Drveni profili

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Drveni profili

Post by Nole1 »

Da li neko zna gde mogu da se nabave drveni profili (nebitne duzine) 20x20, 30x30 i 10x10 cm.
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Koja vrsta drveta... za cega je namena? malo detaljnije da bi ljudi znali sta ti ustvari treba.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

U Okovu imas od camowine 2.5m uwoz mislim iz Poljske, bagatela!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Nole1 wrote:Da li neko zna gde mogu da se nabave drveni profili (nebitne duzine) 20x20, 30x30 i 10x10 cm.
ako kazes odakle si mozda mozemo da ti pomognemo.:/
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

A i te dimenzije se retko nazivaju "profilima".
10X10 i 20X20 cm je greda, 30X30 je ozbiljna greda :)
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Bole oprosti trebao sam da navedem da su u pitanju milimetri. Moja greska sad sam tek video. Dakle drveni profili su u pitanju. Ja jednostavno ne mogu da dobijem odgovarajuci kvalitet kod sebe a koji je precizan. Ili mogu ali ne u dovoljnom procentu od materijala koji imam. Inace nebitno je od kog je drveta cak sta vise sto je vise vrsta to je bolje. Imam sve stolarkse masine ali mi i taj deseti deo od milimetra u dimezijama igra veoma veliku ulogu u tome sto planiram da radim. Hvalka ti na brzom odgovoru.
mbole wrote:A i te dimenzije se retko nazivaju "profilima".
10X10 i 20X20 cm je greda, 30X30 je ozbiljna greda :)
User avatar
komazo
Samostalni majstor
Posts: 165
Joined: 29 Nov 2009 22:45
Location: Beograd
Contact:

Post by komazo »

Nole1 wrote:Inace nebitno je od kog je drveta cak sta vise sto je vise vrsta to je bolje.
Vrlo je bitno koje drvo:

Čamovina sirova : 200-250 evra m3
Čamovina suva ČPČ: 450
Hrastovina suva : 1400!!
ништа није дугачко што може да се скрати!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ček ček da bacim pasulj,aaaa oko Beograda si.:rolleyes:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Izvini ako me nisi razumeo ispravio sam se u kasnijem postu. Dakle u pitanju su milimetri a nije bitno koje je drvo jer se profili od 20x230 ili 10x10 milimetara ne rezu od svezeg drveta jer niko ne moze da susi sveze profile tih dimenzija. Vweruj mi jer u drvetu nema sta nisam radio. Dakle profili tih debljina se rezu iskljucivo od suvog drveta i takvi trebaju a i obracun profila takvog drveta se prodaje iskljucivo po duznom metru a ne po m3. Oprosti na ovome malom poducavanju ali je tako. Dakle ako neko zna gde mogu naci precizno izrezane drvene profile od 20x20, 30x30 i 10x10 milimetaraq bio bih veopma zaqhvalan, od bilo kog drveta i duzina barem vecih od 15-16 cm pa na dalje, naravno cisti bez gresaka osim u buikvi gde mogu biti dozvoljeni tragovi kerna ali zdravih kao i za jasen...
komazo wrote:
Nole1 wrote:Inace nebitno je od kog je drveta cak sta vise sto je vise vrsta to je bolje.
Vrlo je bitno koje drvo:

Čamovina sirova : 200-250 evra m3
Čamovina suva ČPČ: 450
Hrastovina suva : 1400!!
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

I tebi da se izvinim iz Zrenjanina sma tacnije. Pokusavao sam da nadjem ko proizvodi usput u svojoj proizvodnji te profile jer mi treba kolicina na recimo 1000 metara tih profila a ako budu dobri i precizni uzeo bih i vise. To nije posao da neko odradi i uzme lovu vec to jeste smao neciji usputni posao i ko ima mogucnosti da tako nesto odradi u cilju iskoristenja od svog postojeceg materijala. Dakle za nekoga ko inace ima materijal tih dimenzija a moze dovoljno precizno da uradi jos jedan rez ili kalibraciju na te dimenzije. Hvala ti na odgovru. Duzine koje mi trebaju su svakako od 5-16 cm (cemtimetara) na dalje ali ne predugacke zbog transporta u kolima. Ako su dimenzije dobre uzeo bih probnih oko 1000 metara toga a kasnije moze dogovor....
singer wrote:ček ček da bacim pasulj,aaaa oko Beograda si.:rolleyes:
Last edited by Nole1 on 20 Sep 2010 15:59, edited 1 time in total.
User avatar
komazo
Samostalni majstor
Posts: 165
Joined: 29 Nov 2009 22:45
Location: Beograd
Contact:

Post by komazo »

Evo ponude:
10x10 mm - 26 din m1
20x20 mm - 93
30x30 mm - 230

Ponuda je objavljena javno zbog komentara kolega na forumu.
ништа није дугачко што може да се скрати!
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Nole1 wrote:Bole oprosti trebao sam da navedem da su u pitanju milimetri. Moja greska sad sam tek video. Dakle drveni profili su u pitanju. Ja jednostavno ne mogu da dobijem odgovarajuci kvalitet kod sebe a koji je precizan. Ili mogu ali ne u dovoljnom procentu od materijala koji imam. Inace nebitno je od kog je drveta cak sta vise sto je vise vrsta to je bolje. Imam sve stolarkse masine ali mi i taj deseti deo od milimetra u dimezijama igra veoma veliku ulogu u tome sto planiram da radim. Hvalka ti na brzom odgovoru.
mbole wrote:A i te dimenzije se retko nazivaju "profilima".
10X10 i 20X20 cm je greda, 30X30 je ozbiljna greda :)
Nole, da nebude opet greska....jel ti hoces dimenzije u desetu, jel hoces te profile strugane, orendisane ili mozda oslajfane. Reci bolan za cega ces!
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Bole,
Ne mogu da ti kazem za cega mi treba jer je ovo Srbija a u Srbiji je biznis onaj iza coska. U prevodu svi rade sto im radi komsija iza coska. Ja sam svoje ideje olako davao i nemam nameru to vise da cinim. Ako ti kazem za cega ce mi ti i nekolicina vrsnih masjtora ovde bi dosli odmah na genijalnu ideju pa bi se sve zamutilo do besvesti. Zato izvini. Lepo bi bilo ako bi moglo biti obradjeno kvalitetom koji recimo daje diht zanci ne mora slajfano vec samo kalibrisano a cime necu da definisem mozda neko ima neku malu cetvorostranu masinu, ko zna.... Pozdrav najboljem administratoru i najboljem sajtu
emcanke wrote:
Nole1 wrote:Bole oprosti trebao sam da navedem da su u pitanju milimetri. Moja greska sad sam tek video. Dakle drveni profili su u pitanju. Ja jednostavno ne mogu da dobijem odgovarajuci kvalitet kod sebe a koji je precizan. Ili mogu ali ne u dovoljnom procentu od materijala koji imam. Inace nebitno je od kog je drveta cak sta vise sto je vise vrsta to je bolje. Imam sve stolarkse masine ali mi i taj deseti deo od milimetra u dimezijama igra veoma veliku ulogu u tome sto planiram da radim. Hvalka ti na brzom odgovoru.
mbole wrote:A i te dimenzije se retko nazivaju "profilima".
10X10 i 20X20 cm je greda, 30X30 je ozbiljna greda :)
Nole, da nebude opet greska....jel ti hoces dimenzije u desetu, jel hoces te profile strugane, orendisane ili mozda oslajfane. Reci bolan za cega ces!
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Ponuda je korektna. Ja dolazim sutra u BG nekim poslom pre podne pa opet za jedno 7 dana. Uzeo bih za probu od tebe jedno 20-30 metara 20x20 da vidim kako izgleda ako mozes da mi napravis. Placanje kesom strogo nista racun i slicno. Posto ja to moram da dalje obradjujem moram da probam da vidim kako ce ici. Samo mi reci od kog drveta ce biti i da li je suvo? U kasnijoj saradnji bih te zamolio da to vezes za evro i da na taj nacin radimo jer je meni lakse zbog moje kalkulacije. Da li je to cena za vece kolicine ili? I na kraju zbog svih na forumu ponuda je takva da je moja kalkulacija granicna ali je to to. Ako si zainteresovan posalji mi svoj broj kao i gde da te nadjem u BG. Ako ne mozemo da se vidimo sutra ti mozes da mi tu probnu kolicinu posaljem nekom brzom postom a ja bih ti platio pouzecem. Molim te da razumes da moram prvo da probam i vidim nakon moje dorade kako sve to izgleda. Nadam se da cemo uspsno saradjivati.
komazo wrote:Evo ponude:
10x10 mm - 26 din m1
20x20 mm - 93
30x30 mm - 230

Ponuda je objavljena javno zbog komentara kolega na forumu.
Last edited by Nole1 on 20 Sep 2010 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

posteno.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply