Spiralno glodalo

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Spiralno glodalo

Post by hak1 »

Zna li neko gdje ima da se kupe spiralna glodala Fi 6mm i Fi 3mm.
Image
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Hvala na odgovoru,ali nemaju u filosu,zvao sam ih.
Pozzzz.
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

Хајде прво да нам кажеш који квалитет ти треба. На пијаци (најлон) у новом Саду сваке недеље их има по пар кила. Ако ти се не понуди неко од "редовних" посетилаца пијаце прошетаћу ја само ако има тога што теби треба.
Дођох, видех, побледех
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Jel moze meni neko da objasni cemu sluzi ovo glodalo? Za busenje rupa ili sta?
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo je glodalo kao i klasicno ravno, samo sto mu ova spirala omogucava da bolje izbacuje piljevinu, pa se mnogo bolje ponasa kada radis zleb u sredini materijala.
Mana mu je sto malo vise krza ivicu. Postoji ovakvo samo sa spiralom "nizbrdo" koje ostavlja cistu ivicu, ali zato piljevinu "nabija" u dno zleba.
E postoji i trece, koje je kombinacija ova dva (up-down-cut), kome jedna spirala ide na dole, a druga na gore (ona na dole reze cistu ivicu, a ova na gore izbacuje piljevinu).
Imas i malo detaljniji opis: http://www.stolarskaradionica.com/stola ... cija=citaj

Ja sam ovakvo glodalo (CMT) kupovao svojevremeno kod tipa na buvljaku u trecem redu blize Savi.
Imas i ove iz Zemuna koji drze CMT, samo su im cene vece nego kod Filosa (barem kad smo zadnji put proveravali).
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

www.totalgroup.rs sve imaju i mnogo mnogo vise od toga. Salju kuci pouzecem. Odlican kvalitet.
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Mene treba dobar kvalitet,jer ih koristim za olaksavanje i opsecanje materijala na cnc masini.A prihvata samo 3 i 6 mm.Vecih ima u podgorici ali je sestica malo problematicna.
Sloba10 ako budes isao na tu pijacu pogledaj da li ih ima.Samo da bude vidija,i rezni dio oko 22-25mm,jer duza se lome.
pozdrav
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Komso raspitaj se kod Brka sto je prodavao na pijaci nekad da ti da br covjeka koji u Trebinju pravi sve vrste glodala i burgija,kvalitet je odlican!

Brkov broj 069052451, on sad ima magacin u hangarima kod prodaje auta SAWAL na Zabjelo! Prezadnji magacin desno, sa zadnje strane!
Last edited by Sasa on 14 Dec 2010 22:26, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nole1 wrote:www.totalgroup.rs sve imaju i mnogo mnogo vise od toga. Salju kuci pouzecem. Odlican kvalitet.
Da to su ovi iz Zemuna, samo su im cene i dalje... Danas sam zvao za jedno glodalo Filos i njih, Filos 16E Total 23E. Malo li je?
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Da, o zemuncima i njihovoj poslovi;noj skupo'i smo pisali ovde viewtopic.php?pid=27438#p27438
Bili su i na sajmu ove godine... Politika cena im je izgleda ostala ista. Kada sam ih pitao zašto su tako skupi, dobio sam odgovor zato što su kvalitetni. Prave batice :butter: KOliko vidim, uklapaju se u onih 30-40% savršeno. Pa i više.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

pa oni izgleda idu na cijenu filos+postarina! Pa cak su i od toga skuplji!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

mozda pazare u filosu :D
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

mbole wrote:Ovo je glodalo kao i klasicno ravno, samo sto mu ova spirala omogucava da bolje izbacuje piljevinu, pa se mnogo bolje ponasa kada radis zleb u sredini materijala.
Mana mu je sto malo vise krza ivicu. Postoji ovakvo samo sa spiralom "nizbrdo" koje ostavlja cistu ivicu, ali zato piljevinu "nabija" u dno zleba.
E postoji i trece, koje je kombinacija ova dva (up-down-cut), kome jedna spirala ide na dole, a druga na gore (ona na dole reze cistu ivicu, a ova na gore izbacuje piljevinu).
Imas i malo detaljniji opis: http://www.stolarskaradionica.com/stola ... cija=citaj

Ja sam ovakvo glodalo (CMT) kupovao svojevremeno kod tipa na buvljaku u trecem redu blize Savi.
Imas i ove iz Zemuna koji drze CMT, samo su im cene vece nego kod Filosa (barem kad smo zadnji put proveravali).
Hvala na informacijama!
Za CMT se znaci najvise isplati kod Filosa...
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

maricaiivica wrote:mozda pazare u filosu :D
Ne, pazare u Italiji. cak sam jednom dobio i originalno Italijansko pakovanje od njih. Naci cu koja je firma pa cu vam poslati.
Last edited by Nole1 on 15 Dec 2010 18:50, edited 1 time in total.
Post Reply