Modelarske testerice

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
budak
Šegrt
Posts: 45
Joined: 13 Apr 2011 16:15
Location: Kraljevo

Post by budak »

Meni trebaju testerice za drvo i metal sa trnom, hobby, dužine 152mm širine 2 ili 4 mm?

Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14950
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Skoro sam gledao i nigde nije bilo jeftino/kineskih.
Krademprodajem, ili proxon http://www.alati.co.rs/Mikro_alat/testerice/ ili stvarno kvalitetne koje samo na prvi pogled deluju skupo https://www.workshopheaven.com/shop-by-brand/pegas.html
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ili Bahco u Sarajevskoj.. Mada bi se ja odlucio za skupu varijantu, razlika je poprilicna.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Rekao bih wobyhaus da ima , oko 300 din 5 komada , ima i grubljih i finijih .
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Bezi od tih iz Woby hausa. Nisu ni prineti Proxonu ili Bahcu, kao sto oni nisu ni prineti Pegazu. Imaju pucni od ostrenja koliko hoces, pa da se ubijes ne mozes da ih nateras da seku a ne vuku na stranu, brze se tupe i brze pucaju.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14950
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Trebalo mi je da probam jednu elektricnu rezbarsku testericu, i nije mi apsolutno blo bitno kog je kvaliteta sama testera. Nisu imali u woby i rece covek da vec mesecima traze al ne dobijaju. Naravno, mozda se nesto desilo u medjuvremenu.

Inace, ko proba pegaz, nikada vise nece kupiti nista losije od njega (mada ima jako malo boljeg).

Rucnom rezbarskom, kroz col suvog graba, ili kroz kvalitetan ruski brezov sper od 19mm (13 slojeva) pravo ko strela (koliko moja ruka moze da ga vodi pravo), i bez ikakvog zapinjanja.

Ili njihova varijanta za metal, kroz 10mm celika, rucnom rezbarskom.. mislim da ne treba komentar :)
User avatar
budak
Šegrt
Posts: 45
Joined: 13 Apr 2011 16:15
Location: Kraljevo

Post by budak »

Treba,
gde to ima da se kupi?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3691
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Post Reply