Okupljanje, Sajam 2008

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Generalno gledano, prvo okupljanje je bio fijasko.

Da se razumemo, ja sam se vise nego lepo proveo druzeci se za Yettom i Metaom, ali mi je strasno krivo sto nas nije bilo vise.

Moram sebi da zamerim na organizaciji, nekih stvari sam se jednostavno prekasno setio. Naprimer mogao sam da pazarim jednu mobillnu karticu, samo za tu priliku i da objavim taj broj na sajtu. Cisto da ako je neko vec tu a ne uspeva da nas pronadje, da ima gde da zove.
Iznenadili su me sa novom organizacijom sajma, tako da Perper nije bio na uobicajeom mestu, a i bio je onako "malecak".

Sedeo sam do negde oko 18:00 (koji inut vise ili manje) a onda sam se vec smrzao previse (ne zaboravite ja sam tamo sedeo od 11:00), i otisao.

No ko sto kazu: prvi macici se u vodu bacaju. Sad imamo malo vise iskustva, malo smo videli sta sve mogu da budu problemi, kako bi mogli da ih bolje resimo, pa se nadamo da ce u sledecoj iteraciji biti bolje.
salchi-ciro
Samostalni majstor
Posts: 166
Joined: 17 Sep 2008 17:00
Contact:

Post by salchi-ciro »

Ja sam bio na doručku našto pre 11 h u Perperu,posle sam navraćao oko 13h i 16 h na osveženje,sedeo sam sa društvom dole niz stepenice.Za sledeće okupljanje mbole moraš nositi crveni karanfil kao znak raspoznavanja ili možda neku hrastovu dasku.A za ove što su obećali a nisu došli treba ih degradirati u zarezivače olovaka
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Generalno gledano, prvo okupljanje je bili odlično. :cool:
Organizacija je bila odlična i ja tu ništa ne bih menjao. Ne vidim šta je to trebalo specijalno organizovati, pa da je bila potrebna dodatna logistika.

Ko je mislio da treba da bude tamo u zakazano vreme, a da su mu obaveze dozvoljavalale, taj je došao i zna kako mu je bilo.
Ko je bio nesiguran da li će doći, a drži do svoje reči, pa makar i otkucane, taj se nije ni prijavljivao.
Ko se prijavio, a nije došao, a pri tome drži do svoje otkucane reči, taj je smatrao da je sasvim normalno da si se i odjavi, pa je tako i postupio.
Ko je hteo da pronađe sto, taj je to i uradio (neki put i GPS napravi grešku od 20-30m), bez obzira što Perper nije bio na uobičajenom mestu.
Onome ko je obećavao da će doći, a u startu je znao da neće biti tako, ne mogu ništa da zamerim jer je sve ovo, ipak, samo virtuelna stvarnost.
Jedini kome mogu da zamerim što nije došao je Bojan. U najmanju ruku je nepristojno od vlasnika sajta da onako pompezno obeća svoje prisustvo, a da nakon toga ne dođe. Negde sam u svojim postovima podvukao da je vrlo ružno na sajtu nešto obećati, a ne ispuniti. Ovo je i više od toga. Bez obzira na razloge, 500 članova ovog foruma je zaslužilo makar rečenicu izvinjenja i obaveštenje da dirigent neće prisustvovati, pa makar tu rečenicu napisala prva violina. Takođe mi nije jasna situacija da administrator sajta nema neki drugi kontakt sa vlasnikom (ili obrnuto), sem putem e-maila ili PP poruka na ovom forumu. Malo neobično, zar ne?

Kako god, meni je bilo onako kako sam i očekivao. Ćaskao sam sa Banetom i Borisom, uz poneko pivo, i bilo mi je prijatno. Å to se mene tiče, to druženje bih uvek ponovio.
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

metabo wrote:...Kako god, meni je bilo onako kako sam i očekivao. Ćaskao sam sa Banetom i Borisom, uz poneko pivo, i bilo mi je prijatno. Å to se mene tiče, to druženje bih uvek ponovio.
Bobane uzvraćam komantarom da je je zbilja ovom "Triu" bilo izuzetno lepo u neobaveznom prijateljskom ćaskanju. Jeste bilo malo prohladno ali ova " tri mladića " su sve izdržali. Nakon odlaska "Metaba", Boris i ja smo malo prošetali kroz tehničku deonicu sajma (mašine i alati) i tu sam uz svesrdan trud Borisa imao jednu brzometnu večernju školu o stolarskim mašinama. Za mene kao mašinca je to bilo od velike koristi. Å ta je dobro, šta nije, čemu služi ovo a čemu ono. Više mi se neće desiti (a moglo je) da dođem u napast da pošaljem post na ovom sajtu sledeće sadržine: " Kolege, ne kaže se " BANSEK " nego " BONSEK ". Eto to je hteo da vam plasira jedan mašinac a koji nije stolar - e ali sad znam nakon kursa šta je kod pravih stolera BANSEK.
Sve sve, ali ne mogu da zamislim Borisa sa karanfilom u ruci :)
Bilo karanfila ili ne bilo, mi će mo se opet naći jednom.
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
vladapvlvc
Samostalni majstor
Posts: 170
Joined: 26 Feb 2008 22:50
Location: OBRENOVAC BRE

Post by vladapvlvc »

Ja sam bio opravdano odsutan,baš kad sam pošao na sajam dodjoše da me priključuju na toplovod od posla koji je trebao da traje nekih pola sata odužilo se čitavih tri dana!!!!!!!!!!!!!!!ZA NEVEROVATI,sve sami STRUČNJACI.Nisam stigao uopšte na sajam da odem.
VELIKE tajne MALIH majstora
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Ha,sada ste videli sta je Bole,cudo.
Sto se tice sajma bio sam u utorak(tada uvek idem,jos uvek nisu umorni a zeljni su dogovora),a sa sajma ......ma vredi svaki bolic u nogama.
U subotu sam postavljao bindere na ? objekat.Srussih ja moju staru cakmaru i upravo pravim montaznu,sori svima ali to je ovaj put imalo prednost.
Da li ste videli nesto simpaticno na sajmu?
Na mene ostavih najveci utisak kanterica za 1500evrica...............
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

Dule wrote:Da li ste videli nesto simpaticno na sajmu?
Na mene ostavih najveci utisak kanterica za 1500evrica...............
Na mene mlado devojče koje je htelo da me čaklja po glavi sa nekom vrstom masažera. Ako ne veruješ pitaj Boleta, da me nije povukao za rukav ja bi se prepustio čakljanju i verovatno kupio tuce masažera a zaboravio da nemam kantericu koja mi je potrebnija. Hvala Boletu za cimanje a i ostaće para za kantericu.:lol:
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Sačekao sam malo sa odgovorom, da se smire strasti. :D

"Pompezno" najavljen dolazak je izostao iz meni dobro znanih razloga, i meni veoma opravdanih. Kao što sam rekao, veoma mi je žao što nisam došao, i žao mi je što i ja nisam mogao da posedim sa vama, ali, viša sila je viša sila.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Bojan wrote:Sačekao sam malo sa odgovorom, da se smire strasti. :D

"Pompezno" najavljen dolazak je izostao iz meni dobro znanih razloga, i meni veoma opravdanih. Kao što sam rekao, veoma mi je žao što nisam došao, i žao mi je što i ja nisam mogao da posedim sa vama, ali, viša sila je viša sila.
Nisam primetio da su nečije strasti uznemirene, pa da trebaju da se smiruju. Kritikovati nije isto što i uzburkavati strasti. Ja tvoje razloge nedolaska ni jednog trenutka nisam želeo da sporim ili merim njihovu težinu. Razlog je sigurno postajao čim nisi došao. Cenio sam da mogu na tu temu nešto da ti kažem tek kad si, krajem dana, pomenuo žal za propuštenim pivom.

... ali razlozi tvog nedolaska, kao i njegovo pravdanje, nisu ni jednog trenutka bili tema mog posta. Žao mi je ako to nisi shvatio na pravilan način.
Post Reply