Crevo za komprsor i brze spojke

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5371
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Ma kod Ćabre mu je bliže:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
adorjan
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 11 Sep 2019 13:36
Location: Svilojevo

Post by adorjan »

Ne znam ove ljude, ja sam iz Apatinske opštine! :) O kakvoj gumici se priča? Jel mogu ja to sam napraviti?:D
Last edited by adorjan on 11 Sep 2019 23:23, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Malo te zezaju, posto ne citas sta pise na vrhu ekrana :)
Da bi ti neko pomogao, mora da zna odakle si, to jest gde da te uputi.
Takodje, pravila foruma se moraju postovati, a jedno od njih je obavezno upisivanje toga odakle si u profilu.

Drugo... dao si premalo informacija.
Jel to pustalo od pocetka, ili je pocelo da pusta u nekom trenutku?
Ima prikljucaka koji su jako slicni, i na oko deluju identicno, ali zbog minimalnih razlika desava se upravo da zakopcaju ali pustaju.
Ili je jednostavno neka gumica na spojki otradila svoje.
User avatar
adorjan
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 11 Sep 2019 13:36
Location: Svilojevo

Post by adorjan »

Izvinjavam se! Crevo je novo, pištolj oko dve godine! Mislio sam da ima neka fora sa kojom mogu to rešiti! Kako sam novo crevo odpakovao curio je. Verovatno ova "muška" spojka ne odgovara ovoj "ženskoj"!?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Upravo tako.
Postoje dva tipa tih prikljucaka koji su ekstremno slicni (postoji ih sigurno bar 10-tak, al ta dva uzasno lice), i razlikuju se po dimenzijama u par desetih.

Jel ti druga strana creva, ona sto ide na kompresor, nailazi normalno na spojnicu ili ide malo teze ili imas utisak da se ne vrati prsten do kraja...?
Ako je nesto od toga, najverovatnije je problem u razlicitim spojnicama.

Ako ide isto ko i ova na pistolju, onda je sasvim moguce da spojnica nije kako treba iako je nova.
User avatar
adorjan
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 11 Sep 2019 13:36
Location: Svilojevo

Post by adorjan »

Na kompresor ide sasvim normalno, tamo nemam problema, neko ovde kod pištolja me muči!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Probaj da prikacis pistolj direktno na kompresor (tamo gde bi inace zakacio crevo).

Ako tada ne curi, onda najverovatnije spojnica na novom crevu nije kako treba. Mozda moze da se sredi zamenom O gumice, ali te spojnice nisu nesto preterano skupe, pa mislim da nije bas isplativo zezanje.

Ako i tada curi, onda je moguce da ti prikljucci na kompresoru i na pistolju nisu isti, pa da ti treba specificno crevo, sa dva razlicita tipa konektora. Ili su se jednostavno prikljucici na pistoljima izlizali od upotrebe.
User avatar
adorjan
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 11 Sep 2019 13:36
Location: Svilojevo

Post by adorjan »

Razumem, hvala Vam lepo!
Post Reply