mio standard kombinirka

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
sposobni@amater
Šegrt
Posts: 33
Joined: 31 Mar 2009 12:07
Location: zlatibor

mio standard kombinirka

Post by sposobni@amater »

kolege, jel znate nekog ko prodaje mio standard kombinrku, zainteresovan sam da kupim.
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Ne bacaj pare zabadava
User avatar
sposobni@amater
Šegrt
Posts: 33
Joined: 31 Mar 2009 12:07
Location: zlatibor

Post by sposobni@amater »

sto, jel su toliko lose za amatera?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

MIO je vise gradjevinska nego stolarska masina.
Pravljena je za grubu obradu letvi, greda, dasaka za salovanje i slicne stvari, a ne za preciznu stoalrsku obradu.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

sposobni@amater wrote:sto, jel su toliko lose za amatera?
Kako su ti već rekli bacanje novca,ali ako ju možeš negdje naći za kilo odojka i gajbu piva onda ju uzmi poslužit će ti već za nešto,a ako i ne bar ćeš uhvatiti osnove rada na mašini ako me razumiješ na šta mislim.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
sizif
Šegrt
Posts: 34
Joined: 19 Oct 2007 14:24
Location: beograd

Post by sizif »

Posedujem izmedju ostalog alata i MIO kombinirku,mozda bi je najbolje bilo uporediti sa kolima recimo Kecom/zastava 101/.
Alat za profesionalce ili veliko serijsku proizvodnju svakako ne/opet u proizvodnji recimo suvenira sasvim adekvatna/,za pripremu gradje na gradilistu po meni ne, nije dovoljno robusna/radni deo masine je od nekog liva sa velikim sadrzajem alumijima/ a i snaga motora obzirom da se radi uglavnom sa sirovom gradjom ne dovoljna/u monofaznoj verziji 1,5KW u trofaznoj 1,75KW/ istina cesto se vide na manjim gradilistima kad se radi krov ,deluje kao da majstor dize imidj sebi sa njom,jaka firma eto dovukli su i kombinirku.
Ovo nas opet vodi do toga da je sama masina izuzetno pokretljiva,moze se rastaviti/odvaja se gornji radni deo od postolja za par minuta/a uz par tockova jako lako se seli po prostoriji,sto je vrlo znacajan kvalitet u uslovima skucenog radnog prostora/moja je na 4 spratu stambene zgrade u centru Bgd./U radu prenosi jako malo vibracija na podlogu a i to se resava podlogom od debele gume/
Mane su teze stelovanje i potreba da se isto cesce proverava,kao i relativno mali radni sto cirkulara.Na masinu je relativno lako nadograditi na mestu horizontalne busilice strug za drvo/mislim da se pri kraju proizvodnje 90-tih i fabricki ovo pravilo/.Takodje umesto lista cirkulara moze se staviti i glava za glodanje/ima ih jeftinih ruskih sa izmenjljivim nozevima/.Diht nekad ima probleme sa vucom/dosta pomaze mazanje naftom/
Vrlo upotrebljiva za izradu delova za kosnice,gazista za stepenice,izradu podloga za ikone,zvucnicke kutije i uopste obradu manjih gabarita do nekih 2 metra duzine.
Ako pricamo o amaterskom radu/znaci ne dovodimo kvalitet posla u pitanje nego vise frekvenciju upotrebe,vrstu proizvoda-sve i svasta/za te pare-a kolko sam obavesten cena se krece od 400-800 Eu. uzasno mnogo muzike.
A opet se vracam kolima, normalno je da bi vecina od nas zelela neki recimo Maserati ili Lamborgini a vozimo to sto vozimo.
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Slazem se sa ovim

pozdrav
Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
ljubira
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 05 Feb 2008 20:57

Post by ljubira »

Ија још увек размишљам да је купим пошто бих са њом радио само хоби ствари по кући. Дали си је купио, ако јеси који модел и како си задовољан.
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

ja je nemam a raspitivao sam se za svog drugara
User avatar
Srećko
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 16 Jan 2009 22:02
Location: Niš, South Serbia

Post by Srećko »

Ja je imam, Hobi 83 :D , monofazni motor rekao bih 1,5 kW, ima diht do 15 cm, 3 noža širine 25 cm, 2 brzine, sto za cirkular i pokretni sto za bušilicu, nije mnogo korišćena, samo stoji i hvata prašinu. Menjani su joj ležajevi na glavi abrihtera, ćale bi me ubio da zna da ovo pišem :mad: ...a uzeo bih neku veću i jaču mašinu :rolleyes: ...Cena 600 € :( ...
User avatar
vasicstolar
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 12 May 2011 08:56
Location: Beograd

Post by vasicstolar »

Oces za 300 eura
User avatar
Kraguj
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 20 Sep 2011 13:19
Location: Paracin/Lesje
Contact:

Post by Kraguj »

Zdravo svima ja sam Vlada iz Paracina
Mene zanima kombinirka ili samo abrihter/diht do 700 eura. Ako mozete nesto da mi preporucite ili uputite bio bih vam zahvalan.
Last edited by Kraguj on 22 Sep 2011 12:21, edited 1 time in total.
User avatar
Srećko
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 16 Jan 2009 22:02
Location: Niš, South Serbia

Post by Srećko »

vasicstolar wrote:Oces za 300 eura
Oću, al nema nigde...
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

Мио Стандард са дихтом и фрезером - комада један - 450€ почетна цена!
Ко нуди више а ко би за мање?
Дођох, видех, побледех
User avatar
jale
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 01 Feb 2013 19:23
Location: Prnjavor RS BiH

Post by jale »

pozdrav drusvo pa evo citam i pitam se dali da kupim ili ne al kako vidim da je jako lose na njoj raditi lakse je na zeni hehehe pozdrav. neznam sta da radim imam neke ponude stolova da radim al mi ta standardova je sad zasad najjeftinija pa neznam sam
CUVAJTE PRSTE
Post Reply