GDE da kupim POCKET HOLE JIG

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

I takve stvari se narucuju. Mislis li da domaci uvoznik ima te aitnice na stanju?
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

To sam napisao jer se skoro neko na forumu raspitivao gde ima da se kupe ti srafovi. Ja ih nisam nigde video u prodaji. Koliko se secam, koriste se dve vrste srafova, za meko i tvrdo drvo,razlikuju se po gustini navoja. Znam da moze da se naruci iz inostranstva ali je malo bezveze da bas sve sto ti treba moras da uvezes.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Srafove loji bi bili upotrebljivi pravi I spax ali ih kod nas nisam video. Mislim da je jako pogresno stedeti na srafovima na tom mestu
. A I ne treba ih mnogo tako da uvoz nije besmisleno resenje.

Inace je nase trziste jako slabo snabdeveno nestandardnom robom. Recimo meni treba nekoliko hiljada mesinganih srafova za drvo I kako mi se cini na kraju cu ih ipak uvesti..
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Ja sam tražio i nisam našao. Ima jedan moj post gde sam na netu nalete kako je lik to pravio sa maticom i običnim šrafom. Kod Wolfcraft jig-a koji ja imam, idu obični šrafovi , a i rupa koju burgija pravi je predviđena za konusni šraf. Kod Krega bi trebalo da ide šraf sa zaobljenom glavom.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14952
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kod daske, konusna glava i nije toliki problem (mada bi i tu bila bolja poluokrugla, to jest bilo koja kojaoj je strana ka stablu srafa ravna), ali kod iverice i svih vestackih ploca koje su generalno sve slabe na cepanje, taj konus ih rascveta ko majsku ruzu, ako samo malkice preteras sa silom pritezanja.
User avatar
vladkyhory
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 26 Feb 2015 19:15

Post by vladkyhory »

Ja sam napravio u SSM varijanti, za osnovne potrebe i zadovoljan sam. Pogledajte link:



https://www.youtube.com/watch?v=O_vjaHfaYQg
User avatar
elemirac
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 01 Apr 2018 17:52
Location: Zrenjanin

Post by elemirac »

stara tema, ali mnogima jos uvek aktuelna. Ako nekog interesuje, ja radim ove pocket hole sablone od plastike na 3d stampacu po povoljnoj ceni
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3691
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Bravo!
Daj nam dimenzije tog sablona, tehnicki crtez ako imas.
I ja bi napravio par komada ;)
Post Reply