Pomagalo za oštrenje ili Honing Guide

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14949
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

singer wrote:ma ti samo kazi koji celik i koliko treba ja nabavljam :happy:
Ajde kad proradi masinica, pa cemo da pravimo. Za pocetak treba mi na kojoj je visini osa brusilice.

Generalno od materijala treba jedno 20cm U profila 80X40, 30-tak cm friketa 10X10 (ta dva imam), 30 cm flaha 10X50 ili siri (al mora da bude iste debljine kao friket), flah 10X30 ili 8X30 jedno 20-30cm zavisi kolika je visina brusilice, 4 imbus srafa M12X20 sa sirokim debelim podloskama, 5 imbus srafova M6X16 i jedan torban M10X debljina postolja brusilice+20mm sa leptir navrtkom. Svi flahovi treba da su valjani ili ako slucajno ima hladno vuceni mada vuceni tesko da ce da se nadje, a ne seceni (seceni su skoro uvek krivi).
Za postolje brusilice, recimo MDF 25mm ili deblji barem 50X60cm (sto deblji i tezi to bolje).

Na to dodaj i jedno ceono glodalo fi 12mm, posto se bez greske otupi i iskrza dok prosece valjani profil (nije skupo 300-tinak dinara na najlonu bez cenjkanja).

Na kraju trebace ti i jedan dijamant za preostravanje tocila, sto isto nabavljas na najlonu. Iskreno ne secam se posto je, davno sam pazario, al nije bila neka grdna cifra.
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Ja gledah u ovoj Agaciji i kazu da nemaju. Ima li jos negde da se kupi?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Cini mi se da sam video u Lets Do it, BN Boss trzni centar, na Batajnickom drumu. U Stanley varijanti.

Ili mnogo bolje, napravis.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14949
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ih... proslo 6 godinica od kad je ovo bilo katuelno.
Puno vode proteklo Dunavom.

Evo recimo:
https://www.superalati.rs/user/dleta/st ... 0/item.jsp
Post Reply