Adapteri za usisivac

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
Post Reply
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Adapteri za usisivac

Post by BojanPN »

Pozdrav mastori ,

Nasao sam se u problemu pa mi treba pomoc oko nabavke adaptera za usisavanje piljevine . Gde ih nabaljate ? Na svakom uredjaju je drugaciji precnik a od prasine ne mogu da zivim . Nabavio sam usisivac to mi je bio prvi korak , povezati sve to je nocna mora . Primera radi sa cirkulara ide unutrasnji precnik 58 a sa gera 55 ,na manjim alwtima je oko 40mm.

Molim za pomoc i savet .
Hvala Bojan
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Zalepi ga sirim selotejpom za privremeno. Ali, za to je neophodan otprasivac, videces da je slaba vajda od usisivaca.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14954
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja sam se snalazio sa belim cevima za vodokotlice i sivim kanalizacionim.
Negde se uklope u spoljasnji negde u unutrasnji precnik. Negde moras da namotas par slojeva krep trake da lepo legne, negde da malkice osmirglas...
Napolju ima da se kupi adaptera, kod nas ih nisam video.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Hvala i eto biznis ideja 😊😊😊😊😊😊
User avatar
milos_nis
Majstor početnik
Posts: 128
Joined: 16 Nov 2012 16:44
Location: Nis

Post by milos_nis »

Pogledaj u filosu u cacku. To sa cevima nije dobro, sto kaze pezo traka je privremeno resenje
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14954
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovaj... sta nije dobro sa cevima, ako se uklapaju u mere? Kakva je razlika izmedju adaptera i kanalizacione cevke ako precnici pasu?

Nisam napisao da zamotas trakom prelaz sa neceg santimetar manjeg na nesto santimetar vece, vec da pokrijes razliku od par desetih delova milimetra, tako sto na cev zalepis sloj-dva trake, pa je onda uguras u za toliko vecu. Traka je tu samo da lepo "tvrdo" legne.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Kanalizacione cevi su mi najjeftinija varijanta , verovali ili ne za metar rebrstog creva pribliznih dimenzija i po 1200 din traze . Koje je vase misljenje o Profiair PA200 usisivacu ?
Post Reply