Crevo za komprsor i brze spojke

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Crevo za komprsor i brze spojke

Post by velja »

Koje crevo da kupim za kompresor? Sada imam neko sugavo plasticno Einhell koje cim temperatura padne ispod 10-ak potpuno izgubi elasticnost. Od kog proizvodjaca i kog precnika vi koristite? Takodje me zanima neka kvalitetna brza spojka jer ove sad menjam 2 godisnje. Kompresor je 50l i koristim ga za izduvavanje i malo farbanja a duzina creva je 6-7m.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ja koristim wurth-ovo plavo in.precnik fi 10 ,kosta ali je vrhunsko a spojke samo Lux-ove :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

singer wrote:ja koristim wurth-ovo plavo in.precnik fi 10 ,kosta ali je vrhunsko a spojke samo Lux-ove :)
ovo crevo?
wurth.rs/PDF2/M%201314.pdf
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ja sam kupovao na Novom Beogradu, ali bas sad trazim sajt te prodavnice i ne mogu da ga nadjem i ne znam da li jos postoje. Prodavali su kompresore Fini i pripremne grupe i razne filtre. Creva su takodje italijanska, crna gumena dvoslojna, unutrasnji sloj je armiran, fi je 23 mm koliko se secam (bilo je i od 17 mm), cena je bila oko 2,5 evra metar. To su najbolja creva za tu namenu jer niti se uvrcu niti presavijaju a dovoljno su elasticna.
Ako ta prodavnica vise ne postoji, potrazi sajt firme GiiR iz Nisa, Gabrovacki put, broja se ne secam, Gazda se zove Zoran, lafcina od coveka, pitaj njega, pretpostavljam da ima sigurno i moze ti poslati, on uvozi pneumatiku. Uzmi i one manje brze prikljucke, italijanski standard, ja sa njima nikada nisam imao problema, postavis i zaboravis.
Loknasta creva zaboravi, to je za heftalice.

p.s.
i kad kupujes crevo, kupi 10 metara, treba da ima tako neku duzinu da mozes i da izadjes napolje sa njim i da izduvas prasinu po celoj radionici.
Last edited by Pezzo on 14 Apr 2013 21:15, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

velja wrote:
singer wrote:ja koristim wurth-ovo plavo in.precnik fi 10 ,kosta ali je vrhunsko a spojke samo Lux-ove :)
ovo crevo?
wurth.rs/PDF2/M%201314.pdf
bas to ;)

ispravka - unutrasnji fi je 9mm :prs:

za brzu spojku ako negde naletis i na GAV -odlicne su .imao sam i njih http://www.gav.it/cataloghi/catalogo%20 ... rapidi.pdf
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

GAV sam vidjao po Merkuru.

Takodje pristojnu pneumatiku imaju u bivsoj Dinari, u Save Maskovica kod Trosarine na Vozdovcu. Na znam kako se sad taj deo firme zove, posto se Dinara raspala na gomilu sitnih firmica, al videcu sutra kad budem isao na posao.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

evo moram da se ispravim. Crevo je spoljasnjeg precnika 17 mm, nije deblje kao sto sam gore napisao. Nasao sam na jednom sajtu, na zadnjoj slici dole desno. To je izgleda ta firma koju Bole spominje u Save Maskovica kod Trosarine, Dinagent:

http://www.dinagent.com/index.php?optio ... &Itemid=16
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jeste, to su ti.
Formirala se gomilica firmi od Dinare, pa ko da ih sve popamti (Dinako, Dinagent...)
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Hvala na pomoci!
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

imas ih i u filosu u cacku
ja sam kod njih uzimao
User avatar
mital
Majstor početnik
Posts: 117
Joined: 10 Mar 2013 22:34
Location: Novi Sad

Post by mital »

Da li negde ima da se kupi crevo za kompresor koje nije spiralno ?

Jer bih ga sproveo do jedne druge prostorije preko krova, oko 10m.
Sve ukupno uzeo bih crevo od 20m.

Da li tom dužinom od 20m ili više možda gubi snagu, pistolj za farbanje ?

:spyfoordig:
"Znam da nista ne znam" Sokrat
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Стави пластичне цеви за воду. биће дуготрајније а и већи је пресек па ћеш имати и довољно ваздуха
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

^^

najbolje resenje,a ako ne -postoje creva gumena od 10m...sa spojkama vec na sebi
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Meni je cetvorostrana na 20-ak metara od kompresora, crijevo sam stavio za privremeno (prije 3 godine) ono crno plasticno za vodu nisam vjerovao da ce drzati al jos nije pustilo, a u sistemu je 9 bari pritisak.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ta crna creva za vodu (polietilen visoke gustine), prave se u bar 4 varijante (Pestan ih radi u toliko, verovatno ima jos kod drugih proizvodjaca)
Varijante su za pritiske 6, 10, 16 i 20 bara. tako da ima "creva i creva" :)
Post Reply