mio standard kombinirka

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ja sam je kupio novu svojevremeno i to model 89 mislim da je bio. Diht je radio tako sto je daska izlazila 1,5cm deblja na jednoj strani :) I taj diht je napravljen sa podizacima donje ploce u vidu makaza od nekog slabog flaha, pa sam to natezao i izbusio nove rupe, pa sam donekle to popravio... ali to je neozbiljno. Zatim, ploca abrihtera je od aluminijuma, a podesava se nekim sraficima pomocu ekscentricnih kolutica... triper kombinacija. Pa se sve to trese i urla ko avion kad ukljucis motor, da se uplasis da se ne razleti i da te nesto ne pogodi :) Cirkular ima neku malu plocu, velicine sveske A4 formata i nezgodno je staviti i firung. Posle godinu dana eksperimentisanja i razmisljanja i cesanja po glavi sam ja to prodao. To je samo iluzija da imas masinu, a u stvari nista normalno dobro ne mozes da odradis.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Meni je najstrašnije bilo što je sve na istoj osovini, pa se istovremeno vrti i pila i blanja...naravo da je štitnik pile i blanje bio izgubljen davno prije no što sam je ja kupio. Napravio sam veći stolić za pilu i vodilicu. Ali blanjanje i debljanje je bio pravi izazov, nikad nisam znao kakva će daska izaći :) Eh, da, na njoj je bio trofazni motor 2,2 kW, naknadno ugrađen
Last edited by BILJEŽNIK on 06 Feb 2013 22:36, edited 1 time in total.
User avatar
Nupsy
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 25 Oct 2020 10:06
Location: Pancevo

Post by Nupsy »

Ja imam Mio standard i radim na njemu osim ne koristim diht. Onaj pokretni sto je jako labav. napravio novi veci sto za cilkular 1 x 1 m. Abrihter debro radi. moze se lepo raditi na njemu ako se dotera. I opet bez dihta imas 3 u 1. dobro za male radionice
Last edited by Nupsy on 18 Mar 2021 18:43, edited 1 time in total.
Post Reply