Hrastove grede

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
Post Reply
User avatar
lazar
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 23 Jan 2016 13:11
Location: Novi Sad

Hrastove grede

Post by lazar »

Gde da nadjem hrastove grede 16x16cm ili neka malo veća dimenzija?
Po oglasima je sve napolju na snegu ili na jugu srbije.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Tesko ces to naci u oglasima . Mozda bi bilo pametinije da gledas neki rasturen ambar . Svojevremeno je to pravljeno od hrastovine . Pohvalicu se da sam pazario grede od tako jednog i nisam se pokajao . Naravno moras uloziti u takav jedan poduhvat (vadjenje klinova i eksera) ali je to bio pravi izazov za mene .
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nove neces naci po iole prihvatljivoj ceni. Samo recikliranje stare gradje, sa krovovva ili neceg slicnog. To radi ceo svet, pa sto ne i mi.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

BR wrote:Nove neces naci po iole prihvatljivoj ceni. Samo recikliranje stare gradje, sa krovovva ili neceg slicnog. To radi ceo svet, pa sto ne i mi.
Apsolutno se slazem. Skoro sam gledao firmu u svajkcarskoj koja se iskljucivo time bavi ,a zatim prodaju "staro drvo " jako papreno u uradi sam marketima.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Svuda po svetu. Stara gradja se reciklira, a ne polozi kao kod nas. Osim zeleznickih pragova, koji su ozbiljan problem.
User avatar
lazar
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 23 Jan 2016 13:11
Location: Novi Sad

Post by lazar »

Nemam nista protiv starih, čak sam to prvobitno i tražio ali sve sto sam nasao je mokro, stoji napolju cele zime.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

To sto stoji napolju, i mokro je nije problem. Samo da nije krenulo da truli.
Ta vlaga jako brzo ispari.
Sasvim druga prica u odnosu na "vezanu" vlagu kod sveze odsecenog drveta.

Meni stoje neke razvaljene palete iza radionice jos od oktobra (koristimo ih za potpalu).
Uneses letvu ili gredicu, koja je skroz mokra, bila prekrivena sa 20cm snega, i nakon dan-dva u grejanoj prostoriji, potpuno je suva.
Post Reply