sve probleme i opasnosti koje proizilaze iz toga.

Na firung pre lista (blize tebi), pritegni neku dascicu tako da jeoj je kraj pre lista. Onda podesi da ti mera izmedju dascice i lista bude koliko zeli da je kockica. Gurnes letvicu prislonjenu uz miter (da me ubijes ako znam nas izraz), do dascice, odseces, ona ima gde da stane izmedju firunga i lista, izbegnut problem.

I sto kaze pezzo, iza svoje letvice fiksiras za miter neku otpadnu, koju ne prosecas skroz, vec samo koliko je dovoljno da odseces svoju. Ona napravi "zero clerance" koji ne da cosku da se odlama.

List testere izvuces samo koliko je neophodno, daklem par mm iznad debljine tvoje letvice, kako bi zubi sekli "na napred" a ne "na dole".
User avatar
Bojanic
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 29 Nov 2018 16:05
Location: Novi Beograd

Post by Bojanic »

Pezzo wrote:
Bojanic wrote:...ali nisam mogao da ih precizno isečem.
Bratov cirkular ima krupne zube, pa je pucao ćošak lajsne, a ručno nisam uspevao da isečem dovoljno pravo za slaganje (a i bilo je sporo, opet loša testera).
To se radi na precizno podesenom geru, teze na cirkularu. List je potrebno staviti odgovarajuci sa 80-100 zuba (ako mu je fi 250-300mm, kakvi su najcesce), da ne krza. Ako se desi da puca na strani gde izlazi list, onda se podmetne iza parce koje ce da pukne umesto toga sto rezes.
Hvala puno na savetu, pretpostavio sam da mi treba malo ozbiljniji alat, što mi za malu porudžbinu nije potrebno.

Ne treba mi ih puno, 100-ak komada u dimenziji 2x2x 2, 4 ili 6cm.
Post Reply