Frezer za pocetnika

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

To je MT serija, jeftinih Makita masina. Naajveca mana je sto je broj obrtaja fiksan, i ogranicava te na glodala koja su 3-4 cm u precniku. Bez obzira na snagu, zbog toga nije za vece poslove, recimo profilisanje panela sa horizontalnim glodalom, ali ce manje da odradi sa lakocom.

Nisam je probao, niti gledao, posto imam dovoljno glodalica za sada, baza izgleda kao da je ista kao kod RP2300, trebalo bi da pasuju iste caure, ali to mora da se proveri. Ako pasuju, moze da bude zanimljiva za poslove iz ruke.
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 95
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Па само би ми и требала за послове из руке, понешто што не могу одратити једноручном. Када кажеш да могу користити глодала од 3-4цм, мислиш на то да не могу мања, нпр равно глодало од 1 или 2цм у пречнику?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Mozes manja.

Jedino sto ces morati da malo sporije pomeras glodalicu sa bas malim, reda 6 i 8mm posto si ogranicen sa 22000 rpm. Generalno, nije problem. Ionako, ako imas jenorucnu, besmisleno je terati malo ravno glodalo velikom glodalicom. Narafvno zavisi sta je mala.

Meni su spiralna glodala od 6 i 8 mm obavezan deo reznog alata.
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Post by DataS »

BR verovatno misli na crvenu Makitu M3600 čija je cena oko 23000 din.
Čini mi se da je urosn mislio na M3600L verziju čija je cena po oglasima 60-80 EUR, plave boje, snage 2000 W i sa regulacijom od 9000-23000 din., nova :D. Kad se postavi upit sa tim L, nekoliko strana na pretraživaču.
Last edited by DataS on 20 Sep 2018 20:47, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

To na oglasima za 60-80 eura nije makita, nego falsifikat, a ima boljih nacina da se potrose pare. Recimo popijes u kafani, ili zamotas ciglu u njih pa bacis u reku.

Te masine nemaju nista slicno sa Makitom, osim nalepnice. Rezervnih delova nema, pogotovo caura, niti su one nesto standardne pa da se lako nalaze. Pri tome i lako pucaju. Uz to osovine bacaju, ne spustaju se ravnomerno, da bi se montirala vodeca caura mora da se pravi nova baza, i jos mnogo toga. Gde god pipnes, problem.

Makita MT M3600 je druga prica.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Lepo br napisa, a I ja sve to pitam cele veceri Gide ima Mikita za 60 eura. Verovatno lepe Mikita na kineski alat marke bort koji spolja loci na makitu vise nego normalno
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Post by DataS »

Ja znam da je kopija, ali urosn verovatno ne. :) Ako je mislio na tu iz oglasa, plavu.
Pošto su "napravili" i novi L model, upit na guglu daje uglavnom samo stranice naših oglasa.
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 95
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Баш на ту мислим. Када сам тражио да видим какве су јојмогућности, само ми је те огласе избацивало. Нисам гледао да узмем преко огласа него ми је нудио овако један познаник, за још мању цену од оне које наводите. Сад разумем и зашто.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 585
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

BR wrote:To na oglasima za 60-80 eura nije makita, nego falsifikat, a ima boljih nacina da se potrose pare. Recimo popijes u kafani, ili zamotas ciglu u njih pa bacis u reku.
:hurra::hurra::hurra::hurra::hurra:

Jos nesto , ne igrajte se sa losim ( kopijama ) alatom i to posebno onim koji ima veeliki broj obrtaja.

Tu ubrajam i fiberke , jos kad na njih okace ploce neodgovarajuce velicine eto ti nesrece u najavi .

Ako vec morate ,potrosite novac na nesto drugo ,kao sto rece BR
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
Post Reply