Pregled fotografija na forumu ?

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
Post Reply
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Pregled fotografija na forumu ?

Post by LepoJeBitiFin »

Mogu li se fotografije u porukama posloziti tako da ih gledamo sa jednim klikom ?

Mislim , ukoliko ih ima vise u poruci ( komentaru ) kliknemo na jednu a zatim opcijom napred -nazad ili sl otvaramo i gledamo i ostale vezane za tu temu :hurra:

pozZz . . .
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jock.
Za to bi trebao neki poseban "foto server" da ga tako krstim, ili neka ekstenzija za koju ne znam da postoji (a nece nikada ni postojati posto je forum na bas matorom softveru, koji se odavno ne razvija).
User avatar
micha56
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 235
Joined: 30 Aug 2016 20:26
Location: Cuprija - Srbija

Post by micha56 »

LepoJeBitiFin wrote:Mogu li se fotografije u porukama posloziti tako da ih gledamo sa jednim klikom ?

Mislim , ukoliko ih ima vise u poruci ( komentaru ) kliknemo na jednu a zatim opcijom napred -nazad ili sl otvaramo i gledamo i ostale vezane za tu temu :hurra:

pozZz . . .
Jedino je moguce da clan koji postavlja slike u svom postu ne stavlja male slicice jednu za drugom, nego velike i one da se odmah redom pregledaju. Ovako:

Imageuploading pictures

Imagehosting images

Imageimage hoster
Sve, sve, ali miris tek obradjenog drveta je nezamenjiv ...
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sto prilicno izbegavamo iz par razloga:
1. Iako je 2017 jos uvek nemaju svi bas ekstra brze veze
2. Kada se na stranici nadje gomilica ovakvih slika, pri svakom novom pregledu stranica generise poveliki protok, zeleo korisnik ili ne da pogleda slike. A protok kosta.
3. Ne interesuje svakoga svaka slika. Upravo zbog toga je i izmisljen thumbnail, gde imas okvirni pregled sta se na njoj nalazi, pa ako te zanima, klik tockicem, otvori se u drugom tabu...
4. Teme postaju nepregledne. Zamisli 5-6 porruka sa po 5-6 ovako velikih slika...

Tako da je upravo iz ovih razloga kao default postavljen thumbnail pregled.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

micha56 wrote:
LepoJeBitiFin wrote:Mogu li se fotografije u porukama posloziti tako da ih gledamo sa jednim klikom ?

Mislim , ukoliko ih ima vise u poruci ( komentaru ) kliknemo na jednu a zatim opcijom napred -nazad ili sl otvaramo i gledamo i ostale vezane za tu temu :hurra:

pozZz . . .
Jedino je moguce da clan koji postavlja slike u svom postu ne stavlja male slicice jednu za drugom, nego velike i one da se odmah redom pregledaju. Ovako:

[url]https://s5.postimg.org/ljc9b3kaf/IMG_20160817_111136.jpg[/url]uploading pictures

[url]https://s5.postimg.org/7s7s8vvcn/IMG_20160826_192647.jpg[/url]hosting images

[url]https://s5.postimg.org/7oraehd2v/IMG_20160820_165524.jpg[/url]image hoster
Prva ti je super .

Leglo ovo svetlo ko pesnica za vrat , slobodno bi mogla i na neke FOTO forume .

mbole , rekao si . . . . . "2. Kada se na stranici nadje gomilica ovakvih slika, pri svakom novom pregledu stranica generise poveliki protok, zeleo korisnik ili ne da pogleda slike. A protok kosta."

S tim u vezi da priupitam , da li uopste postoje i koliki su troskovi odrzavanja u funkciji ovakvog foruma .

i da , hvala ti sto nam nesebicno pruzas mogucnost da se druzimo na ovakvom mestu
Last edited by LepoJeBitiFin on 17 Mar 2017 19:12, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Postoje naravno.
Sto bi kazli... nema nista za dzabe, pa neko mora da plati hosting, domen...
Koliki su tacno ukupni troskovi, zaista ne znam, taj deo vodi Bojan.
Znam da recimo mene moj licni hosting (koji nema maltene nikakav protok, al ga drzim zbog nekih desetih stvari), kosta oko 50 Eur godisnje.

Placaju se donacijama clanova, kojima se ovom prilikom jos jednom zahvaljujem.
Recimo:
viewtopic.php?id=5579
User avatar
micha56
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 235
Joined: 30 Aug 2016 20:26
Location: Cuprija - Srbija

Post by micha56 »

Ok, Ok, Ok ... Nemojte ljudi pogresno da me razumete, ja sam samo pomenuo mogucnost, onoga sto je pitao @LepoJeBitiFin i nista vise od toga.
Znam da sve to kosta i sa ovim se samo povecavaju troskovi, ali ... samo kao mogucnost, koju necemo da korsitimo.
Po meni najpreglednija je mala slicica ili thumbnail, pa klikom na nju, ako zelis bolje da pogledas.

Hvala @LepoJeBitiFin za ovu prvu sliku - slucajno je ovako ispalo - sunce... slikano mobilnim, sa ne nesto jakom kamericom, ali - udesilo se i to je to.
Sve, sve, ali miris tek obradjenog drveta je nezamenjiv ...
Post Reply