Alu šine

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
mil81os
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 05 Feb 2013 20:45
Location: Beograd

Post by mil81os »

@Sasa

Komadi koje imaš izgledaju kao na slici sa početka teme?
Potrebno mi je 1x 1,0m i 2x 0,5m. Eventualno za početak bi bilo dovoljno i ovih 2x 0,5m samo za firung. Prodavci okova nažalost ovakvu nemaju. Ukoliko imaš nešto od ovih komada, možemo se i preko PP dogovoriti oko slanja i plaćanja.

@mbole
Upravo tako, M6 ili M8, pa čak i ako kanal malo odstupa od ovih mera obradom glave bih se snašao.

Hvala svima na trudu i pomoći.
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Post by DataS »

Cilj foruma je da ti neko pomogne, ali tvoja tema treba da pomogne i ostalima. Ovaj problem nemaš samo ti, a mogao si da to zaključiš i iz predhodne teme, čiji je link dat ranije.
Kao što su svi do sada radili, daj link, oznaku profila, da li imaju dimenzije i td.
Za sada ti i Sasa znate za taj profil.
Mepa se prodaje i kod nas.
Last edited by DataS on 26 May 2014 10:04, edited 1 time in total.
User avatar
mil81os
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 05 Feb 2013 20:45
Location: Beograd

Post by mil81os »

DataS, polako, bez nervoze. Tema će naravno biti od pomoći ukoliko dođemo do rešenja, da li meni ili nekom drugom, to je manje važno. Tebi sam se iskreno zahvalio na predlogu i pomoći i obrazložio zašto mi takva šina ne odgovara, nema tu nikakve flozofije.

Sasa i ja ne znamo ni za kakav profil, čovek je napisao da ima nekih komada i ja sam pitao, pošto nisam shvatio, da li misli na profile sa tvoje ili moje slike.

Å to se tiče dimenzija, nisam ih navodio naravno jer nemam katalog ispred sebe pa da znam u kojim se sve dimenzijama prave. Poželjna bi bila visina (tj. dubina) 10-14mm radi jednostavnijeg ukopavanja i da može da legne glava od M6 ili M8 (mada je ovo manje bitno jer svakako može da se prilagodi).

MEPA se prodaje i kod nas, šta god da sam našao od njihovih profila na domaćim sajtovima nije ni približno ovakvog oblika.
Evo odgovora sa http://www.mojprofil.rs/index.html: "U katalogu ima šina 32x31 mm sa 2 mm debljine zida i otvorom širine 12 mm. Nemam na stanju."
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Post by DataS »

Kod mene nije prisutna nikakva nervoza, samo sam razumeo tvoju predhodnu poruku kao da profil odgovara.
Takođe je i moj komentar da se proizvodi te firme prodaju kod nas vezan za dalju pomoć oko ovog problema, mislim da je lakše to kupiti ovde nego transportovati iz CG.
Do sada što sam viđao profile koji se koriste za nameštaj, ni jedan po kvalitetu i dimenzijama nije bio ni blizu profila čiju si sliku postavio.
Ako se pogledaju linkovi iz predhodne teme, ovi profili nisu baš jeftini.
Za profil koji sam dao kao predlog, nisam dao javno podatke, pošto ga prodaje fizičko lice i nije trajno rešenje. Da je redovna prodaja, postavio bih link.
Last edited by DataS on 26 May 2014 13:45, edited 1 time in total.
User avatar
mil81os
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 05 Feb 2013 20:45
Location: Beograd

Post by mil81os »

:prsgore:

Ovakvih profila na ebay-u koliko hoćemo, ukoliko postoji raspoloženje možda bi se moglo krenuti u grupnu nabavku i da se podele troškovi proporcionalno dužini ko je koliko uzeo.

Primer:
http://www.ebay.com/itm/36-T-track-T-sl ... 1c34fd1def. Ima ista takva varijanta i u dužini 24 inča, isti prodavac je u pitanju.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

A jednokanalna garnisna na 7. strani kataloga? Da li je suvise tanjusna?
http://www.europrofil.rs/files/File/pdf ... isne-2.pdf
User avatar
CroWiz
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 11 Feb 2013 12:37
Location: Zagreb Zapad

Post by CroWiz »

sto kazete na ovaj proizvod / deal? https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.TvecmJ
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Za malo vece pare moze da se dobije ozbiljna sina. Kineske sine su kao i sve ostalo iz kine, pitanje je da li hoces da kazes da imas sinu, ili da je koristis. Ja sam uzeo jednu, dobila je ostecenja i pre postavljanja, iz transporta, a sam materijal je premekan. Da ne bi bilo da samo mogu da kazem da je imam, na svoje alate ugradjujem Inkru, za iste pare, ako ti neko donese iz Nemacke, a tek nesto malo vece, ako napravis ozbiljnu narudzbinu, sto se i najvise isplati.
User avatar
Damir 66
Majstor
Posts: 331
Joined: 09 Sep 2009 23:16
Location: Zagreb

Post by Damir 66 »

User avatar
Damir 66
Majstor
Posts: 331
Joined: 09 Sep 2009 23:16
Location: Zagreb

Post by Damir 66 »

Ovdje imaš i Incru.
https://woodworkersworkshop.co.uk/
User avatar
Hobi-stolar
Šegrt
Posts: 35
Joined: 29 Oct 2014 10:11
Location: Beograd

Post by Hobi-stolar »

Da li bi mogao da se iskoristi ovaj profil
http://www.profili-lajsne.com/index.php ... &Itemid=60
pretposlednji sa liste.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

A za sta? Za miter slot, odraces se bruseci ivice, li ces da pravis vodjicu koja upada u ovaj profil. Za T slot deluje jako tanko, on ipak mora i da nosi.
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Sto rece Br,tanko je to...po meni-za bilo koji firung...taj rukohvat se uvija lagano...ako imas negde da vidis tak rukohvat i da ga drzis u ruci-shvatio bi...za firung mora da ima mesa bar 5,6 mm...ne znam da li je isti materijal u pitanju rukohvat i firung,mozda se neko javi ko bolje zna :)
User avatar
Hobi-stolar
Šegrt
Posts: 35
Joined: 29 Oct 2014 10:11
Location: Beograd

Post by Hobi-stolar »

Nisam to video uživo, a nije data debljina, ali s obzirom da je namenjen za stepeništa i da se po njemu gazi, pretpostavio sam da nije baš tako tanak. Koliko sam video ovde na forumu Diplmajstor je koristio šinu za garnišnu koja je, čini mi se, još tanja i jedina zamerka mu je što je prorez na njoj nedovoljne širine. Molim te BR reci mi zašto misliš da ima mnogo brušenja, mislio sam samo da uklonim onaj ravni deo sa desne strane i potom izravnam tu desnu stranu?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ovaj profil ima zaobljene ivice na unutra, pored toga sto izgledaju tanko. Ako pravis firung, postoji velika sansa da se te bocne ivice ukopaju u vodjicu. moras ili da ih izbrusis, i da dobijes ravne bocne strane. A veca povrsina itekako znaci, barem po mom iskustvu.

Ako vec hoces tako nesto, bolje da iskoristis ALU U profil,20x20x20, sa zidovima od 2mm, barem imas ravne bocne strane. Ako je predubok, opet moze da se izbrusi, ali brusis ivice u vertikalnom pravcu, koji ne utice na vodjenje.

Ako treba T sllot za stezanje, uzmes ALU konstruktivni profil za standove, 50x50, pa preseces na pola. On je oko 1300 dinara po metru, ali od 2 metra dobijes dva slota. Za pojedine namene ne moras ni da seces, ovakav kakav jeste je odlican za firunge.

Image
Post Reply