Kvalitetna rucna testera u NS

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
luci
Šegrt
Posts: 44
Joined: 31 Oct 2012 02:03
Location: Odzaci

Kvalitetna rucna testera u NS

Post by luci »

znaci zanima me gde se u Novom Sadu moze kupiti kvalitetnija rucna testera, neki hobi nivo mi je sasvim ok, ali da nije Woby, oni imaju samo lux i womax, a jednu luxovu imam i ne valja nista...

istrazivao sam malo i skontao da su kod nas od dostupnih stvari Bahco testere dobrog kvaliteta, ja bi idealno voleo da bude japanska testera, znaci sto sece na vucenje, znam da ih bahco proizvodi... ako toga i nema onda da bude tanka sa sitnijim zubima, sto englezi zovu dovetailing saw..

e sad je Google kaze da bahco u NS drzi samo merkur, a oni to nemaju, a ne verujem ni da ce imati... postoji li neka radnja koja to drzi da je mozda nema na Googlu... u BG znam da postoji, i nije problem da se salje i sve to, ali ja bi ipak voleo da se to resi u NS preko radnje neke... ima li pomoci..

unapred hvala...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Merkur je jedno vreme imao M-Tech japanke (njihov brend, plave drske, koji koliko sam nacuo ustvari pravi Unior).
Imam jednu ovakvu i uopste nije losa: http://www.e-merkur.rs/radionica/rucni- ... -zuba.html
User avatar
DuKhan
Precizni šegrt
Posts: 52
Joined: 20 Feb 2011 21:18
Location: Beograd

Post by DuKhan »

Ja sam sada porucio od Bacha japansku testeru na povlacenje za precizan rad, lastin rep itd.

http://www.amazon.com/BAHCO-PC-12-14-PS ... B000VKN0RE

Cekao sam je 4 meseca i napokon je tu, do sada sam imao njihovu dvostranu (gruba-fina strana) sa kojim sam prezadovoljan.

Ako zelis mogu da kupim i za tebe pa ce mo se dogovoriti oko slanja.
Možda radimo sporo ..... ali zato radimo traljavo
User avatar
DuKhan
Precizni šegrt
Posts: 52
Joined: 20 Feb 2011 21:18
Location: Beograd

Post by DuKhan »

Kupio sam je u Beogradu od firme zastupnika Bacha... da ne pomislite da sam je porucio preko Amazona
Možda radimo sporo ..... ali zato radimo traljavo
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ta dvostrana koju si uzeo, obicno nije gruba-fina strana, vec je jedna strana za poprecni a druga za uzduzni rez. Razlicito su ostreni zubi, kod one za poprecni ostreni su u onom "japanskom" fazonu, a strana za uzduzni je ostrena ravno.
User avatar
DuKhan
Precizni šegrt
Posts: 52
Joined: 20 Feb 2011 21:18
Location: Beograd

Post by DuKhan »

Naravno mbole, izvinjavam se sto sam zbrzao odgovor i lose se odrazio. :pucko:
Kucam brzo kada me sef ne gleda :ongel: ...stedim na recima znate.
Last edited by DuKhan on 13 Dec 2012 13:59, edited 1 time in total.
Možda radimo sporo ..... ali zato radimo traljavo
User avatar
luci
Šegrt
Posts: 44
Joined: 31 Oct 2012 02:03
Location: Odzaci

Post by luci »

hvala na odgovorima, DuKhan, hvala na ponudi, ali nema potrebe da te cimam, kontaktirao sam ja tu firmu iz bg-a i oni ce mi je poslati ako je narucim, fora je u tome da devojka oce to da mi kupi za poklon pa sam kontao da je uputim na ns negde da moze bas da je kupi....

koliko je kostala ta za fine radove, meni upravo za te neke lastine repove i treba, pocetnik sam, a dobrog ucenja nema bez pristojnog alata...

inace, nisam siguran da li na Bahco Ryoba testeri zapravo ima razlike u tipu zuba, barem u opisu to ne pise...


e sad, koliko je ta M-tech dobra za neke malo preciznije radove? ima je u NS, ali ja sam bio skeptican po pitanju marke, nisam znao nista o njoj...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jedini "problem" koji ima ova moja MTECH je sto nema ukrucenje na ledjima. Nema ga zato sto konkretno ova nije ni predvidjeno da je ima (kako bi mogla da napravi dublji rez), ne znam dal postoji njihova verzija sa ukrucenjem.
Sa druge strane, cena joj nije paprena, pa i ako se ne pokaze bas idealnom za repove, radice nesto drugo.
User avatar
luci
Šegrt
Posts: 44
Joined: 31 Oct 2012 02:03
Location: Odzaci

Post by luci »

ova bahco za repove ima ukrucenje, ali njoj je list debeo 0,3 milimetra, a na ovoj m tech je list deblji, i nije predvidjena da ima zadeljanje, a mislim da oni od "japanki" rade samo tu jednu... hvala na informacijama... sad cu videti sta cu i kako cu...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Meni se nesto vrti po glavi da su imali i onu dvostranu, ali da je bila dosta kratko u ponudi. Mozda sam i pobrkao, posto je bilo i Bahco-vih u to doba u Merkuru (pre jedno 2-3 godine)
User avatar
luci
Šegrt
Posts: 44
Joined: 31 Oct 2012 02:03
Location: Odzaci

Post by luci »

imaju oni i sad bahco asortimana nesto, ali ni jednu japanku... ja u princupu hocu to jer mi ove klasicne testere za repove deluju prilicno skupe, posebno jer bi ja voleo da to bude neka tradicionalna sa drvenom ruckom i da ima pistol grip, a to kod nas jos nisam video... ovako japanka je takva kakva je i tanka je sama po sebi i predvidnjena za fine poslove...

naravno, kao pocetnik uvek sam otvoren i za savete iskusnijih tako da...
User avatar
mital
Majstor početnik
Posts: 117
Joined: 10 Mar 2013 22:34
Location: Novi Sad

Post by mital »

Imam ja u Dozuki - Japanese Saw, ta bi ti odgovarala..... ja sam skroz zadovoljan
U Novom Sadu smo pa se javi ako ti je to jos aktuelno da nabaviš

to je tradicionalna japanska testera, sa drvenom ruckom.....
"Znam da nista ne znam" Sokrat
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

mital wrote:Imam ja u Dozuki - Japanese Saw, ta bi ti odgovarala..... ja sam skroz zadovoljan
U Novom Sadu smo pa se javi ako ti je to jos aktuelno da nabaviš

to je tradicionalna japanska testera, sa drvenom ruckom.....
Koliko košta Japanka i gde ima da se kupi ?
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

I mene to interesuje.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mital
Majstor početnik
Posts: 117
Joined: 10 Mar 2013 22:34
Location: Novi Sad

Post by mital »

Meni donosi prijatelj iz Japana,
mogu ti je nabaviti za 70€
"Znam da nista ne znam" Sokrat
Post Reply