Ponovo radi bioskop :)

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by Dule »

C68400F1-D60B-4240-9E51-FED196C95C30.jpeg
Nadam se da na ovo misliš
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 178
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by sonus70 »

Sad vidim i da vreme foruma nije naša vremenska zona. Piše da sam prethodni post postavio pre sat vremena. Možda to malo buni opciju "new post"
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by maricaiivica »

Ti listas nove poruke a ne neprocitane.
Podledaj sliku koju je Dule okacio.
Opcija ispod tvoje je ona koja ti treba
--------------------------- spojene poruke


Mozes ovako
search.php?search_id=unreadposts
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by mbole »

Vreme foruma jeste kako treba, ali tvoje vreme nije bilo(vreme koje je tebi podeseno u profilu, upravo sam ga ispravio).
Mi smo trenutno UTC+2 a ne UTC+1 (zbog pomeranja sata)
Tu postoje dva podesavanja:
Jedno je vremenska zona, i ona je u ovom trenutku UTC+2
Drugo je mesto (recimo Europe/Belgrade), na osnovu cega softver foruma zna kada treba da promeni letnje/zimsko racunanje vremena.
Moguce je da se to poremetilo prilikom svih tumbanja i konverzija kroz razne verzije softvera.
Pregledacu kako je to kod ostalih, pa cemo srediti ako je generalni problem.
Ako je individualno... to jest neko je svoj profil podesio ovako ili onako... to ce morati sam da ispravi.


Ko sto marica napisa... nove poruke i neprocitane poruke nisu isto.
Nove su vezane za neki vremenski period od kad su postavljene (i za jos nesto, sto bas i nisam siguran sta je), i na to ne utice da li si ih ti pogledao ili nisi.
Neprocitane su vezane za svakog korisnika posebno. Jednom kad ih otvoris, nestaju sa spiska neprocitanih.

Izmeni taj bookmark da bude: search.php?search_id=unreadposts
Pa ces dobijati samo neprocitane poruke.

Pored toga, i kad otvoris nove, vidi se razlika izmedju procitanih i neprocitanih.
Neprocitane imaju "pun" oblacic, dok je kod procitanih oblacic "supalj"
I inace je ta opcija "nove poruke" malo cudna, i generalno nije preterano upotrebljiva na ipak malom forumu kakav je ovaj.
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by saša »

Svaka novotarija se teško prihvata, a navike teško menjaju...Verovatno iz tog razloga meni se čini da je onaj prethodni izgled bio bolji
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by mbole »

Da budem iskren, sto se cistog izgleda tice, slazem se sa tobom.
Ali ne zbog "inercije", vec jednostavno stvar ukusa. Ja volim ciste, proste forme, koje su pre svega svrsishodne, gde nema nepotrebnog zauzimanja prostora "da bi bilo lepse".

Ali.. jednostavno nije moglo vise da se vozi na starom softveru, pa je moralo da se bira nesto drugo.
Ovaj izgled je najslicniji starom koji sam uspeo da nadjem (i to je malo doradjivano).
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by pebas »

A sto ste se odlucili za phpBB, zbog baze i transfera? Je li stara verzija bila na phpBB isto?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by mbole »

Ne... stara je bila na punbb.

U jednom trenutku je hoster ukinuo podrsku za php5 na kome je punbb radio.
I naravno forum je "umreo".
Punbb ne postoji u verziji koja podrzava php7 koji se sada vrti kod hostera.
Njegov razvoj je u sustini zaustavljen, postoji par derivata, al o njima nisam znao bas nista.

Izbor phpbb-a je bio iz vise razloga.

Najpre... postojao je konverter. Kakav takav.

Trebalo je proci kroz brdo konverzija da bi se nakraju dobacilo do funkcionalne verzije. Otprilike pun 1.2 na pun 2.nesto, pa pun 2.nesto na phpbb 2.nesto, pa php 2.x na cini mi se 3.1.28 koji jedini radi i na php5 i na php7 (mozda je bila jos neka izmedju, zaista se ne secam vise), pa onda sa njega na php3.3

Onda jos podosta rucnog oranja po bazi podataka, posto recimo PP nisu bile standardni deo punbb-a, vec je to bila neka ekstenzija, i naravno nista nije iskonvertovano, a struktura podataka je totalno drugacija.
Korisnicki passwordi su takodje bili problem, ali je za to srecom postojala "zaobilaznica" u phpbb-u.
Onda nasa slova, koja su mi zadala bas dosta muke, posto je pun radio sa kodnim stranama, a php je na unicodu...

Onda na kraju zavitlancija do 4-5 dana sa hosterom, koji angazuje mamlaze (za zvucnim titulama), koji su jednostano trebali da ucitaju novu bazu podataka (postoji ogranicenje po velicini i time-outu, koliko sam korisnik moze da odradi, a prelazili smo oba). Umesto toga, uspeli su da bar dva puta obore serovani MySSQL, ubiju ostale baze koje su postojale na nalogu... :doh:
Na kraju sam ipak bazu na server podigao sam, uz trikove, i "zahvalio" im se na pomoci :)

Drugi razlog je bio sto je phpbb prilicno slican funkcionalno sa punbb-om. Imaju slicnu logiku, naravno uz neke razlike koje su donele nove verzije.
Barem korisnicki deo je gotovo isti po logici, "iza zavese" vec ima vise razlika, al to ionako korisnike ne zanima.

Treci... phpbb je prilicno dobro podrzan ekstenzijama, i ima dosta siroku bazu korisnika, pa je i pronalazenje resenja nekog problema jednostavnije.

Na kraju... ja sam imao bar nekakva sitna iskustva sa njim. A posto sam ja vadio "ono iz onog"...
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by drBouz »

Ok. razumeli - kad se nekad budemo gledali uzivo - svi da ti ponesemo po pivo-vino-rakiju - ko sta ima :) (mislim iz ovog sto si napisao ne zvuci mi kao "kamcenje" (sto ja recimo redovno radim u zivotu :) ) - nego si/ste ko je radio na prebacu foruma vala zasluzili pivo.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by mbole »

:pivo: uvek moze :dada:

Salu na stranu... zaita je bio 10-tak dana "rudarskog" posla.
No... to je bila moja zelja, i moja odluka, niko me nije terao na to.
Tako da to pivo... svako ce po turu :cool:

Ostalo je jos par stvari za koje za sada nisam nasao resenje (recimo YT linkovi u starim porukama), ali i to ce doci na svoje najverovatnije kada budemo promenili hosting.
Imam jedno resenje, ali ne moze da se izvede kod trenutnog hostera, posto MySQL koji se kod njega vrti ne podrzava neke funkcije... no ... o tom po tom.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Re: Ponovo radi bioskop :)

Post by Dule »

Ma bitno da opet radi...
Post Reply