Drveni profili

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
komazo
Samostalni majstor
Posts: 165
Joined: 29 Nov 2009 22:45
Location: Beograd
Contact:

Post by komazo »

Odgovor stiže na PP.
ништа није дугачко што може да се скрати!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Malo si promasio :), nisam te ja pitao za sta ti je to, al nije mnogo ni bitno. Vazno je da vi napravite posao i da od toga bude nesto na kraju.
Inace, najbolje je ono sto obicno znaju masinci ali retko znaju stolari. Das potrebne dimenzije sa tolerancijama.
Znaci napises nesto tipa: 10X10mm sa tolerancijom +0.1mm, -0.0mm i sve je definisano, drugim recima sme da ode u plus maksimalno 0.1mm, ali ne sme da ode u minus ni malo (naravno ovde moze da pise i +0.5, -0.7, stvar je toga sta tebi treba).
Ajd nek vam je sa srecom i da vam lepo krene posao.
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Hvala na lepim zeljama Bole:) i sam se nadam tome... Naravno nijedan posao ne pocne odmah onako kako covek zamisli. Ja sam samo stolar u dusi a sa masinstvom sam imao dodira samo utoliko ukoliko sam trebao da sklepam neki gadget koji bi pomogao u radu. Divim se masincima zaista ali ipak ostaje cinjenica da oni kad nesto skrate vise neo sto treba mogu da navare deo pa sve ispocetka a kod nas stolara to ne postoji ako si pogresio seci ponovo i sto je najvaznije to traje i traje... Dace bog da napravimo neki poslic a ideja ne nedostaje.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ziwjeli owi bolji ljepkowi pomocu kojih i mi stolari duzinski nastawljamo komade, ne drze kao war ali ni drwo nije celik!
Post Reply