O radu (neradu) sajta

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

E je**ga znaš da je radoznalost ubila mačku...:lol::lol::lol:
Last edited by Strkic on 09 Dec 2008 09:51, edited 1 time in total.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

Pa sto lepo ne kaze sta je...

Zar se on zanima takvim hakerisanjem ?? koga jos zanima sta vi administratori i moderatori pricate....
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

nikola145 wrote:Pa sto lepo ne kaze sta je...

Zar se on zanima takvim hakerisanjem ?? koga jos zanima sta vi administratori i moderatori pricate....
Link je sa naslovne strane sajta.
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

Nikad ga nisam video izvini......... :-)
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

nikola145 wrote:Nikad ga nisam video izvini......... :-)
Nema problema.
Ja forumu uvek pristupam preko naslovne strane sajta. Tu na najlakši način vidim šta je novo na sajtu (poruke, tekstovi, vesti...). Tako sam i video poruku (koju sam linkovao), a koju je ostavio administrator ovog sajta. Jednostavno sam se zabrinuo za razloge njegovog odsustva i kliknuo na link koji me je odveo nukud. Pitanje u vezi linka je bilo logičan sled dogašaja. Tek sam kasnije saznao da je u pitanju interna komunikacija ljudi sa "skupljim kartama", odnosno admin/moderatora.

Sad sam saznao da komunikacija službenih lica, pored e-maila i SMS-a, teče i u okviru zatvorene konferencije, što je za svaku pohvalu :)
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

Ma samo torocu mani ih :-)
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Drage kolege ako malo bolje pogledate na index-u došlo je do nekih promjena.Ipak se mora reći i primjetiti da su neke kritike došle do izražaja i malčice smo se pomakli sa mrtve točke.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

e Å trki čekaj da vidimo šta se to promenilo a kao prvo ja nisam mogao da se ulogujem pola sata zaboravio sam lozinku i kaže mi " danas ne radimo u radionici dođite sutra ( malo) da vidimo šta ćemo dali da vas vratimo u šegrte ili da vas pustimo dalje.
Ma stvarno jedva sam ušao u radionicu
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

E pa ako nisi primjetio na index-u su neke promjene kao naprimjer Teme koje se ponavljaju i to mi se čini na nagovor (recimo to tako) kolege Metaba.A kad sam ga spomenuo i on je upisan kao jedan od autora uređenja tema,sa moje strane čestitke Metabo.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Å TRKIĆ wrote:E pa ako nisi primjetio na index-u su neke promjene kao naprimjer Teme koje se ponavljaju i to mi se čini na nagovor (recimo to tako) kolege Metaba.A kad sam ga spomenuo i on je upisan kao jedan od autora uređenja tema,sa moje strane čestitke Metabo.
To je da bih prestao sa "burgijanjem" :) Ali, grdno su se prevarili ;)
Hvala na čestitkama. I za mene je to iznenađenje!
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Jel može da osnujemo neki sindikat forumaša a tebe kolega Metabo ćemo za predsjednika sindikata.:lol::cool:
Last edited by Strkic on 21 Dec 2008 17:03, edited 1 time in total.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Å TRKIĆ wrote:Jel može da osnujemo neki sindikat forumaša a tebe kolega Metabo ćemo za predsjednika sindikata.:lol::cool:
Gazda je dekretom zabranio sindikalno okupljanje. Moraš u ilegalu :(
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

E kolega Metabo imaš svaku pohvalu za onaj materijal o glodalicama.Ima jaaako puno ljepih ideja i slika,ja sam oduševljen.Stvarno si to ljepo pripremio svaka čast.Sad preostaje da novopridošli kolege a kojih interesira ponešto o glodalicama da čitaju uče i da im sline cure.;)
Last edited by Strkic on 22 Dec 2008 10:15, edited 1 time in total.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Imam jedno pitanjce za one koji su nadležni na forumu i sajtu za organizaciju istoga i funkcioniranje kako foruma tako i sajta.Pitanje se veže za traženje pojedinih tema i imam taj problem kad napišem neku temu koju tražim mora da bude točno napisano inače je neće da otvori ubiti ne prepoznaje ju.Danas sam tražio tekst o nastavljanju šmirgle ( našao sam ga i čitao i prije ) ali nisam napisao točno naziv teme ( Nastavljanje šmirgle ) nego nastavljanje šmirgle.Mene zanima dali se može tu nešto napraviti da se preoznaje tema koja se traži i bez 100% točno napisanim naslovom teme?I još me interesira zašto se nemože otvoriti post OFTOPIČARENJE od Metaba to je nešto vaše interno ili???
Last edited by Strkic on 26 Dec 2008 13:31, edited 1 time in total.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Å TRKIĆ wrote:Imam jedno pitanjce za one koji su nadležni na forumu i sajtu za organizaciju istoga i funkcioniranje kako foruma tako i sajta.Pitanje se veže za traženje pojedinih tema i imam taj problem kad napišem neku temu koju tražim mora da bude točno napisano inače je neće da otvori ubiti ne prepoznaje ju.Danas sam tražio tekst o nastavljanju šmirgle ( našao sam ga i čitao i prije ) ali nisam napisao točno naziv teme ( Nastavljanje šmirgle ) nego nastavljanje šmirgle.Mene zanima dali se može tu nešto napraviti da se preoznaje tema koja se traži i bez 100% točno napisanim naslovom teme?I još me interesira zašto se nemože otvoriti post OFTOPIČARENJE od Metaba to je nešto vaše interno ili???
Pokušaću da ti odgovorim:

Å to se tiče drugog pitanja, reč je o internoj komunikaciji admin/moderatora. Korisnici vide da postoji, ali ne mogu da pristupe tim temama.

Na prvo pitanje bih ti odgovorio tačno da znam kakvi su SQL upiti. Ovako, ostaje ti dase snalaziš kako znaš. Mislim da upite možeš da zadaješ korišćenjem džoker znaka. Probaj da zadaš *usili* u uslov za pretraživanje. Rezultat bi trebalo da bude "sve ono što sadrži slova usili" bilo gde u poruci.
Post Reply