Feather-Loc

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

kiraljka wrote:Au al sam omanuo! Nije mi jasno kako mi se ucinilo da su cene kao u filosovom katalogu. Kako se toliko razlikuju cene kada su i jedni i drugi ovlasceni distributeri.
Onio su ovlašćeni distributeri kao što smo mi ovlašteni kupci :)
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

To sa ovlascenim distributerima je vec prepricana prica, toga nema, oni prodaju svakom ko avansira robu!

Ja sam kontaktirao i jedne i druge kad sam nabavljao cauru za nadstonu glodalicu i Filos mi je bio dosta jeftiniji!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Znaci, svracati samo ako je bas hitno. Steta :(

Iskreno i mene je prilicno nervirala najava na home stranici i to ne da su ovlasceni vec da su ekskluzivni. Ajd ovlasceni distributer u redu. Al ne moze da postoji i ovlasceni i eksluzivni. Ekskluzivni prosto znaci da je jedini (a znamo da nije).

Ne znam politiku CMT-a, al znam da u nekim drugim bransama jednostavno moras da kupujes od ovlascenog distributera ako postoji za odredjeno podrucje. Na primer kao firma iz Srbije, ne mozes da pazaris procesor direktno od Intela (nece da ti prodaju), vec moras da kupis od nokog od njihovih distributera za nase trziste. Naravno Intel i te kako vodi racuna o politici cena koju vode distributeri. U principu daje lep rabat i mnoge druge povoljnosti distributeru (koje se na kraju naravno pretvore u pare) i odredjuje maksimalnu cenu.

Naravno glodala nisu isto sto i mikroprocesori, ali i tu postoji tehnicka podrska, reklamacije, garancije... tako da postojanje distributera uopste nije "blesavo". Verujem da postoje glave za glodanje koje su dosta skplje od prosecnog racunara. Pa sto za te pare ne bi mogao da pozoves podrsku (koju priza distributer) i pitas (lupetam): "kako da prisrafim noz, nesto mi ovde nije jasno".
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Znaci, svracati samo ako je bas hitno. Steta
Radnja im je puna ko oko. Bile su dve prodavačice koje su brzo našle glodala koja sam tražio. Pomenuo sam i Filos, a one se pravile lude kao da prvi put čuju za njih. I meni je žao, ali mom novčaniku nije :) A možda sam ja bio samo zle sreće pa sam izabrao pogrešne uzorke :( . Toliko sam bio razočaran da nisam ni cenovnik tražio.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ma svrati obavezno, mozda ti se svidi neka prodavacica!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Sasa wrote:Ma svrati obavezno, mozda ti se svidi neka prodavacica!
Lepo vam kažem, uopšte nisam imao sreće
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Pa kako oni misle da prodaju tolike nozeve!!!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Nisam bio lenj i malo sam procunjao po CMT sajtu.

Image Image

Zemunci nisu čuli za čačane, a ovi drugi kažu da su SAMO ONI pravi i da su čuli da postoji još jedan distributer, ali da samo oni imaju direktan kanal prema fabrici. (Poručio sam glodala iz Čačka i pitao)
Bez komentara.

Mislim da je jedino logično objašnjenje u tome što verovatno i jedni i drugi dobijaju prodajne preporučene cene. Jedni drže te cene i za VP i za MP (Filos), a sa firmama rade preko rabata. Drugi (zemunci) rade isto što i prvi na nivou veleprodaje, ali za MP dodatno zidaju cene (+40% npr.). Preko MP ionako ide mali % prodaje, pa im se to na ukupnom prometu i ne oseti (tako bar oni misle).

Običnim malim prodavcima (ja ne znam za njih, ali ima i takvih verovatno) je sve jedno od koga kupuju. Od oba distributera dobijaju preporučene MP cene i to su cene na koje sam natrčao. Problem je u zemuncima što hoće da zarade i tamo i vamo i gde stignu još po malo :) To bi verovatno sam CMT trebao da kontroliše, ali njih baš briga jer robu prodaju "unapred". Malo smo mi tržište da bi konkurencija radila. Da postoji još neki diler kvalitetnih glodala, pitao bih ja njih za junačko zdravlje.

Zaključak:
VP i majstorske radnje u sistemu PDV-a: cene su slične (verovatno) i tu jedino zavisi od rabata koji se dobija od jednih ili drugih.
MP (krajnji mali kupci-amateri): ako nije žurba, poručiti od Filosa. Ako voi nešto nemaju ili je frka onda Total group.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

A, piso sam ja i CMT-u :)
Dear Sir,

thank you for your message. Both the companies you mention are our licensed dealers (the only 2 we have in Serbia).

Up to you to decide where to buy…

Thank you once again for contacting us.

Any further queries, please call me.

Regards,
Dakle, otvarajte oči i raspitajte se gde šta kupujete. Obe firme su u istom statusu kod CMT-a - ovlašćeni dileri.
Post Reply