Axminster UK

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Axminster UK

Post by BojanPN »

Gledam ovih dana obavestenje koje mi je iskocilo a glasi da je postarina za Axminster smanjena i da cak obracunava u stranim valutama . Da ne budem lenj odem na sajt kad ramo za neki sitniji alat postarina svega 2.37 Eur a secam se da je bilo po 20-30 Eur . Moje pitanje za clanove formuma je vezano upravo za to . Kakva su vasa iskustva ako je neko naruciva ista u zadnje dve sedmice .

Pozdrav
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3823
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nisam narucivao skoro, ali izgleda da je cena ozbiljno pala. Za spinglu za stegu, za koju je postyarina prosli put bila 45 eura, sada je 400 dinara. Sad znam gde kupujem razne stvari koje sam planirao.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3823
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Proverio. Velike masine su jos uvek skupe, ali cak i tako skupe su ispod onoga sto ovde traze prodavci za iste. Sa druge strane, razne zanimljive stvari su sada dostupne, pa treba probati.

Koliko vidim, Axminster sada koristi Global, spediciju, koja ukljucuje sve troskove u postupak, a isporuka je na vrata bez dodatnih torskova. Verovatno cekaju da se skupi za kamion, pa salju, i to je glasvni razlog za nizu cenu.

E sad, probao jos malo. Kada se narucuje vrednost preko 50 eura, vise se prica ne isplati. Stari nacin je bio povoljniji za predmete koji su laksi od 2 kg. Sada je povoljnije kupovati predmete koji su teski, ali sa vrednoscu ispod 50 eura. Op cvrc gevezen zajn.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Odlicne vesti , ja sam upravo porucio par sitnica za probu pa javljam ishod .
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

navedene cene su sa ili bez pdv-a?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3823
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ako ti prikazuje cene u RSD, bez PDV-a su. Na posiljke vrednosti preko PDV, Axminster ti ukljuci sve, tj naplati ti i carinu, PDV, speditersku uslugu, pa je cena na vratima. Za posiuljke manje vrednosti od 50 eura, najverovatnije ces dodatno platiti PDV, no postoji sansa i da neces, ako je u pitanju spediter i transport, kao DHL ili FEdex, kod kojih nema naplate PDV-a. Za sada.
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

da u dinarima mi prikazuje. Nisam siguran da li sam te dobro razumeo, ta dinarska vrednost ukljucuje stavke koje si naveo, ili ce mi dodatno zaracunati kada proizvod ubacim u korpu?

dodatno pitanje, da li si probao da kupis iz srbije a da posalju na adresu na teritoriji V. Britanije? U smislu sta se onda desava sa pdv i carinom, jelte ako ti tu robu neko donese u RS.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3823
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ako je dinarska vrednost manja od 50 eura po zvanicnom kursu, kada odes na checkout ponudice ti dve opcije za postarinu, jednu od nekih 300-400 dinara, sporovoznu, i brzu kurirskom sluzbom. Na ovu prvu ces najverovatnije platiti PDV, i to samo na vrednost robe, bez postarine.

U slucaju da je dinarska vrednost veca od preracunatih 50 eura, jediona opcija slanja je kurirska sluzba, koja u zavisnosti od tezine paketa pocinje od nekih 4000 RSD. Axminster ti nudi opciju da unapred platsi spediterski postupak, carinu, PDV, i to pored troskova kurirske sluzbe vidis kao dodatnu stavku, koju ne moras da cekiras. U slucaju da je ne cekiras, ostaje pitanje oko carinskog postupka, posto prica sa kurirskim sluzbama i nije tako prosta kao sto izgleda. POred troska spedicije koju izaberes, ako ne uzmes oriuginalnog speditera, placas i otkup carinskog lista, koji je nekih 1800 dinara, pa prakticno ne postoji usteda.

Naravno, mozes da trazis Axminsteru da posalje paket na adresu u engleskoj, i ako placas iz Srbije. Tada platios engleski VAT od 20%. Kada neko dodje sa tim paketom, platice domaciu carinu i PDV u zavisnosti od dobre volje carinika. Na drumskim prelazima se kola retko pregledaju, i postoji poprilican prag tolerancije. Do prosle godine je slicna situacija bila i na aerodromu, no od onda se promenila, zahvaljujuci prvenstveno ljubaznom osoblju Er Serbije, koje je masovno donosilo po 5-6 uredjaja po putovanju,. No, ako je u pitanju komad alata ne preterane vrednosti, najcesce se ne zezaju sa time. Ono sto vrlo strogo carine je elektronika.



Ako se placa carina na granicnom prelazu, racunaj da je osnovica cena koju si platio Englezima (Sa VAT-om) pa + 10% carine, pa +20 posto PDV.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Poumirace neki ovde :) za robu do 50E ako planiras i uzmes jeftinu postarinu nema bolje opcije. Tako i za alate do 50e.

Ma samo se smejem, kad Englezi izbace svoj porez i ubaci se nas dodje ista cena kao u Engleskoj.

Nek potraje, vec sam narucio Microplane raspe pa videcemo...
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3823
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ono sto su ubili obaklviom nacinom je kupuvina alata skupljih opd 50 eiura koji su lagani. Potpuno je suludo dati 35 eura za transport seciva za rende koje kosta 51 euro. Za to postoje bolje opcije.

Uz sve to Axminster je oko 20% skuplji za istovetni artikal od Nemacke. Za razliku od pre 2 godine, kada su bili toliko jeftiniji.
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

koliko u proseku cekate na posiljku?
moze li se pratiti posiljka. pise tracked post ali ne vidim kako da proverim
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Meni stize za 7 dana uglavnom.
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

da li si ih pratio online?
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Pa vidi nisam imao potrebe , meni donosi dhl ,ako porucim u subotu , stize mi obicno u petak . Sta si narucio i za koju vrednost ?
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

dhl je nesto drugo. nisam preko njih, vec preko obicne poste od 300 din.
Cauru i maticu za festool frezer.
50e je vrednost
Last edited by kriviekser on 01 Aug 2018 13:16, edited 1 time in total.
Post Reply