Šta bi dodali a šta oduzeli

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

LJUDI!Sta se desava zadnjih par dana?
Nesto smo usporili...
Nema Strkca,Marko enter,Dule slabo ,da ne nabrajam svi su nesto utihnuli.
STA SE TO DESAVA?
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

kišni dani :)
mozda su prisutni ali nisu aktivni
pozzzzzzz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sto se mene tice, u guzvi sam na poslu zbog uvodjenja novog poreza na mobilne telefone.
Istovremeno sa zetom pravim jedno bastensko astalce (nije bas astalce posto je 1X2m), tu padne pivce, rostilj... tako da kuci stignem dosta kasno, pa ne stizem ni da sednem za racunar.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Frka!
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Pozdrav svima koliko Vas ima.

Ma tu sam ja NEX samo nisam baš nešto raspoložen za previše pisanja,a i umoran sam od ovih kojekakvih gluposti oko mene.Naime kao što i znate radim po noći i vozim taj faking kamion,i onda mi dođe od gazde brat mulac od 20 i koju godinicu i nešto mi drobi i laže me u oči i nešto sere bez imalo smisla,a i on sam nevjeruje u ta sranja koja nam priča i onda se pitam za koji ku**c ja delam.Danas sam naime išao po nešto hrane i stvari općenito za u kuću i ostavim skoro jednu trećinu plaće za to,i onda se pitam za šta ja gubim zdravlje po ćijele noći i neviđam svoju djecu i ženu da bi me neki majmun zajebaval i nešto pričal probaval muda pod bubrege.Tako da sam umoran od svega pomalo,najradije bih otišao negdje u šumu da nezna ni Dragi Bog di sam i da se odmorim par dana od svega.Ah šta je tuje,nekako mi je lakše kad imam di napisati i reći šta me muči a da me barem donekle razumiju o čemu govorim.Ajmo malo na veselije teme,dajte pokažite šta ste radili u posljednje vrijeme.Ja naime nisam ništa osim neke kao stepenice ženi i maloj za onaj step aerobik,i to je to.

Ljep pozdrav od Å trkca stojte mi dobro veselo i zdravo i Vi i Vaša familija.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Nisi jedini izgleda da je velika vecina u slicnim problemima.Da li je SEKA ili sta vec, uglavnom sve se vrti oko tih eura.
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

aLI dobro ,vidim pocelo je RAZBUDJIVANJE
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

branimir wrote:dikar,
sve pohvale za obavestenost.Zasluzio si da postanes Moderator.
Branimire ne znam kako da ovo shvatim, u svakom slucaju hvala.

Inace Moderator se veoma lako postaje. Jednostavno na svaki post repliciras sa "jeste", "nije" ili :) ili :( itd itd i kad kvota predje granicu postajes moderator. Da ti pravo kazem i ovo "majstor majstora" mi smeta

Moderator je pre svega teska "titula" koja nosi odgovornost i ja licno to nikad nisam zeleo ni hteo.
Sa stolirijom imam veoma malo prakticnog iskustva, i nikad se necu moci porediti sa tobom. Ti i ostali aktivni clanovi foruma stolarijom se bavite profesionalno i od toga zivite. Sve zavrzlame stolarije ste prosli odavno u praksi i tu nikako ne mogu da se poredim sa Vama.

Inace vec neko vreme mislim da predlozim administratorima novu "klasifikaciju" zvanja.
Za one entuzijaste poput mene najvise do "hobi majstor ili "amater majstor", ko hoce dalje u rubrici "pokazite svoj rad" lepo pokaze sto je uradio pa onda ide dalje. Dakle sa reci na dela
Last edited by dikar on 06 Mar 2011 16:42, edited 1 time in total.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Post sam pomerio da ne bismo oftopičarili..
Inace Moderator se veoma lako postaje.
Pa, sad... Nije jedini kriterijum broj poruka i Moderator nije "sistemsko" zvanje već individualno dodeljeno od strane "organa". Gradacije zvanja su tu samo radi zabave i dobijaju se na osnovu broja poslatih postova. Sad, što neko odgovara samo sa da, ne ili nekim smajlijem to nije nikakva novost na forumima pa ni nešto što je specifično za ovaj. Ako nekome znači da mu piše neko zvanje nije neophodno da "pumpa" brojač nego neka se javi nekome od administratora i tako do zvanja (mošda) dođe na mnogo jednostavniji način.
Ti i ostali aktivni clanovi foruma stolarijom se bavite profesionalno i od toga zivite.
Velika većina aktivnih članova se stolarijom bavi amaterski. (Još samo da definišemo šta je to "aktivni" član, odnosno broj poruka po jedinici vremena koji razdvaja aktivnog od pasivnog :))
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Sve sto kazem to ozbiljno i mislim.Kao sto Metabo kaze broj postova kod ozbiljnih sajtova
nije preduslov za zvanje Moderatora.Posto sam dosta na ovom forumu skoro od samog
pocetka imam priliku da sagledam komlektnu strukturu clanstva. Nema tematskih celina
za koje bi bio zaduzen Moderator, sem Metaba sa svojim projektima drugih nema.
Takva je postavka foruma.Vredan si clan, sklon si pomaganju, vidi se da
dosta koristis internet i nevidim da postoji prepreka.Mozda bi ispoljio neke svoje
kreativne sposobnosti.
Nisam vise profesionalac, ne zivim od toga(radim samo za sebe i prijatelje, a toga ima dosta),
to sam napustio kada se najbolje zaradjivalo, zaposlen sam u drzavnoj firmi, radim kao
informaticar(svojevremeno sam radio sajt firme i to sam prepustio mladjima), trenutno sam
angazovan oko postavke video striminga u realnom vremenu (prenos skupstinskih sednica).

To je moj utisak.
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

ok metabo
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

branimire sad sam video tvoj post
Negde na forumu ima kako se dobivaju zvanja (brojem postova), i mislio sam da i moderator ide tako. Dobro je sto nije tako
U onoj rubrici sa frezerom i velikim glodalima mislim da si spomenuo da imas staticni frezer pa sam bio siguran da se profesionalno bavis stolarijom
Inace volim stolariju od malih nogu pre 20 godina sam nesto i radio. Posle zatsije do pre 2 godine.
Proletos sam kupio hobi 89 u nadi da opet pocnem da nesto radim, ali me je masina nervirala, stalno je nesto bilo rastimano i pre 2 nedelje sam je prodao. Tako da ove kreativne sposobnosti osataju za dogodinu. Vajlda cu dotad da napravim radionicu (mini) sa mini masinama, Hobi 89 sa nastavcima nije mogla da stane u "radionicu".
Inace to sto znam zelim da podelim i sa ostalima. Sto se vremena na internetu tice tacno je trosim dosta vremena, ali to me odmara, pogotovo vreme na forumu.
Pozdrav
Post Reply