Drske za metle

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
Post Reply
User avatar
slavko
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 28 Nov 2008 22:50

Drske za metle

Post by slavko »

pozdrav svima ;potrebna mi je masina za pravljenje stapova za metle
slavko
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Ja sam nekad davno pravio mašinu za cugovanje drveta, po uzoru na neku njemačke proizvodnje.

nijesam primijetio na sajtovima da ima negdje kod nas. Razlika je u alatima, zavisno koje drvo obradjuješ.

Kod nas u Bačkom petrovcu ima fabrika za proizvodnju metli -u bivšoj jug-i bila najveća te vrste u Evropi.
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

To moze da radi rundalica.
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

To mozas raditi ali samo na veliko,znaci brenta kamion trupci susara cirkular stuc masina za krugi sl.Ja se ne bavim ovim ali moj brat od strica ima proizvodnju toga na hiljade komada.Zato ovo i kazem znajuci na koji nacin on ovo proizvodi.Ako zelis nesto dalje javi se na pp pa cu ti dati njegov mail.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Ma za metle mu netreba susara ako ima parica da podrzi proizvodnju .Drska od metle se radi od 27 mmm daske bukva to u kad su dobri letnji dani svene za mesecak dana i moze da se obradjuje ,jer bilo koja tokarska obrada a rundalicu smatram u nju zaxteva vlagu od 14-18% .Ko mplet oprema kod mene u komsiluku prodata za 5000 e pre dva meseca .Rundalica,onaj nazubljivac neznam kako se zove .cirkular ,viselisni parac,abrihter,i kompletan sistem za ventilaciju sa ciklonom i smirivacem. To je mozda i naj jeftinija proizvodnja samo ako imas trziste .
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Moj rodjo posto isece trupce na predmeru stavlja sve u susaru i susi ne znam koliko ali znam i to da ima dosta otpada,tipa kriva ima cvoru i sl.Nimalo naivna proizvodnja ako se ide u velike serije.A to je jeftino prodato.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Moj Nex bukva ako ima i mali cvoric ona se baca bila napolju ili u susari.Za tu malo jacu colaru koja se koristi za metle najbolje je sada u ovom periodu iseci pa daq se prirodno susne dva tri meseca zavisno kakve su temperature
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Drugari moji prepadoste čovjeka prije nego što je i počeo. Ja sam više godina proizvodio sve vrste drški
za metle. Znači postoje standardi kao i za sve. Od opreme je potreban jedan cirkular i mašina za cugovanje, najlakše je cugovati pomoću kalibra, naravno bez štucera se ne može. A kada se rade drške
za metle, tu su i drške za grabulje koje se rade od lipovine ili čamovine. Ima tu finih parica. Zavoravih da
napomenem uz sve ovo potrebna je tzv.-oštraljka- da bi obradio jednu stranu u polukrug ili već odredjeni
oblik.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Pa tako je stari gospodine u penziji .Treba dati punu podrsku omladinu.Ja se slazem sa vama u potpunosti.
User avatar
Gaga
Majstor
Posts: 262
Joined: 13 Mar 2009 13:58
Location: Kolasin

Post by Gaga »

Ovo gospodine, jedino po gospodu Bogu a za podršku tu smo da se ispomažemo iskustvom, jer zašto bi
ti gubio vrijeme, ako sam već ja to uradio.
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Ako on bude cekao 2 meseca da mu se roba susi pa opet tako pa opet, onda ce mu to dugo vreme cekanja pojesti zaradu i od posla nema nista.Mora da radi brzo i da ima prodaju i eventualno da ceka naplatu mesec dva pa sve tako pa sta mu ostane.Ne prepadamo coveka,nego to je realnost.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Ako covek ima prodaju i naplatu sve je resio.Samo rad
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Zar se to ne radi na "BUSOLI",samo pripremak sa cirkulara(paraca ili vec...) se provuce kroz nju i dobijes okruglu sipku?
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

To je to otprilike .E sad ako ces industriju onda je to druga prica.
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Ako to nije na veliko onda je besmisleno,tj nema zarade,a ko je lud da radi samo da bi radio?U stvari neka covek sam proba pa neka vidi gde je.
Post Reply