Majstori zanata, stara tehnika, masine alati.

Ovde možete postavljati linkove ka interesantnim mestima na net-u
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Jedan iz Bosne. Slucajno naleteh, i uklapa se savrseno. Treba pogledati radionicu pazljivo.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rlGxRTpZgN0&t=424s[/youtube]
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

User avatar
Fica
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 06 Nov 2019 14:28
Location: Beograd, Vozdovac

Post by Fica »

Mozda je bilo vec negde ali po meni vredi videti opet.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gxwWf-MfZVk[/youtube]
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Trazio sam neke informacije o kaljenju i natrcah na ovaj video .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nM1F9z85o2w[/youtube]

Voleo bih ovo uzivo negde da vidim , interesantan mi taj timski rad . . .

Kad rekoh kaljenje , neko od ovih starih majstora pomenu da je RASO odlican za to ?

grrr :forbannad: naucicu valjda jednom kako se kace video klipovi :groota:
Last edited by LepoJeBitiFin on 03 Dec 2020 09:41, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Sad rade, imao si gramaticke greske. Mora da bude .com a ne .be sajt. I preskocio si jednu dvotacku iza http.

Sad, sto se tice rasola za kaljenje, on ubrzava hladjenje za jos jedan stepen od vode. Ako kalis materijale sa ne previse ugljenika, moze da zavrsi posao. No, bilo koji celik koji prihvata i malo sporije kaljenje i imas problem.

Desavalo mi se da imam problem i sa time sto ulje u kome sam kalio pojedine stvari nije bilo zagrejano (radjeno zimi, pa je imalo desetak stepeni) pa su mi posle pucala seciva. Mnogo redje mi se desavalo da se nesto nije okalilo, ako je bilo zagrejano na odgovarajucoj temperaturi. Kad radis u mraku, maltene vidis talas kada se perlitna struktura promeni u austenitnu, tako da je prilicno tesko zeznuti temperaturu, a tiu i magnet pomaze. Naravno pricqamo o prostijim celicima koji nemaju vrlo precizne zahteve za kaljenje.

Sve u svemu, ne bi mi bas raso pao na pamet za pocetnicke radove.

A bilo bi lepo da se jednog dana skupimo negde, pa da probamo. KAd se ovo zavrsi, ako uspem da sredim ono sto planiram, moci ce kod mene.
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Ja bi voleo da malo gledam nekog majstora japoneza koji kuje recimo kuhinjske nozeve, ili nozekanje/sabljice za klanje, well ne-samuraja, i ostale nejaci ... Gledao sam jednog baticu koji kuje nozeve, promo klip - fazon doneo u novini par kamencica rudu u radnjicu, i ajmo lagano...
Tamo u germaniji kad sam bio, opusteno po onim robnim kucama koje prodaju kuhinjarije, moze da se proba sve, bilo je nozeva koje cak i oni drze pod kljucem (japanci koliko se secam, i tek poneki njihov domaci, t.j. poneka serija). Moze bez blama da im se kaze - znate, nema sansi da kupim ovaj noz za 300E, jer mi je skup, ali da li mozete da mi ga date da probam? - i ona teta kaze, jaaa - i donese vam, a imaju uvek kojekakvo povrce - i ud'ri mile. Znaci to je toliko ostro, i toliko ljuce od onih njihovih wusthofa, henkela i ostalih.. - ali ergonomija mi je na strani nemaca.
Malo skrenuh s teme - uglavnom, meni je u ovom smislu zanimljivo kovanje tih seciva, mislim da se kaze damask(us) - ono kad ga batica prekuje /napravi jedno 1024 sloja.
Doduse, kada malo bolje razmislim - vrlo mi je zanimljiv, pa mislim bukvalno bilo koji zanat da posmatram kako se radi - kad radi neko ko je bas majstor u tom zanatu - ono kad sve klizi i ide bez greske, bolje nego najbolja masina.
Sto je najgore, dva burazera su mi metalci, jedan ovdasnji, jedan u germaniji ucio i izucio zanat - ovaj nas - radi k'o nasi - ovaj "nemac" -jbg, radi k'o nemci :) -to sto radi - iskida - tako da nije da nije - mozda sam imao nekoga da pitam eto i taj deo - al' propustih priliku..
regularan tip skroz
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Kod nas u firmi postoji kovacnica ( sve jos stoji pod kljucem ) ali nema ko da radi .

Bivsi kovac poodavno napustio ( pre 30-tak god ) i nikome nije preneo znanje ( tada to nikoga i nije interesovalo )

Ostala neka prica iz njega kako je burgije kalio u pecatni vosak ?!?

Verovatno je to zanat koji izumire i ja sam cisto iz radoznalosti pokusao da saznam neke detalje i zato malo listam po net-u

Kad ovo gledam i ne cini mi se prekomplikovano ?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=et7PNn6vgBo[/youtube]

Pominje i raso a na kraju bas lep primer sta se desava kada se kali na belo .
Last edited by LepoJeBitiFin on 03 Dec 2020 09:45, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ono sto sam ti rekao. Kad je celik sa malo ugljenika, jedan od trikova je da se kali u rasolu, posto on brze spusta temperaturu.

Sad ovo ostalo je cirkuska vestina, koja daje tuzne rezultate. To se kod nas zove cigansko kaljenje, bez ikakve namere da nekoga uvredim. KAda je materijal nepoznat, da nekakve rezultate, po principu daj sta das, sto prolazi za udarne alate tipa sekira. Vec za cekic bih voleo nesto tvrdje.

Problem sa ovim metodom je sto su kada pocnu da se pojavljuju boje, tvrdoce otisle nizbrdo, i promasene su optimalne za vecinu malih alata. Postoji tabela boja/temperatura, i ako pogledas po njoj, videces da su prve svetlo zute boje oksidacije ceiika indikator teperature oko 220 stepeni. Plava boja je negde oko 300 stepeni.

Kad koristis recimo 1095 (jako volim proste celike, sa puno ugljenika zato sto se kako ostre, a nivo ostrine je daleko visi) tvrdjoca ako se otpusti na plavu boju je 53-54 rokvela.

E sad, da bi se izbegle sve te dfojes mi dojem ti tehnike, kali se sve na belo, a otpusta u peci, ili rerni, na preciznu temperaturu, prema onome za sta se koristi predmet.

A sledeci nivo je koriscenje optimalnog materijala na optimalnom mestu, tj celika sa malo ugljenika za telo, (onog sto bi se okalio samo u rasolu) sa lameliranim komadom vrhunskog celika tamo gde treba da radi. Ko nije probao, ne moze da pojmi koliko takvi alati bolje rade.

Tehnologija kovanja u tim malim seoskim radionicama je jako primitivna cak i za srednjovekovne standarde. Nema nista od iole savremenijih tehnika, koje se na nekim drugim mestima koriste vekovima.
User avatar
Fica
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 06 Nov 2019 14:28
Location: Beograd, Vozdovac

Post by Fica »

Ovaj gore snimak sto sam okacio, Japanac sto pravi katane, on u mraku kali da bi video lepo boju i odmah ga potapa u vodu nema deo po deo, i posle ga otpusti samo opet iz cuga. Stim smo macka glinu i ko zna sta jos.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Trebalo bi napisati puno o tehnologiji, da bi se sve razumelo sta i ko radi. Ovako idemo na preskok, a probacu kasnije i da razdvojim teme, jer je ovo dugacka prica.

Nekada sam se puno zezao sa nozevima, cak sam i bio vezan za tu industriju, danas su mi interesovanja prilicno skoncentrisana oko p[ravljen ja alata za drvo. A pri tome, me jako zanimaju Japanski alati, zato sto su oni jedni od retkih koji jos uvek primenjuju zanatske, a ne industrijske tehnike na kovacki deo proizvodnje alata. No o tom potom.



Elem, kad vec preskacemo, video sa pravljenjem maceva. Moram da odvojim vreme da ga pogledam, taj nisam video ili sam video davno, ali je prica ista.

On kali onako kako se kali, celik koji je zavrio transformaciju brzo hladi, na maksimalnu tvrdocu (ima i tu trikova) a opnda ga otpusta grejanjem na znatno niozu temperaturu.

MAzanje blatom ima visestruku funkciju. Prva je da se spreci dekarburizacija prilikom grejanja, tj gubitak ugljenika iz materijala (Japanci blatom mazu i gde ih ne svrbi, sve od sirovog materijala, napravicu duzi post o tome veceras) Drugi razlog za mazanje blata je diferencijalno kaljenje,. tj kaljenje kod koga se razliciti delovi seciva hlade razlicitim brzinama, pa na kraju imaju i razlicite tvrdoce.

Jedna od zanimljivosti je da se krivina dobija prilikom kaljenja, tj pre kaljenja mac je prav, a u samom postupku kaljenja dobije krivinu, zato sto se sam rez koji je pokriven sa jako tankim slojem blata ili cak i nije pokriven ohladi odmah, i zadrzi istegnutu strukturu, koja je duza, a ledja se polako hlade i skupljaju, cime vuku secivo u krivinu. Kad sam prvi put to video uzivo, ostao sam otvorenih usta, zvuk koji se pri toim cuje je neopisiv. :D

No neprimenljivo na stolarske alate u vecoj meri.

NEgo, zaboravih i deo price o ovom nasem, kod koga sva trojca lupaju po sekiri. Izvrstan marketing, i nista vise od toga, posto kada ih radis shvatis da to bas i nema veze sa tehnikom kojom tir japanca rade na istom secivu.

KOd japanaca, ta prica sa trojcom ima smisla. JEdan je majstor, i on udara relativno l,ako, bez snage, a druga dvojca su pomocnici, koji udaraju u istu tacku kao i majstor samo znatno bvecom snagom. Prakticno majstor kontrolise svaki udarac. O tome zasto i kako se to radi, ostaje prica za veceras, ali je vezano za materijal koji je dostupan u primitivnim uslovima, pa ga sam kovac preciscava i pravi optimalan sastav materijala za svaki pojedinacni deo maca. Mnogo verca umetnost nego sam izgled.

Danas za tim nema potrebe, zato sto odlicni celici mogu da se kupe, i postave na tacno mesto. Koliko to moze dobro da radi, dokazuju jeftini Japanski alati, pravljeni od "loseg" materijala industrijskim tehnikama, koji sa relativno prostom tehnologijom, zavrcu usi svce u krug velikim industrijskim proizvodjacima koji palamude.

A kad dodje majstor, onda leti perje. Za ilsutraciju, prosto japansko dleto, vrhinskog majstora, od belog celika (i to treba da bude deo price ko i sta je sta) zavrce usi Veritasovom PMV2, koji je otrilike vrhunski industrijski celik, koji je u ovom trenutku dostupan. PMV2 koristi sve prednosti praskastih celika, i savremene tehnologije, a ovaj drugi, je najprostiji cist celik, samo gvozdje i ugljenik, uz minimum primesa. I po Zapadnjacima, nista specjalno, al eto em ostriji, em drzi ostrinu barem jednako ako ne i duze.
User avatar
Fica
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 06 Nov 2019 14:28
Location: Beograd, Vozdovac

Post by Fica »

BR na snimku bas ima gomila tih stvari pokazano i delom objasnjeno. Meni se bas dopao snimak, a za majstorluk ne znam koju bih rec upotrebio a da nije degradirajuca. Alal im vera. Snimak sam gledao vise puta.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Jos nisam stigao da pogledam video. Izvinjavam se ako sam nesto duplirao.
Post Reply