Kanterica, krivolinijska kanterica, formatizer?

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Mislio sam na vertikalni sa opcijom rezanja pod uglom ( pomera se pod uglom donji profil) i sa opcijom obaranja testere pod uglom. A sad ih već ima i sa automatikom. Odreze i vrati testeru. Nisam nešto posebno obraćao pažnju na vertikalne sa tim opcijama al bilo ih podosta.( na sajmu). Evo primera sa neta....
https://youtu.be/hvzdr765C88
Meni lično interesantan bio HOLZHER, model ako se sećam sektor ili tako nešto automatic i neki broj. Sam reže, vraća se u početni polozaj, nema onu testericu predrezač ..... svašta nešto
Last edited by daleko on 02 Mar 2019 22:20, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Nisam znao za opciju zakretanja testere na vertikalcu.
Vertikalac ima jos jednu ozbiljnu prednost, da bi se povredio na njemu, moras biti kreten :)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

А sama luda stvar koju sam video nije vezana za naš posao al su svi gledali kao magiju...
Battipav napravio ručnu mašinu za krivolinijsko sečenje keramike.
A što se tiče vertikalnih formatizera bilo je desetak sa obaranjem testere. A većina je sa opcijom odreže sama i vrati se, sa mogućnosti ponavljanja istih elemenata, vakuma za držanje odsečenih detalja....
U fazonu ti gledaš a formatizer radi.....
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

daleko wrote:А sama luda stvar koju sam video nije vezana za naš posao al su svi gledali kao magiju...
Battipav napravio ručnu mašinu za krivolinijsko sečenje keramike.
A što se tiče vertikalnih formatizera bilo je desetak sa obaranjem testere. A većina je sa opcijom odreže sama i vrati se, sa mogućnosti ponavljanja istih elemenata, vakuma za držanje odsečenih detalja....
U fazonu ti gledaš a formatizer radi.....
Koja je cijena takvog vertikalnog s automatskim povratom.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Nemam pojma. Iskreno nisam se raspitivao
Post Reply