Kako ste saznali za forum Stolarska Radionica?

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

Bojane nadam se da se ne ljutite na ovo malo šale !
Povuklo me je da se i ja izjasnim ali da me bog ubije ne mogu da se setim kako sam naleteo na Vaš sajt.
Tada sam se setio da sam na sajtu negde video ovu sliku i to me je podsetilo na jedan stvarni dogođaj iz "moje radionice".
Moja radionica je u nekadašnjoj sušaonici veša u podrumu stambene zgrade. U ostalom delu su podrumski prostori (boksovi) ostalih stanara. I kako je to danas, svaki mesec - dva se preprodaju stanovi i više se nezna ko je novi komšija. Pre jedno godinu dana neko je slučajno ostavio nezaključana čelična ulazna vrata i upravo se slučajno desilo (ili možda namerno) da su nam ukazali čast lopovi svojom posetom te noći. Obili su četiri podrumska boksa, izneli ispred njih tri bicikla a onda se namerili i na "moju radionicu". Obili vrata, isekli lanac sa katancem i počeli da iznose alate. Namerili se i na kofer alata koji je u sadržaju imao bušilicu, cirkular, ubodnu tester i vibracionu brusilicu. Sreća je da ja nisam zatvarao kopče kofera pa im se desilo da im se u iznošenju kofer otvorio. To je u sitnim satima izazvalo poveliku buku i verovatno je u prizemlju neko od komšija počeo da odključava vrata našta su oni (ili on) pobegli glavom bez obzira a kompletan "plen" je ostao. Od tada sam ja u stalnom strahu da neko ne provali opet.
Jednog dana rešim u sitne sate (negde oko ponoći) da onako u tišini izlakiram drugu ruku neke police. A da se miris laka ne proširi u zgradi ne otvaram vrata radionice ali stavim masku (vojna gas maska) na lice i lakiram. U tom trenutku čujem da se otvaraju (i to veoma tiho) ona ulazna vrata. Ja zaboravio da mi je maska na licu i misleći da su lopovi naglo otvorim moja vrata. Kod mene straha nema (obzirom da sam dugogodišnji džudista pa i sa sadašnjih 60-setak) ali K O M Å  I N I C A !!!!
Ljudi, jedva je povratih, zamalo infarkt da je strefi. Prvo, ja ne poznajem nju. Drugo, ona ne poznaje mene (tek su kupili stan). Užas jedan. Prvo sleteo muž, pa sin i ćerka a ona vrišti MONSTRUM !!!
Došlo sad meni da bežim iz rođenog podruma kao i oni lopovi. Jedva smo se objasnili i tako se kao komšije na monstruozan način upoznali. Nemam pojma zašto, ali i dan danas me njen muž onako u prolazu nekako mrsko gleda i jedva procedi ono "dobro jutro" a žena se, kad kod prođe pored mene - krsti ?? Verovatno je bogobojažljiva, a tako smo se "lepo" upoznali.
Zato Bojane, iz mog ličnog iskustva, pazite dobro kako koristite HTZ opremu ako ste u stambenoj zgradi. Moja komšinica na moju sreću (kao u reklami za LOTO) - pije lekove pa je sve izdržala ali mogu samo da zamislim - šta bi bilo da ne pije lekove ??
Last edited by yetta on 16 Jul 2008 10:32, edited 1 time in total.
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
scuba
Šegrt
Posts: 39
Joined: 08 Jun 2008 23:10
Location: Beograd

Post by scuba »

Trazio sam na Internetu nacine spajanja univera i naleteo na sajt. I kad sam posle pricao sta sam nasao, ispalo je da ljudi nemaju pojma da ovo postoji. I sto rece yetta, ne menjajte sajt, na pravom ste mestu.
User avatar
_MicKeY_
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 15 Jul 2008 20:22

Post by _MicKeY_ »

ja sam na googlu ukucala "temperatura i vlaga u tepihu pri vrelom presovanju ploce iverice" , i nekako izgooglala ovaj forum. :)))
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

yetta wrote:Bojane nadam se da se ne ljutite na ovo malo šale !
Povuklo me je da se i ja izjasnim ali da me bog ubije ne mogu da se setim kako sam naleteo na Vaš sajt.
Tada sam se setio da sam na sajtu negde video ovu sliku i to me je podsetilo na jedan stvarni dogođaj iz "moje radionice".
Moja radionica je u nekadašnjoj sušaonici veša u podrumu stambene zgrade. U ostalom delu su podrumski prostori (boksovi) ostalih stanara. I kako je to danas, svaki mesec - dva se preprodaju stanovi i više se nezna ko je novi komšija. Pre jedno godinu dana neko je slučajno ostavio nezaključana čelična ulazna vrata i upravo se slučajno desilo (ili možda namerno) da su nam ukazali čast lopovi svojom posetom te noći. Obili su četiri podrumska boksa, izneli ispred njih tri bicikla a onda se namerili i na "moju radionicu". Obili vrata, isekli lanac sa katancem i počeli da iznose alate. Namerili se kofer alata koji je u sadržaju imao bušilicu, cirkular, ubodnu tester i vibracionu brusilicu. Sreća je da ja nisam zatvarao kopče kofera pa im se desilo da im se u iznošenju kofer otvorio. To je u sitnim satima izazvalo poveliku buku i verovatno je u prizemlju neko od komšija počeo da odključava vrata našta su oni (ili on) pobegli glavom bez obzira a kompletan "plen" je ostao. Od tada sam ja u stalnom strahu da neko ne provali opet.
Jednog dana rešim u sitne sate (negde oko ponoći) da onako u tišini izlakiram drugu ruku neke police. A da se miris laka ne proširi u zgradi ne otvaram vrata radionice ali stavim masku (vojna gas maska) na lice i lakiram. U tom trenutku čujem da se otvaraju (i to veoma tiho) ona ulazna vrata. Ja zaboravio da mi je maska na licu i misleći da su lopovi naglo otvorim moja vrata. Kod mene straha nema (obzirom da sam dugogodišnji džudista pa i sa sadašnjih 60-setak) ali K O M Å  I N I C A !!!!
Ljudi, jedva je povratih, zamalo ifarkt da je strefi. Prvo, ja ne poznajem nju. Drugo, ona ne poznaje mene (tek su kupili stan). Užas jedan. Prvo sleteo muž, pa sin i ćerka a ona vrišti MONSTRUM !!!
Došlo sad meni da bežim iz rođenog podruma kao i oni lopovi. Jedva smo se objasnili i tako se kao komšije na monstruozan način upoznali. Nemam pojma zašto, ali i dan danas me njen muž onako u prolazu nekako mrsko gleda i jedva procedi ono "dobro jutro" a žena se, kad kod prođe pored mene - krsti ?? Verovatno je bogobojažljiva, a tako smo se "lepo" upoznali.
Zato Bojane, iz mog ličnog iskustva, pazite dobro kako koristite HTZ opremu ako ste u stambenoj zgradi. Moja komšinica na moju sreću (kao u reklami za LOTO) - pije lekove pa je sve izdržala ali mogu samo da zamislim - šta bi bilo da ne pije lekove ??
hehe, dobar si
znaci "dosli divlji da isteraju pitome"
Last edited by pajja on 15 Jul 2008 22:04, edited 1 time in total.
User avatar
skaza
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 13 Jul 2008 02:06
Location: Banja Luka

Post by skaza »

Ljudi moji ja se toliko zarazio ovim sajtom, evo dosao na more i po citav dan citam clanke :D . Kad dodjem kuci ceka me sastavljanje jedne komode od iverala pa cu da okacim slike kad zavrsim. Pozdrav svima iz suncane Opatije....
User avatar
goga
Precizni šegrt
Posts: 56
Joined: 02 Jul 2008 23:47

Post by goga »

Ja cuo od drugara,dodjoh,videh i ostadoh na forumu
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

Necete verovati od kada sam kupio racunar i uplatio internet (citaj montirao) jer imam bezžični počeo sam da tražim način spajanja cinkovanjem.

toliko stranica otvorio da to nije normalno ali sve to je bilo smuti pa prospi, i onda slučajno ukucam to na engleskom mislim ono finger joint.....i ljudi hoće da me ostavi žena, ajde žena i deca pocela " koga više voliš ........." Ali stolarija je kao droga adruženje i više od toga....( ima da završim kao Sonja Savić predoziraću se piljevinom).
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

Ja se takodje nesecam kako sam nasao sajt ( cini mi se pre jedno godinu ipo dana ako se nevaram ) ali znam da je bilo dosta pre nego sto sam se registrovao. Tada sam ga posecivao s vremena na vreme odnosno retko. Pa sam se registrovao i poceo da ga posecujem redovno i tek ponekad nesto prokomentarisem do nedavno kada mi je postalo EXTRA zanimljivo i sada nemoze da prodje dan a da Ja tri-cetri puta barem ne proverim sta se desava i da li ima nesto zanimljivo.

:lol: :D :lol:
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

Dobro jutro YETTA
cim ustanem prvo popijem kafu za racunarom listajuci forum radionice i citam tvoju dogodovstinu sa maskom
Pa te molim : imam jednog AKREPA (valjda se tako na latinskom kaze komsinica) sela mi je na džigericu, zbog frezera kad pocnem da radim a on zavija kao policijski ili nedaj bože sanitetski auto ,kud on zavija tu i ona pocne da dize komsiluk na noge pa bi da nabavim tu masku da odem nocu do nje oko 12 da trazim nesto,bilo sta zivi sama pa bi to bila idealna prilika da joj podignem adrenalin
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
User avatar
GORAN
Precizni šegrt
Posts: 90
Joined: 26 Sep 2008 07:45
Location: BEOGRAD

Post by GORAN »

Nešto sam tražio na netu...mislim neku alatku (tačnije,neko iskustvo nekog ko je probao) i izbacilo mi vaš forum!
Bez alata nema zanata
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

šarenko wrote:Dobro jutro YETTA
cim ustanem prvo popijem kafu za racunarom listajuci forum radionice i citam tvoju dogodovstinu sa maskom
Pa te molim : imam jednog AKREPA (valjda se tako na latinskom kaze komsinica) sela mi je na džigericu, zbog frezera kad pocnem da radim a on zavija kao policijski ili nedaj bože sanitetski auto ,kud on zavija tu i ona pocne da dize komsiluk na noge pa bi da nabavim tu masku da odem nocu do nje oko 12 da trazim nesto,bilo sta zivi sama pa bi to bila idealna prilika da joj podignem adrenalin
Dobro jutro prijatelju Å arenko, (mada je sada "tek podne" a ja danas i sad videh ovo javljanje).

Ne vredi ništa pokušavati, komšiluk ko komšiluk, kad im ništa ne treba dižu bunu za "malo" buke od frezera. Kad im nešto treba... onda slatki ko med :
"Komšija, imaš li neku letvicu ove dužine... a da ti "netreba"...." ili:
"Jel' komšija, kada bi mi ti napravio jedan plakarčić - ne mnogo velik, jel bi me koštalo sa tvojim materijalom onako malo niže, znaš onako kao komšija komšiji ?"
itd. itd.
Nema leka za to, mada ima par modela koje sam danas izguglao : http://www.gasmasks.net/database/yugo/yugo.htm
Po meni ona šesta odozgo bi imala neviđen efekat na AKREPITE samo je mnogo skupa. Za taj novac možeš kupiti frezer sa prigušivačem. :cool:
Ako se i odlučiš za taj model, onda ti nikako ne savetujem da je stavljaš pred suprugom i decom - može se desiti da tu noć (noć veštica) ostaneš u hodniku. Ni rođena žena ti neće otvoriti vrata dok se ne razdani.:lol::lol:
Ja sam imao onu četvrtu odozgo - to je malo blaža varijanta :)
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

E yetta svaka ti čast baš si me ljepo nasmijao vezi maske one šeste odozgo.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

Ama bre YETTA a ja mislio da si mi prijatelj a ti da me oteras na robiju
pa ja nerekoh da je UBIJEM vec da je malo zaplasim.
Pa kada bi me videla sa bilo kojom pogotovo onom Konjskom umrla bi na mestu a ja bih u najmanju ruku zavrsio u Padinskoj skeli Kovinu ili Lazi Lazarevicu.
Ja cu da radim a ona neka bleji bolje nego da se slogira pa da jos moram i da je cuvam.
Last edited by šarenko on 29 Sep 2008 15:47, edited 1 time in total.
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

šarenko wrote:Ama bre YETTA a ja mislio da si mi prijatelj a ti da me oteras na robiju
pa ja nerekoh da je UBIJEM vec da je malo zaplasim.
Pa kada bi me videla sa bilo kojom pogotovo onom Konjskom umrla bi na mestu a ja bih u najmanju ruku zavrsio u Padinskoj skeli Kovinu ili Lazi Lazarevicu.
Ja cu da radim a ona neka bleji bolje nego da se slogira pa da jos moram i da je cuvam.
Å ta da ti kažem, prijatelj ko prijatelj, ja hteo da ti pomognem :)

Nego sa jedne strane ipak ova moja ideja i nije tako loša !
Prvo, ti (sačuvaj Bože) zaglaviš u padinjaku, ali definitivno se otarasiš "Akrepiti komšinice" (što je i bio cilj), mi (stolari iz okoline Beograda) ti donosimo cigarete i klaker, najzad se opredelimo za lokaciju godišnjeg okupljanja stolara i to ispred kapije padinjaka a i blizu nam je Dunavski rukavac za pecanje.
Drugo, ti iznutra deluješ na omasovljavanju članstva na ovom sajtu a sve sami "stručnjaci" da nam obezbede jeftine stolarske alate i ostalo. :cool:
Treće, mi spolja vrtimo prase na ražnju i čekamo tvoj vikend izlazak sa već spremljenim roštiljom. :) i
Četvrto, kod kuće mlada supruga što sad apsolutno pobija sve pozitivne adute iz predhodna tri stava.:(:(

Nego znaš šta, ne slušaj me, kad dobro sve iz analiziram - najjednostavnije je da ti i dalje zavijaš sa frezerom tom akrepu pa kome pre dosadi ;) a mi ostanemo prijatelji ali sa ove strane svih kapija i ograda. :):)

PS. Nego nešto sumnjam da bi se akrep šlogirao, gledajući oko sebe sve mi se čini da neke žene vole tako "muževne face" najvažnije je da imaju dubok džep i voze dobra kola.:lol:
Last edited by yetta on 29 Sep 2008 17:06, edited 1 time in total.
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
nesho
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 28 Sep 2008 15:32

Post by nesho »

Sluajno,trazeci glavu za stolarsku busilicu:
Post Reply