Berza poslova

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
Post Reply
User avatar
iantic
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 25 May 2010 00:57
Location: Beograd

Berza poslova

Post by iantic »

Gde mogu da objavim "projekat" za koji mi je potreban stolar ili da zamolim za preporuku?

Berza poslova je zatvorena a http://namestaj.stolarskaradionica.com/ ne radi.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Berza poslova

Post by maricaiivica »

Otvori novu temu u sekciji "berza poslova"
viewforum.php?f=10
Naravno, pre toga ispostuj osnovna pravila ovog foruma i popuni u profilu svoju lokaciju
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Berza poslova

Post by mbole »

Berza poslova je zatvorena jos od 2011 godine, posto je tada na sajtu stolarske postojala druga sekcija za takve namene.
Videcemo da je mozda otvorimo ponovo.

@iantic
Prvo upisi u profilu odakle si (pravila foruma, a i prilicno je potrebno da onaj ko ti radi zna da nisi iz druge drzave ili sa drugog kontinenta)
Nakon toga, za sada mozes da postavis u "Razmena, prodaja, oglasi/Koliko bi me kostalo".
User avatar
iantic
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 25 May 2010 00:57
Location: Beograd

Re: Berza poslova

Post by iantic »

Ok, shvatio sam, ovde je izuzetno važno ko je odakle :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Berza poslova

Post by mbole »

Naprotiv.. verovao ili ne.. to je najmanje vazno.

Ali...

Na ovaj forum dolaze ljudi sa svih prostora bivse SFRJ, kao i oni koji su nekada ziveli u njoj, a sada su ko zna gde sve po svetu. Imamo clanova koji zive u Kanadi, Sibiru...

I sad ti pitas recimo "gde da kupim burgiju takvu i takvu"..
A gde da te uputimo, kada smo sada u razlicitim drzavama? Ni malo nije prosto naruciti nesto iz Zagreba ako zivis u Beogradu ili obrnuto (uprao jurim nesto sto treba da narucim iz okoline Zagreba, i snalazim se preko rodbine od prijatelja...). Ja znam gde to ima da se kupi u Srbiji, ali ideju nemam gde ima da se kupi u Bosni ili Makedoniji, a opet, neko iz Zavidovica bi znao gde da te uputi u Bosni, al nema pojma dal to tebi ista znaci ako zivis u Umagu... itd, itd...
Ili da te neko uputi u malu radnju u Vladivostoku :)
Pa unutar jedne drzave neces valjda traziti majstora koji je 300Km daleko?
A kako on da zna dal da ti se javi, kad nema predstavu odakle si?

Upravo zbog toga je uvedeno pravilo da je popunjavanje mesta odakle si u profilu obavezno.
Nazalost, na staroj verziji softvera to nismo mogi da forsiramo prilikom registracije, vec smo to pisali na sav glas sirom foruma, velikim slovima, ne znam vise sta nismo probali...

Od pre 15-tak dana, odnosno sa novim softverom na kome se vrti forum, to je jednostavno forsirano, i ne mozes da se registrujes na forum ako to polje ne popunis (ne sekiraj se.. bez trunke zadrske brisem novoregistrovane korisnike koji pisu gluposti u tom polju ili ga laziraju :))
User avatar
iantic
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 25 May 2010 00:57
Location: Beograd

Re: Berza poslova

Post by iantic »

Hvala na opširnom objašnjenju.

Nemam ništa protiv, ne samo da ne krijem, nego sam i ponosan na to odakle sam.

Samo primećujem da čak i neko ko ne zna da je Berza poslova zatvorena 10 godina, zna da opomene za lokaciju, a admin prvo opomene za lokaciju pa onda odgovori na pitanje :)
To što će neko možda zaboraviti da pri postavljanju pitanja kaže odakle je, pa će drugi forumaši morati da ga pitaju, meni deluje kao sitica, nesrazmerna ovolikom insistiranju. Mi amateri uvek ispustimo neke bitne informacije kada tražimo savet, ali računamo na strpljenje profesionalaca.

Da ne ulazim u to da ću možda pitati nešto što mi treba za vikendicu na drugom kraju zemlje ili za prijatelja na trećoj strani - poštujem pravila, samo delim utisak da je malo negostoljubivo da te neko dočeka maltene sa sa "prvo reci odakle si pa ću da ti odgovorim"...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Berza poslova

Post by mbole »

To je plod "iskustva" :)
Dokle god ne insistiramo na tome, korisnici jednostavno ne urade nista.

I svaki put, kad pisu nesto sto je povezano sa mestom odakle su, naravno zaborave da to upisu. Pa slede pitanja "a gde si"...
Ljudski je da ti posto naravno znas odakle si, podrazumevas da i ostali sa kojima komuniciras to znaju, samo to se na netu razlikuje od stvarnog zivota.
Sa druge strane, kada pitas za vikendicu, prijatelja... uglavnom se to naglasi, posto tada znas da se radi o nekoj drugoj osobi ili nekom drugom mestu a ne uobicajenom.
Ko sto napisah... iskustvo.

A moderatorima je "posao" da te opomenu.
Zbog skorasnjih promena na forumu, mnoge stvari izgledaju drugacije, dosta toga je ispremestano, pa nije ni cudo da se i oni prevare i upute te na pogersno mesto.
Ljudski je gresiti.
Evo... i ja sam zaboravio da uklonim berzu iz spiska podforuma, dok ne zakljucimo sta cemo sa njom.

Cak smo i "nezni". Na nekim drugim forumima, dok ne obavis predstavljanje i napises odakle si, sve tvoje teme se zakljucavaju. Probali smo i to u jednom trenutku, al je bilo previse zamorno, i desavalo se da propustimo, pa smo prestali.
User avatar
iantic
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 25 May 2010 00:57
Location: Beograd

Re: Berza poslova

Post by iantic »

Ne sumnjam da ste za 15 godina uvežbali da branite svoje stavove i da ih je nemoguće promeniti - ako vam nešto znači povratna informacija (bar) jednog novajlije kojem je neprijatno kada ga zaskoče sa "prvo napiši odakle si", lepo. Ako vas to ne zanima, opet ok.

Ja ću zadržati gorak prvi utisak i zbunjenost kako to da se pravilo koje je "najmanje bitno" tako zdušno brani i pravda romanima..
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Berza poslova

Post by maricaiivica »

Novajlija, ako dobro vidim, ti si se na ovaj forum registrovao pre 11 godina (i malo vise).
Sad, ako si nesto citao za to vreme, imao si dobre sanse da procitas da je upisivanje lokacije obavezno. To je cak, do pre 20ak dana, pisalo i velikim slovima na vrhi svake stranice.
E sad, ako imas nesto protiv tog pravila, tu vise nemamo prostora za diskusiju.
Sa druge strane, promene koje su nastale na ovom forumu u prethodnih mesec dana su prevelike i meni nije palo na pamet da mbole nije otkljucao deo foruma koji je svojevremeno bio zakljucan zbog postavljanja zasebne berze. Jednostavno, nisam to gledao...i ko zna sta jos nismo videli...
Verujem da ce se i taj deo resiti u narednim danima, a videcemo i kako.
A ti, ako zelis da postavis temu, izvoli, ako ne, opet dobro.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Berza poslova

Post by mbole »

Ne postoje "manje i vise bitna pravila".
Pravilo je pravilo.
Ne moze mlada da bude "malo trudna" :) pa tako ni pravilo ne moze da se ne postuje zato sto je "manje bitno".
Post Reply