Šta bi dodali a šta oduzeli

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Šta bi dodali a šta oduzeli

Post by Bojan »

Kako je već godina i nešto dana od početka rada sajta, i izlaska iz ilegale, vreme je za par promena. Kako već imam nešto na umu, a jedan od članova foruma se potrudio i prikazao mi svoje viđenje rada sajta, nadam se da će još neko od vas ukazati na neke stvari koje mogu pomoći da sajt bude bolji nego inače.

Pa, evo vam prilike da se izjasnite.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Posto sam pozeleo da pozelim dobro jutro kolegama na forumu,mozda nebih bilo lose ako je moguce ubaciti mini "caskanje",
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Ajde i ja nešto da predložim:

Kada se klikne na neki od linkova sa home strane: Početna strana, Arhiva vesti, Tehnologija rada, Projekti, Saveti za stolare, Alati i pomagala, Alikacije i Blog fali naslov na novootvorenoj strani. Dobro bi bilo da se na vrhu strane pojavi i navigacija fde se trenutno posetilac nalazi (kao kod foruma.)
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

U poslednje vreme dolazi do čestog ponavljanja nekih pitanja (posebno u vezi glodalica), kao i davanje istih, ili sličnih, odgovora. Ameri us za to smislili izraz FAQ (često ponavljana pitanja.) Ovom sajtu fali nešto tako. Ta česta pitanja mogu sama da se izrode (kao ova sa glodalicom), a mogu da ih iniciraju i admin/moderatori. Ovim jednostavnim potezom bi se dovelu prilično reda u neke teme...
User avatar
Arax
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 03 Apr 2008 19:55
Location: Smedereva

Post by Arax »

Recimo da se pridobiju sponzori sajta,i njihovi baneri i linkovi. Na primer veci prodavci elek. alata, stolarskih masina, potrosnog materijala itd... Za njih reklama na pravom mestu, za nas brzo pronalazenje odredjenog artikla i uporedjivanje cena, a za sajt finansijska inekcija :-)
Летети је лако научити само треба скочити и промашити земљу.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Arax wrote:Recimo da se pridobiju sponzori sajta,i njihovi baneri i linkovi. Na primer veci prodavci elek. alata, stolarskih masina, potrosnog materijala itd... Za njih reklama na pravom mestu, za nas brzo pronalazenje odredjenog artikla i uporedjivanje cena, a za sajt finansijska inekcija :-)
Sajtom se u poslednje vreme bavi samo jedan čovek :rolleyes:. Njegove mogućnosti, koliko god on bio sposoban, kreativan, nadaren i vredan :), ne mogu da zadovolje potrebama sajta da postane bolji. To važi i za pridobijanje sponzora. Neko treba da se time bavi... Da ih zove, da ih kontaktira, ubeđuje, nudi... Ovako, sajt je prilično prepušten stihiji :(.

Vlasnik sajta piše sve kraće i nepotpunije tekstove (ne krivim ga, samo konstatujem činjenicu, a on sigurno ima svoje razloge), moderator se sporadično pojavi kao pasivni učesnik (opet, ne krivim ga, samo konstatujem, a on sigurno ima svoje razloge)... Jedino administrator, po mom dubokom uverenju, daje sve od sebe. Ovako, sajt nikad neće biti bolji. Plašim se da ne postane suprotno od bolji. :(.

Ovaj sajt je samo hobi, pa i sve u vezi njega treba tako shvatiti. A hobi, ko hobi. Čovek se njime bavi kad ima vremena i to iz zadovoljstva, a ne da se zarade pare. :)
User avatar
Pedjamil
Majstor početnik
Posts: 125
Joined: 16 Sep 2008 18:50
Location: Beograd

Post by Pedjamil »

Nista lepse , nego kad se od hobby ja moze zaraditi :-) Tako sam ja postao stolar...
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Moram da se pridružim i da kažem da se slažem sa kolegom metabom i sve stoji,jednom prilikom sam rekao da je sajt hobi tipa ili za hobiste pa su me malo grdili ali nema veze svatko ima pravo na svoje mišljenje.Čvrsto sam uvjeren da vlasnik sajta nema samo sajt na pameti i on mu je jedina stvar u životu,ima čovjek i drugih obaveza i briga.Ok poštujmo to tako kako je,ali zašto onda neki od nas koji možda i možemo da nešto dobro napišemo i objavimo to isto i neučinimo?Vidim odnosno čitam dosta nas se žalimo na neke sitnice na ponavljanje tema i tako dalje.A dragi moji stolari prijatelji i kolege šta nam preostaje ja iskreno neznam kako bih mogao osobno da pomognem,da mogu bih.Stoga zamoljavam one koji mogu nešto da urade i na neki način da pomognu sajtu neka to učine za svoje zadovoljstvo a i naše naravno.Zato prijatelji,kolege stolari i svi Vi ostali koji dođete nešto pročitate pa odete probajte shvatiti da neke stvari nemogu nastati preko noći,da ih treba poboljšati treba to stoji ali nemojmo stajati prekriženih ruku i čekati od Boga dano zato dajmo si svi zajedno truda i poboljšajmo ovo koliko možemo za obostrano zadovoljstvo.Pozdravljam sve iskreno koji su tu stalno prisutni a i one koji su u prolazu,nemojte mi uzet ovu poruku za zlo nego kao prijedlog svima koji vole i drvo i slolariju i ljep alat a i dobro društvo uvjek spremnih ljudi za pomoć.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Moram da se pridružim i da kažem da se slažem sa kolegom metabom i sve stoji,jednom prilikom sam rekao da je sajt hobi tipa ili za hobiste pa su me malo grdili ali nema veze svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Ja sam bio jasan, rekao sam hobi sajt, a ne sajt za hobiste. Hobi sajt znači sajt iz hobija. Hobista, u našem slučaju, znači majstor hobista koji se stolarijom bavi iz hobija.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Kolega metabo nemoj da se srdiš znam da si bio jasan i u potpunosti se slažem sa tobom i u ovom te podržavam.Stvar je na vlasniku sajta i on mora da odluči kako dalje sa njime samim ako odluči da ostane ovakav kakav jest neka ostane a ako kojim slučajem odluči da krene dalje u poboljšanje istoga morat će potražit pomoć ali to je njegova odluka i njegova stvar mi smo ovdje posjetioci neki više neki manje a da sam zainteresiran za bolje i ljepše tekstove i planove i više sadržaja zainteresiran sam kao i većina nas i u to nesumnjam niti najmanje.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Kolega metabo nemoj da se srdiš
Nema veze sa temom, ali ima sa međusobnom komunikacijom. Nedavno sam slušao jednog psihologa koji je načisto ocrnio način komunikacije po forumima: ne vidite sagovornika, ne čujete ga. Sud o njemu se dobija prvenstveno na osnovu pismenosti/nepismenosti, a tek onda na osnovu onog što kaže (napiše). Čak je SMS prošao bolje jer sagovornika poznajete. Malo bolje je prošla komunikacija telefonom. Ona je dvosmerna, ali i ona ima niz nedostataka. Jedina prava komunikacija je uživo jer do izražaja dolazi, između ostalog, i "caklenje" zenica i sitan govor tela.

Ali upšte se nisam srdio :). Baš prateći temu kako si ti "prošao" samo sam hteo da i ja ne budem pogrešno shvaćen.

Vlasnik sajta je ovaj post ostavio pre 3 meseca. Od tada ni pisma ni razglednice. Å ta mogu, baš zato što želim da ovaj sajt bude što bolji ja često svesno "burgijam".
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

U svakom slučaju netreba se opustiti kako kaže narod i kad ti je dobro ti njurgaj ili kako kažeš burgijaj pa da ti bude i još bolje ako je ikako moguće.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Å TRKIĆ wrote:U svakom slučaju netreba se opustiti kako kaže narod i kad ti je dobro ti njurgaj ili kako kažeš burgijaj pa da ti bude i još bolje ako je ikako moguće.
Najbolji motiv za usavršavanje je konkurencija ;). Dok se ista ne pojavi dobro dođe i burgija :)
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Bojan wrote:Kako je već godina i nešto dana od početka rada sajta, i izlaska iz ilegale, vreme je za par promena. Kako već imam nešto na umu, a jedan od članova foruma se potrudio i prikazao mi svoje viđenje rada sajta, nadam se da će još neko od vas ukazati na neke stvari koje mogu pomoći da sajt bude bolji nego inače.

Pa, evo vam prilike da se izjasnite.
Evo da i ja izburgijam... :lol:

1. Tehnicki, odvajanje foruma od portala, kao dve odvojene celine, je uvek lose za portal (njegovu posecenost). Na forumu ce se postavljati pitanja, iako postoje sasvim pristojni clanci na portalu upravo o temi za koju se pitanja postavljaju.

2. Nemogucnost da se uploaduju slike direktno na sajt foruma, i da budu hostovane na istom serveru gde i forum, nije bas prakticno za neiskusne korisnike koji ne znaju engleski jezik. Jedan od najvecih razloga popularnosti ovog, konkretno, foruma je sto je na nasem jeziku. Ako je hosting preskup i za slike, mozda se moze razmisljati o najmu jeftinijeg hostinga u inostranstvu... posto se realno, tesko moze ostvariti hosting ovakvih i slicnih "akcija" sa domacim provajderima i njihovom cenovnom politikom.

3. Neki od projekata koji su opisivani u threadovima na forumu, se mogu srociti u clanke na portalu, sredjeni i ocisceni od suvisnih pisanja.


Generalno, koncepcija je dobra, sto se vidi i po posecenosti i popularnosti, i ja licno tu ne bi nista menjao, barem ne jos uvek.

Sto se tice reklama, za to vec znam da ide tesko, pogotovo ako forum ili sajt nije medju prvih deset po posecenosti na ovom prostoru i u ovom jezickom podrucju.... Nadam se da postojeci Google Ads ostvaruju barem neki sitan prihod vlasniku...
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Bilo bi dobro da se doda jos koji emoctionsi kada se pise poruka (smajli,neke zajebnacije itd )

pozdrav Marko
Bez znanja nema zanata :)
Post Reply