KANTERICA DO 15000EURA ??? Tražim

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
RC88
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2017 15:00
Location: Rijeka
Contact:

Post by RC88 »

Pozdrav
Kupio sam uzeo kantericu pod tim da ne rade predglodala, razlog mi nisu rekli ali sam napravio, nije bilo kajle i to sam riješio nakon toga niz raznih sitnih popravka koje sam rješio sam. Danas sam odradio 2 sata i sve radi odlično prezadovoljan sam.
BIESSE AKRON 246 2006 godina
30.1
Image
20.2
Image
Last edited by RC88 on 20 Feb 2018 22:52, edited 1 time in total.
RADIM MASIV I IVERAL
User avatar
milos_nis
Majstor početnik
Posts: 128
Joined: 16 Nov 2012 16:44
Location: Nis

Post by milos_nis »

Masala. Nek je sa srecom🤗😁. Ono sto mi se ne svidja jeste cev za odvod, nije dobro da je pvc. Sto se tice marke mislim da nisi pogresio
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3691
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

:pljesk::pljesk::pljesk:
Znam ponesto o njoj. Ako zapne, slobodno :prsgore:
User avatar
RC88
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2017 15:00
Location: Rijeka
Contact:

Post by RC88 »

Fali mi 6 papuča za pogonsku traku, dali uzimat nove i gdje je najbolje nabavit?

Maricaiivica ima li gdje polovnih papuča ?

Ventilacija vuče odlično.

Prešao bih na dijamantna predglodala jer ova trenutno se brzo zatupe ima li tko preporuku nova polovna??? Ili možda ima netko na forumu na prodaju ? 80x55x20
RADIM MASIV I IVERAL
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

RC88 wrote:Fali mi 6 papuča za pogonsku traku, dali uzimat nove i gdje je najbolje nabavit?

Prešao bih na dijamantna predglodala
80x55x20
mislim da je najbolje pitati u njihovom servisu, verujem da ga ima u zoni Friuli.

A za dijamantska glodala vidi koje su dimenzije na onoj minimax koju si vec gledao i da li imaju slicna poznatiji proizvodjaci, bolje kupiti novo.
Masina lepo izgleda, neka ti je sa srecom.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Nek je sa srecom, doteraj je i da se sto pre otplati :)
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3691
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Dijamanti, naravno novi.
Ako dobro pamtim, tu mogu da stanu glodala visine 70 i neki mm. Onda trazis glodala koja mogu da se okrenu (prvo na mesto drugog i obrnuto), kako bi kada nastanu ostecenja u zoni koju najvise koristis, okrenuo glodala i koristio gornju stranu. Nadam se da si me razumeo. Kostaju malo vise a vrede za dva para ;)
Papuce...polovne samo ako neki serviser ima neku. Takvima su obicno gumeni delovi postali "plasticni" pa u zoni pritiskanja moze da izgura komad.
Pranje nitrom moze za neko vreme da im vrati "lepljivost"
User avatar
RC88
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2017 15:00
Location: Rijeka
Contact:

Post by RC88 »

Razumio sam,
Prije ovoga imao sam jedan mali frezer na kojem sam skidao 1mm prije kantiranja,

sada mi je ostala viška kanterica IDM odlična služila me je 15 godina i zaradila bogastvo, radi do 1mm. (NA PRODAJU)

Dali možda neko ima knjigu za Biesse Akron 246 2006 ili gdje je mogu nabavit ?

Uz Akrona uzeo sam i tiplericu te ću je ovih dana reparirat sada dali da otvorim novu temu ili?

Hoće li se isplatiti naravno da hoće jer sam je uzeo neispravnu i nju i tiplericu u komadu cifru neću spominjat jer nebi vjerovali !!!!

Isključivo preporčavam uzimat strojeve od velikih firmi jer nitko se ne trudi oko stroja rade dok nestanke kad stane zovi servisera !!! (500E) veliki šefovi preko 50 zaposlenih ljudi nemaju vremena da za popravljanje nego uzmu novo i to u neku ruku razumijem ali tu i stoji velika rata kredita šta si oni mogu priuštiti.

Zovem servisera kad je kanterica došla čekao sam ga 3 tjedna dok se on odlučio doć pogledat do tada je stavljena u rad te sam odradio 2 ormara i čim nešto stane tu sam!!!!

Nadam se da ste me razumijeli, evo i slika stare kanterice koja je na prodaju.

Image
RADIM MASIV I IVERAL
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3691
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ja imam knjigu za Akrona 440 (dobar deo agregata je isti) a za tvoju bi mogao posuditi od prijatelja pa slikati delove koji te zanimaju.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

RC88 wrote:Isključivo preporčavam uzimat strojeve od velikih firmi jer nitko se ne trudi oko stroja rade dok nestanke kad stane zovi servisera !!! (500E) veliki šefovi preko 50 zaposlenih ljudi nemaju vremena da za popravljanje nego uzmu novo i to u neku ruku razumijem ali tu i stoji velika rata kredita šta si oni mogu priuštiti.
Nisi rekao gde si ih kupio, ali pretpostavljam u Italiji. Tamo drzava privrednicima daje posebne stimulacije za modernizaciju i prosirenje delatnosti, a u vidu dela godisnjeg poreza koji moze utrositi u nabavku osnovnih sredstava ili zamenu starih koja su pregurala neki limit u godinama. Njima se zato vise isplati da se modernizuju nego da im sav godisnji porez ostane u drzavnoj kasi, jer se ne radi o malom procentu za povracaj poreza na taj nacin.

Sem toga, ima i firmi koje sele proizvodnju u inostranstvo, pa rasprodaju inventar, ili bankrot i zurba da se sto pre isplate poverioci... Zatim, tehnika sve vise potpada pod nove euro norme, dok kod nas na Balkanu jos uvek prolazi i bez normi. Zatim promena programa proizvodnje i td. Znaci, nije da se tamo ne odrzava, vec su sticaj okolnosti i cista kalkulacija u pitanju.
Last edited by Pezzo on 21 Feb 2018 22:24, edited 1 time in total.
User avatar
RC88
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2017 15:00
Location: Rijeka
Contact:

Post by RC88 »

Kupio sam kilometar od moje radionice (HR) čak nisam imao ni troškove prijevoza stajala je 4 godine, danas sam kantirao abs 2mm prezadovoljan mada me muči program zato mi treba knjiga.

Maricaiivica kako do tvog broja da mi to kopiraš i pošalješ ? Naravno uz naknadu

Pezzo upravu si ali za poduzetnika do 10 zaposlenih preskupo je uzet novo u mom kraju ima posla ali sve je raznovrsno radim sve od sobnih vrata,prozori,ormari,kuhinje,stolovi,opremanje hotela i nešto za Crkve.

U planu mi je uzet Cnc sa 4 osi i ovih dana ću otvorit temu, za sada radim u Art Cam te imam malu graverku 1200x1200 te sam dosta toga naručio.
RADIM MASIV I IVERAL
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3691
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Sutra cu biti u nekoj guzvi ali u suboti mogu da ti islikam taj deo. Mogu da ti posaljem na mail koji si prijavio na forumu?
Saljem ti na pp broj mobilnog telefona, mozemo i viberom...
User avatar
RC88
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2017 15:00
Location: Rijeka
Contact:

Post by RC88 »

Danas sam s maricaiivica pričao te moram stavit svaku pohvalu na ovaj forum za sve jer stvarno ima dobrih ljudi koji žele pomoć i razmijenit mišljenja isto tako napravit ću suprotno, trebate li kakve usluge iz Hrvatske slobodno se javite, sad čekamo knjigu jer moja kanterica ima staru ploču ali riješit ćemo i to.
RADIM MASIV I IVERAL
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3691
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ne, ne, tvoja ima prastaru plocu (kontrolu) :reta:
Dve najcesce kontrole su:
Image
Image
A kod tebe kalkulator :)
Image
Gornjim tasterima od 1 do 6 se menjaju programi, taster 2nd menja 1. i 2. prolaz (sa i bez runda).
Fotografija onog pulta sa 2mm trakom (koju si mi poslao) je okantovana u programu za 0.4mm traku i drugom prolazu.
Potraga za knjigom je u toku :forvonad:
User avatar
RC88
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2017 15:00
Location: Rijeka
Contact:

Post by RC88 »

Kako vele starije kvalitetnije 😃😃
RADIM MASIV I IVERAL
Post Reply