front mašine za suđe

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
Post Reply
User avatar
bule
Samostalni majstor
Posts: 174
Joined: 17 Dec 2013 22:04
Location: Novi Beograd

front mašine za suđe

Post by bule »

Kupio sam ugradnu mašinu za suđe Ariston Hot point. E sada uz nju nisam dobio ništa sem crteža gde se buše neke rupe. Kada sam malo proguglao vidim da trebaju neke kukice koje drže fron u gornjoj zoni gde su ručkica.

Pitanje je gde ima da se kupe te kukice?
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

Jel to nova masina? Neverovatno mi deluje da nista nije doslo s njom.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Svaka masina za sudje ima, kad otvoris vrata, po obodu sarafe kojima su sastavljeni djelovi vrata.
Povadis te original sarafe i zamijenis ih duzim sarafima (obicno 4x40, izmjeri) koji ce proci kroz cijela vrata i drzati front.
Dovoljna su 4 sarafa da drze front.
Ne zaboravi da prvo postavis rucku na front i ti duzi sarafi koje stavljas moraju biti inox-ni.
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

Nisu Sasa sve iste. Jednom prilikom sam trebao da skinem front (koji sam cini mi se ja i okacio samo godinu i vise pre toga) i nema sanse. Dole znam da su one kukice koje se ukopcaju pre nego ga gore prisrafis, ali gore nigde srafova koji nesto drze :) a front ni da makne. I tako se hebavao ja ne znam koliko dok nisam probao da dignem front u vis.... i spade. U gornjoj zoni na vratima masine dve "kljucaonice" u koje se zakopcaju dve "pecurkice" koje srafis na front iznutra. Sa strane (kroz inox) uopste nije bilo predvidjeno da se srafi...
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Nisam ni rekao da svi imaju isti sistem za kacenje fronta, vec da ja zanemarim sve sto je spakovano u kesi i zakacim na svoj (meni najlaksi) nacin koji sam ti gore opisao.
Nisam ja ni izmislio ovako kacenje, vec je to resenje, mislim, kod Beko masina za pranje sudja.
User avatar
dzonibbad
Šegrt
Posts: 37
Joined: 27 Nov 2015 14:48
Location: Novi Beograd

Post by dzonibbad »

Kao sto Sasa rece, kad vec nemas postavljenu masku mozes da vidis koje srafove sa unutrasnje strane vrata mozes da zamenis duzim.

Ta skica koju dobijes uz masinu bi trebalo da je tacno u razmeri 1:1, odnosno da je prislonis (privremeno zalepis) na spremljenu masku, i na odgovarajucim pozicijama kroz skicu
busis rupice za nosace/srafove.

Iskustvo koje bih zeleo da podelim je: Ako predvidjena ugradna sirina 600 mm, prema predlozenom uputstvu ti kazu da napravis frontu sirine npr 592 mm tj npr 8mm uzu.
Ako frontove na ostalim elementima pravis da su 3mm uzi od korpusa (npr 597 mm za element 600 mm), vertikalni zazor izmedju sudo-masine i susednog elementa ce da bude vidno veci nego
izmedju ostalih elemenata. Razmisli o tome a front za sudo masinu bude sirok onoliko koliko treba, a ne onoliko koliko su ti napisali.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Kod pravih proizvodjaca pise za masinu od 600 mm front da je sirok 596 mm koliko i treba a ne kao kod imitatora !!!!
smirglaj nikad dosta
Post Reply