Sajam nameštaja 2012 Bg-skup clanova

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ima airless pumpi DeVilbiss, izlozili 2 modela. To je za velike poslove po fabrikama gde se non-stop lakira, pa ih nisam mnogo ni zagledao. Kompresori izlozeni samo na jednom standu, a ranije ih je bilo i po 7-8 standova.
Simpo i Novi Dom su izlagali do pre 6-7 godina, dok sajam nije postao bezobrazan sa cenama prostora. Sada nisam video ni Gavru sa alatima, ni Leitz, Sayerlack, ICA, a Jugodrvo odavno nisam video na sajmu. One velike fabricke kante iz Italije i Nemacke nisam ni gledao, ima na 2-3 standa po nesto.
Nisam bio kod Perpera na sajmu, inace je tamo jedini sa hranom.
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

Mene neće biti.

Nemojte sada plakati zbog toga.

:skool:
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Bio na sajmu,sve obisao i totalno se razocarao.Ni prineti onome sto je bilo pre nekoliko godina.Izbor alata je skoro nikakav,svega nekoliko standova za pogledati.Veki alati imaju akciju sa glodalima za rucni frezer,kupis dva dobijes tri.Nekoliko formatizera,vakum presa,jedan stand sitnog alata i to je uglavnom to.Namestaj ne bih ni komentarisao.Svega par standova vredi pogledati sto se tice drvenog namestaja.Tapacirani vec ima veci izbor.
User avatar
jomiwork
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 10 Feb 2012 01:24
Location: kikinda
Contact:

Post by jomiwork »

parketar wrote:Bio na sajmu,sve obisao i totalno se razocarao.Ni prineti onome sto je bilo pre nekoliko godina.Izbor alata je skoro nikakav,svega nekoliko standova za pogledati.Veki alati imaju akciju sa glodalima za rucni frezer,kupis dva dobijes tri.Nekoliko formatizera,vakum presa,jedan stand sitnog alata i to je uglavnom to.Namestaj ne bih ni komentarisao.Svega par standova vredi pogledati sto se tice drvenog namestaja.Tapacirani vec ima veci izbor.
hvala, umalo da zapucam u bg samo na pljeskavicu::navodnici::
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

pa ocemo li na tu pljeskavicu
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

vec sam gladan :)
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

pajja wrote:vec sam gladan :)
Ja se prikljucujem pajji
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

singer wrote:
Dule wrote:Znači skup stolara 17.11.2012 :)
Stara sennka u 14,00 ;)
ko ne dođe šeta po beogradu :skratta:
meni "pasira" :prs::prs::prs:

Janezzzzz !!! cekamo teee!!!!::navodnici::
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Pa evo da odgovorim "ovima" sto kazu da nema nista na sajmu.:pun:

pa sta ste vi ocekivali???

brdo masina koje rade i demonstriraju sve sta mogu---e pa proslo je to vreme :spyfoordig:

svaka ozbiljna firma ce napraviti svoj sajt,kontaktirati potencijalne kupce i ne bacati novce za sajamsko izlaganje po bezobraznim cenama.:forbannad:

momci ako cete da razgledate namestaj 'ko tetke -to imate u salonima ,ako vam treba neki alat(verovatno do sada imate kontakte firmi koje se bave time) tako da u sustini i nevidim neku preteranu svrhu sajma osim druzenja(STOLARA):happy::happy::happy: sto i jeste poenta ove manifestacije vezane za forum.

ja sam isao na sajam dok nisam ni znao za forum i dok nisam imao interneta ::neznam::

velika vecina "stolara" na ovom forumu je DIY (nikoga ne vredjam) koji ce da kupe neko glodalce ili stegicu po promotivnim cenama i slicno,dok ce ostali koji se bave profesionalnom izradom samo se ispozdravljati sa izlagacima i nastaviti u Staru stenku na druzenje i klopu.:prs:

drustvo vidimo se tamo!!!:part::part::part:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

velika vecina "stolara" na ovom forumu je DIY (nikoga ne vredjam) koji ce da kupe neko glodalce ili stegicu po promotivnim cenama i slicno,dok ce ostali koji se bave profesionalnom izradom samo se ispozdravljati sa izlagacima i nastaviti u Staru stenku na druzenje i klopu.
--------
Ne znam sta ti je DIY, ali sam kupio glodalce, verovatno na mene aludiras jer sam to vec i napisao. Ali nema veze Singer, izigravaj ti velikog gazdu, ja se ne ljutim.
Ocekivao sam da ce sajam vise liciti na ostale sajmove koji se odvijaju po evropi ili bar zadrzati nesto od onoga sto je nekada bilo kada su na njemu izlagali i masine za zanatlije, ali... razocarao sam se videvsi samo jednu tiplericu i par napravica za heftanje ramova za slike.
Inace ima dosta namestaja, a sto se meni ne svidjaju kerefeke koje su izvodili, to ne znaci da se ne svidja i narodu. Video sam na jednom standu namestaj u duborezu, vidi se da je neka zesca cnc masina radila danonocno da one cepanice nakiti sto je vise moguce. To mene ne impresionira, fotelja od 200 kila i pola kubika drveta. Ali ko zna, mozda se i to proda, ukusi su razliciti. Video sam tek na par mesta po par komada namestaja koji su mi izgledali u toku sa trendovima na evropskom trzistu. Posecujem ja sajmove i po inostranstvu, pa znam kako izgleda sajam namestaja i tamo.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

koliko ja vidim malo vas ce za bg
sajam ko sajam,uvek za nesto vredi,makar jedna ideja ili sitna majstorska kradja....
druzenje sa dobavljacima ili upoznavanje novih,
sa moje strane dosta stolara krenulo put bg sto je vrlo pohvalno.
Pomisao da nece biti Boleta cini me tuznim al tu su drugi Paja,Singer,Metabo......neki novi......
Zato ko ima malo para visak i malo volje nemoj da se molite cekamo vas na ulazu beogradskog sajma.
Sada jos da se prebrojimo i moze da pocne.
;-) :-)
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Dule wrote:al tu su drugi Paja,Singer,Metabo......neki novi......
Napeto...
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Pezzo wrote:v
Ne znam sta ti je DIY
Do It Yourself - ili hobista u prevodu

Siguran sam da Singer nije imao nikakvu lošu nameru, šta više :tummenupp:
Koliko sam ja samo kupio alata na sajmu, uz sajamski popust i ne vidim tu ništa loše u tome što je to Siniša samo konstatovao.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

metabo wrote:
Pezzo wrote:v
Ne znam sta ti je DIY
Do It Yourself - ili hobista u prevodu

Siguran sam da Singer nije imao nikakvu lošu nameru, šta više :tummenupp:
Koliko sam ja samo kupio alata na sajmu, uz sajamski popust i ne vidim tu ništa loše u tome što je to Siniša samo konstatovao.
naravno :prs:

a to sto se "neko"nasao prozvan--to je njegov problem.

nit' sam "veliki"gazda nit'koga vredjam(ko me zna, zna kakav sam) :happy:

a ti senjor Pezzo u subotu pridji stolu :part: sve ce biti lepse uz piče i iče :smejanje: a možda bude i pi*ke :skratta::skratta::skratta:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa kupio sam tek da mu nesto kupim, a imam vec takvih, mada nije lose da imam u rezervi. Trazio sam nesto drugo, ali nemaju. Nema mnogo ni veze, imam glavu za kelovanje, pa mogu i da napravim profile po zelji, a ova frezica inace obavlja i poslove koji se ne mogu izvesti na velikom frezeru:

Image

Inace, sto se profesionalizma i hobija tice, ne radim za drugoga, a ni po ucinku, pa mi je uglavnom veci izazov prost prirucni alat nego skupe industrijske naprave kojima trebaju fizikalci za utovar/istovar.
Post Reply