Ћирилица и/i latinica

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Vama stvarno nije dosadilo?

Jel deljete vi nesto?
Pa makar i ladno pivo il kuvano vino, ako nema neke daske ili komsinice pri ruci
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ako moze neko da mi objasni sta je to JNA, a nije bitno hoce li pisati cir. ili lat.?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Auuuu, ono jes, ti si mladja generacija :)
22. Decembra 1941 u Rudom, u Bosni, osnovana je Prva Proleterska Narodnooslobodilacka Udarna Brigada, sto se racuna i kao nastanak JNA.

Iako malo ljudi zna, od 1941 do 1945 godine, znala se NOVJ (Narodnoolobodilacka Vojska Jugoslavije), da bi 1945 promenila ime u JA (Jugoslovenska armija), i na kraju 1951 dobila konacan naziv JNA (Jugoslovenska Narodna Armija).
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

mbole wrote:Auuuu, ono jes, ti si mladja generacija :)
22. Decembra 1941 u Rudom, u Bosni, osnovana je Prva Proleterska Narodnooslobodilacka Udarna Brigada, sto se racuna i kao nastanak JNA.

Iako malo ljudi zna, od 1941 do 1945 godine, znala se NOVJ (Narodnoolobodilacka Vojska Jugoslavije), da bi 1945 promenila ime u JA (Jugoslovenska armija), i na kraju 1951 dobila konacan naziv JNA (Jugoslovenska Narodna Armija).
А после?
хронологија ?
Продужи даље:D
Дођох, видех, побледех
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

maricaiivica wrote:
sloba10 wrote:Ионда је ЈНА престала да постоји.........
А постала ЈА!
Па је и она престала да постоји...............
А настала војска СЦиГ
па и она престала да постоји.........
дошла на ред војска Србије
А како се ствари развијају и она ће да не постоји!
јзгледа да је решење лооооооооооооше :D
Potpuno si u pravu ako gledas iz svog malog dvorista....
Ako se udaljis par koraka videces da je od JNA nastalo dosta toga.... pa i JA...a onda od nje...
Ali sedi ti u svojoj avliji... tvoj izbor, tvoj pogled,... tvoje pismo...
Због немогућности моје (ограничена схватања) да имам широке погледе и еуропејска схватања сам после тридесет година живота у Београду прешао у мало место јер је адекватно мојим погледима и схватањима.
Исад седим у својојавлији и пишем мојим писмом и уопште се не стидим тога, а у Београд одем само кад морам. јпак, ја га (Београд) знам и кад су главно превозно средство по њему биле коњске запреге, а градска чистоћа продавала брда коњског ђубрета великоселским и сланачким повртарима.
Ђто рече "rajko4serbia = da su oni ipak dosledni svom jeziku po svaku cenu", а и рајко је доследан па не пише "srbiјa" него "serbia"
А исти и рече да он само на интернету користи енглески алфабет па бих волео да ми он или ко други од стубова одбране писања туђим писмом објасни шта је писац (на пример ја ) мислио кад напише "Ja sam pisao po zidu!"
Да ли сам писао или сам пишао?

А ово о ЈНА сам писао САМО да схватим (о) да се све мења и да ништа није коначно.
А сви се ухватисте к'о баба за 10 дека кафе да ме убедите да сам глуп и заостао зато што пишем ћирилицом.
Само, ја лако пишем и читам и ћирилицу и латиницу и уопште ми не смета да читам и да схватим и многе називе предмета које пишу чланови овог форума а који живе западно од мене. Ако и нешто
е схватим распитам се и постанем бар мало паметнији (с' обзиром да сам се родио као врло глупо створење па целог живота учим и учим и учим)
Чини ми се да кинеским језиком говори највише људи на свету а и све показује да ће за коју годину они бити газде света а ви се и даље сладите енглеским језиком! Само да изјавим да ми је од енглеског језика много милији говеђи кад је у сафту!!!:oskyldig::hurra::buga:

Можда би требало да вам свима поставим овде писмо које је један од великих владара средњевековне Србије написао свом сину - или само део у ком му објашњава да се најбоље наметањем језика осваја нека земља, тек да видите " куд плови овајброд"
Дођох, видех, побледех
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

mbole wrote:Vama stvarno nije dosadilo?
:smejanje: meni sa njima nije :buga:
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Ja lepo u Google Chrome unesem ....како је настао гугл.... a on mi izbaci iha stranica.
Ja njemu cirilicu on meni latinicu i ne pravi nikakav problem niti se buni sto sam mu
postavio pitanje cirilicom.
Jos nesto, i Microsoft i Google pisu cirilicom pa se niko ne buni.
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

:prsgore::prsgore::prsgore:
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

Ima li kraja ovoj prici.Shvatili smo svi sve.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Neko jos nije.
User avatar
Kolin
Precizni šegrt
Posts: 69
Joined: 26 Aug 2011 12:14
Location: Zagreb

Post by Kolin »

Kraj će biti kad se vlasnik foruma jasno odredi želi li na SVOM forumu ćirilicu, latinicu ili oba pisma
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

Ko nije shvatio do sada,nece ni shvatiti....
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

:)
Verovali ili ne,ja prvo čitam OVO
Ne zato što je "pametno",nego ovde ste mi najmaštoviji. :tummenupp:
Vidim da više nema zle krvi :pljesk: :stolt: tako da samo udrite.
ps.Ја још нисам схватио :smejanje::prsgore:
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

ja ovo nista ne razumijem :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jZ_5EPbF3lQ[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3kkStbK5mCs[/youtube]
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
damir1
Šegrt
Posts: 31
Joined: 09 Oct 2011 07:51
Location: Mali Zdenci

Post by damir1 »

ljudi da li je bitno ko kako piše ili kako priča ovo je sajt za stolariju razmijenu iskustava stjecanju znanja ako treba kakav savjet. Po mome mišljenju svatko se izražava kako zna. A što se tiče JNA to nisu teme za ovaj sajt i politiku u stranu.Ja sam osobno JNA služio tri mjeseca u kraljevu na ribnici a ostatak u skopju u maršal tito i to su mi medju najljepšim danima u životu,te ne vidim razloga da jedni drugima predbacujemo.Da skratimo svatko puiše i izražava kako zna ili kako kažu srbi umije ali to nije razlog za svadju.Tko ne razumije im a GOOGLE PRIJEVOD.
ps.držimo se stolarije manimo politiku ili tome nikad kraja
Post Reply