Da se malo druzimo... odavno nismo

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
Post Reply
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Da se malo druzimo... odavno nismo

Post by LepoJeBitiFin »

Sad mi je drago sto smo se dotakli tvoje profesije inace ne bi smo videli ovaj fantasticni kratkometrazno film IZNENADNA I PRERANA . . .

A za ovaj vid okupljanja i druzenja sam uvek . . .
Mozda jednog dana uz neko pivo, na nekom skupu . . .
Na zalost toga je sve manje , da li su vreme i tempo zivota tako naneli , ili je nasa lenjost u pitanju ::neznam:: . . .

Eto , generacija sam koja se jos zivo seca pecenih prasica u prirodi za svaki drzavni i po neki crkveni praznik a u reziji

pokojnih striceva i moga oca a sada kada MI ( tadasnja deca a sada zreli ljudi ) treba primerom to da prenesemo nasoj deci

uvek po nesto ili neko zataji i planirana zakuska ( obicno u prirodi ) propadne :groota: . . .

No to su vec neke druge dimenzije i teme . . .
Last edited by LepoJeBitiFin on 20 Jun 2020 19:09, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ajde otvori temu, predlozi mesto i vreme, da probamo. Nas 20-ak smo se skupljali u vise navrata
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Neka moja ideja ovako na prvu loptu bi bila da to bude u prirodi ili bar u nekoj basti na otvorenom

( valda ce se i ovo vreme jednom stabilizovati ) uz aktivno druzenje sto znaci sami vrtimo prasence

na raznju i okrecemo rostilj ( kao predjelo dok ovo prvo ne stigne ) , a gde se udara po predjelu konzumira

se i po neka kapljica zestine ( cini mi se da i u toj oblasti imamo " majstore " jer smo u nekoj od tema

OFF SVIH OFF0VA ..... pricali o domacoj dunjevaci , lozovaci ....... i tehnologiji proizvodnje iste ) koju

mozemo i sami doneti kako bi eto bilo sve iz domace radinosti .

E ovo bi bilo ono kako mali perica zamislja druzenje kolega , prijatelja ili poznanika ( pa makar i sa net-a ) a

kako bi i gde najrealnije takav vid rekreacije moga da se ostvari mozda bi najbolje mogao da predlozi neko od ovih

" iskusnijih " clanova koji su vec par puta prosli kroz to ?
Last edited by LepoJeBitiFin on 20 Jun 2020 21:34, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

A jel su ti nasi stari, nakon tog druzenja i spavali "na livadi" ili se pijani vozili kucama?
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Svi smo bili ( a i dalje smo ) iz istog grada , radilo se o 4 rodjena brata i njihove familije , odabrala bi se neka lokalna

recica ( par puta je u blizini bila i vodenica ) i tu napravio piknik .

Naravno , svestan sam da tako nesto u ovom sastavu i reziji nije moguce pa zato i kazem da bi neko ko je vec prosao

nesto slicno moga da predlozi pametnije resenje kad smo se vec ovako spontano dotakli teme .

BR , izvinite i ti i bansek sto odlutasmo podaleko . . .
Last edited by LepoJeBitiFin on 20 Jun 2020 22:10, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Bole ce da preseli u novu temu, ja mogu da ponudim prostor od 25 ari u divljini ali nadomak Beograda i razvoz za jednu grupu ljudi.
Ajmo dalje, spontano ;)
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Izvolte... nova tema... na pravom mestu...

Marice... prostor "kupljen" :)

Hteli smo vec jednom da organizujemo ovako nesto, pre par godina, pa se izjalovilo.

Ajd sad, ti si domacin, daj datum... pa da teramo.
Da vidimo ko moze, hoce...


Ja sam uvek za :)

Princip je prost: svako donese sta misli da treba ili cime hoce da se pohvali, od rakije, preko piva do vina... zasednemo, zezamo se, druzimo...

Za klempetinu, ja se javljam da delim troskove sa domacinom.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

malo je jedan dan za tako nesto :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ja predlazem da sacekamo 10ak dana, da vidimo da li ce se nesto komplikovati oko korone nakon ovih izbora, pa da preciziramo tacan datum.
Trenutno razmisljam o npr 19.07. ali to mozemo da utanacimo u narednim danima.
Prostor je "livada" sa sasvim dovoljno kvalitetne ladovine, ali bez struje. Manji agregat imam, kao i 50ak patrona za mobilne frizidere. Sve moze biti veoma fino
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Aha , formirana nova tema bas kako i treba ( da ne gusimo onako kvalitetan rad o banseku )

Kao sto rekoh za ovakve stvari i ja sam uvek ZA . Mozda mi je malo ogranicavajuci faktor to sto od skoro radim po smenama ( u turnusu ) ali

i to se da resiti . ( kad ima volje ima i nacina ) Malo veci problem je prevoz pa evo da priupitam da li neko od kolega ima da

je iz ovih krajeva KV i okolina pa da se zajedno organizujemo i putujemo ?
Ja predlazem da sacekamo 10ak dana, da vidimo da li ce se nesto komplikovati oko korone nakon ovih izbora.............
A to oce sigurno , imam neki osecaj da vlast svesno umanjuje br zarazenih u ove predizborne dane ( vidite kako se cifre

nekoliko dana vrte na 90-i nesto , kao da ne smeju da predju magicnu brojku 100 . Videcete da ce posle izbora ( prvog ili drugog kruga )

Darija :hjarta: saopstiti neki trocifreni broj .

Uh sto se uskopistio ovaj forum , nekoliko puta pokusavam pored imena Darija da stavim srce ( :hjarta: ) i nesto nece ?

p.s eto ti sad , kad sam ga stavio u zagradu oce ?
Last edited by LepoJeBitiFin on 21 Jun 2020 20:35, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Na ovom foruma za politiku nema mesta, tako da necemo dalje o tome. Kako bude...
Za srce, popravio sam ti ja. Moras da imas razmak izmedju nje i srca, ipak je to usiljena kombinacija :D
Za prevoz, i ako se niko ne javi, verujem da ce neko dolaziti iz Trstenika, pa ces mu biti usput.
Lokacija je okolina Meljaka, 20ak km od Beograda Ibarskom magistralom.
Ajmo da se makar priblizno prebrojimo.
Ko dolazi?
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Ako postoji ta kombinacija sa Trstenikom onda dolazim :hurra:
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Odlicna tema i vrlo rado bi se odazvao svakom skupu. Interesuje me misljenje clanova foruma o ovako nekom slicnom skupu u srbiji .
https://makerfaire.com/
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

prasici koji slobodno trce po livadi ,ima agregat onda ne mora da se okreće ručno ,ladno pivo ,ladovina ....Jos i dz 😂
Jedino to spavanje na livadi ☹️ inace od piva i rakije nema nista😂
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Bez brige, nabrao sam zovu :D
Post Reply