Pištolj za farbanje

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Pištolj za farbanje

Post by velja »

Posto su mi pre nekog vremena ukrali iz garaže pištolj za farbanje planirao sam da kupim drugi. Prethodni mi je bio neki najjeftiniji ali je dobro farbao. Sada bih kupio neki jeftin (do 50e) ako neko ima neku preporuku. Pojavili su se neki kineski HVLP pištoji (plavi) ali ne znam da li će to kod mene da radi. Imam kompresor 2,2KW sa 2 cilindra i kazan 50l.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Stojkov
Precizni šegrt
Posts: 83
Joined: 23 Nov 2007 10:45
Location: Crepaja/Pančevo
Contact:

Post by Stojkov »

Ja sam prezadovoljan kineskom kopijom sata st3000. Proizvođač je Auarita, model ST3000. Ona je negde oko 7000 dinara, što ti je malo preko budžeta ali vredi. Ja sam u nameri da uštedim kupio par jeftinih kineskih na buvljaku, reda 2000 dinara, ali ne mogu ovom ni da priđu.
Kod mene lepo radi na kompresoru od 50litara i 1.5kw za manje poslove poput nameštaja.

Image
Last edited by Stojkov on 10 Nov 2009 16:38, edited 1 time in total.
Pozdrav,
Aleksandar Stojkov
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

deluje vrlo interesantno! Nii napisao gde si ga kupio? Ima li ga u radnjama ili na buvljaku?
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Stojkov
Precizni šegrt
Posts: 83
Joined: 23 Nov 2007 10:45
Location: Crepaja/Pančevo
Contact:

Post by Stojkov »

Nema na buvljaku, pošto je to dosta skupa kopija. Ja sam ga uzeo u prodavnici auto boja u Pančevu (stojanovic).
U sličnom rangu cena imaš devilbiss slg 600 koji je običan a ne hvlp i ne bih ga preporučio. Uz odnos prenosa materijala od 65 prema 30-35% brzo se isplati hvlp.
Pozdrav,
Aleksandar Stojkov
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

Ako može pojašnjenje za nas koji se manje razumemo, a takođe nam predstoji kupovina nečeg sličnog. Å ta beše HVLP, na vrh mi jezika :D
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

High Volume Low Preasure

ili veliki protok, mali pritisak
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

U poslednje vreme su se pojavili i sistemi LVLP i HVMP. negoima li jos misljenja? Oni kinezi st-3000 su super na oko sa koliko sam vide zavidnom zavrsnom obradom. ima li jos neceg slicnog?
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
salchi-ciro
Samostalni majstor
Posts: 166
Joined: 17 Sep 2008 17:00
Contact:

Post by salchi-ciro »

Ja predlazem DeVILBISS COMPACT.Diznu 1,8. rasprskivac Trans-Tech.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ja sam sve pohvale cuo za DeVILBISS pistolje od mog drugara koji je godinama bio glavni lakirer kod Dralonija (namestaj Draloni Pozarevac, op. aut. ) ali je meni to skupo. Video sam danas neku ekonomsku klasu neka-slova-600 za 10-tak hiljada dinara. Video sam u Woby-ju i neke METABO za 5000 din. mislim, ja sam hobista, i ako negde prosuzi oprostim sebi. Nema svrhe da dam 200-300 evra za spric a u istoj prostoriji obradjujem drvo i ima prasine na sve strane pa visoki kvalitet ne mogu da izvucem. Neka mi ne zamere ozbiljni majstori koji od toga zive - to je moje razmisljanje. Prethodni pistolj mi je bio 20evra pa sam mogao i sa njim da ofarbam po neki komad namestaja iako je moja tehnika dosta losa usled nedostatka prakse. I kad nesto naucim - zaboravim do sledeceg slucaja. Problem je sto je taj pistolj rasipao dosta farbe. Malo ofarbam a garaza puna magle! Zato me interesuju ovi HVLP ali da li moj kompresor 2,2kW 50l moze to da gura. Njemu je ulazni protok 420l ali izlazni ne znam. Sigurno je najbolje odvojiti 1000evra za sistem za farbanje ali i 5000 za dobru kombinirku i DOBRE pare za lager drvne gradje a ja sam siromasni IT administrator.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Vidim da je diskusija zamrla, a interesuje me jos nesto:

Koji je precnik dizne najpogodniji, najuniverzalniji, i da li je jedan pistolj dovoljan i za koriscenje vodenih i nitro lakova?
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne znam kako taj 3000 izgleda, u woby-ju sam video samo 2000.
Delovali su mi interesantno oni metabovi, bas zbog toga sto ima da se kupi razlicitih dizni. Jedino ne pise da li su HVLP ili obicni.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

E ovako, kod mene u radionici lakirer koristio ove kineske jeftine( oko 15E) pa nevalja, pa mu kupim neki mislim Shnajder ili tako nesto oko 100E pa mala dizna, pa kupim vecu(40E) pa se on pokvari, pa ked vec imam dizne kupim jos jedan takav, pa jos jedan i onda rekoh daj da se zaplacem i kupim satin oko 450E, kad posle nepunih mjesec dana lakirer mi kaze da mu pistolj ne valja!

E onda mi je pukao film i izvikao sam se na covjeka i dao mu zadatak da ih sve razmontira ocisti i od onih koji su bili isti proba nesto da napravi!

Sad Satin koristi za lakove, a od ovih Italijanskih je napravio 2, jedan koristi za vodene bajceve a drugi za nitro bajceve i ne zali se vec dvije godine!
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

'Ajde izvici se i na mene pa da ne bacam pare! :)
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
salchi-ciro
Samostalni majstor
Posts: 166
Joined: 17 Sep 2008 17:00
Contact:

Post by salchi-ciro »

Velja daj bre kupi taj DeVILBISS,on ti je nesto malo preko 300 evrici.Diznu ne bih trebao da koristis ispod 1,8,to ti je neka sredina,da moze PU,NC i vodeni program,mada za vodeni program se preporucuju dizna 2.0 ili 2.2 i vise.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

E Ciro znas li koliko je savesnih radnika u Srbiji da rasklopi pistolj posle rada i opere kompletan,mislim ni 1%.Ja sam zbog takih stvari ispizdio i dajem coveku da radi lakiranje za nas. Imaju korektne cene i samo pokusavam da dobijem sto bolji kvalitet.Pa nisam mogao da nakupujem spriceva.
Post Reply