Novi sajt

Ovde možete postavljati linkove ka interesantnim mestima na net-u
Post Reply
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Novi sajt

Post by radmit »

Ajde da cujem kritike i komentare od vas sta valja a sta nevalja na sajtu,nije jos zavrsen ali ide ka tome.
www.lipapozega.rs
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Cisto tehnicka primedba:
Kada na naslovnoj strani kliknes na recimo "Stolovi", odvede te na stranicu gde su proizvodi, ali se ne spusti na poziciju gde su stolovi vec ostane na vrhu strane.

Nisam neki esteta, al mi naslovna deluje malo natrpano, sa gomilicom teksta i sitnim slovima.

Deluje mi da bi tu trebalo da stoji nesto vrlo opste za svaku od kategorija, a da klik vodi dalje na neku stranicu gde se nalazi ovaj tekst koji je sad u vertikalnim slajfnama na naslovnoj. Onda se ispod toga ulinkuje deo sa stolicama iz proizvodi...

Inace svidja mi se kolicina i tip informacija. Neke najbitnije stvari (po meni) su odmah na dohvat ruke.
Da ne verujes koliko je tesko na pojedinim sajtovima pronaci telefon, adresu...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Stvarno pun informacija!
I ja imamneke, vise tehnicke primedbe.
I meni se font cini manji, citko jeste ali sitno. Rezolucije na monitorima su se promenile...
Kada odes sa naslovne, u gornjem levom uglu su proizvodi cije kategorije mogu biti linkovane.
Kod stolica i fotelja mozes ubaciti i ton kartu bajca.
Ovaj deo, "standardni stolovi u 3 modela izrade (Đorđe, Toskana, Rača)" ovde mi nesto nije kako treba....ovo nisu sve "standardni stolovi".
Prijavio sam se na mailing listu ali se nista nije desilo. Radi li taj deo uopste? Ako radi, to znaci da mogu da prijavljujem druge ljude mimo njihove volje jer mi nije trazio nikakvu potvrdu.
Na blogu, pocetna nije pocetna pa kada odem da procitam neku vest o novoj maloprodaji :D, fali mi na glavnom tabu link koji ce me vratiti na ostale vesti. Link pocetna nece.
Zapustio si aplikacije i na sajtu a od njih je sve pocelo :)
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Za sada nije strasno ,da se korigovati.A aplikacije krecu ponovo od Bozica za poznatog kupca .Sta je sa ostalima?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

:P
Sta ces sa tolikim parama?
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

dobro je simpaticno izgleda mozda par detalja mada je po meni to zanemarljivo.
pusti mi samo na pp koliko su ti stolice prva i druga na slici
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

lepo,slazem se sa ostalima i vidim da si vise na FB nego ovde barabo jedna :pucko::pucko::pucko:

to je zbog zenskadije a???:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

po meni suviše sve sabijeno
nepregledno za starije korisnike interneta
jako puno informacija na jednoj strani tako da ne znaš ni gde da klikneš
za sve je kriv Toma Sojer
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Slusam sve,ajde jos kritika za ovog majstora sa tastaturom.
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Posto nisam neki strucnjak za komp meni ovo izgleda sasvim dobro ali vidi da oni koji se bolje snalaze nadjose zamerke. Ja sam pregledao i sasvim fino se snasao sto znaci po meni nije lose.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Pa majku mu j***** zar nisi mogao malo ranije da pitaš za mišljenje i savete... Za neke stvari je sad mnoooogo kasno. Ovako, jedino što mogu da te posavetujem je u vezi sitnica. Na primer, slike proizvoda su male i nejasne - neka ti batica sa tastaturom ugradi i sistem za prikaz fotografija, onako sa sivom pozadinm i uvećano, pa još i sa navigacijom kroz foto album (slično referencama). Bilo bi dobro da stolice koje prolaze u mimohodu budu linkovane. Å ta ćemo sa cenama? Tipična greška: na svom sajtu imaš gomilu linkova koje te vode od njega. Da li ti je btnij Fejs ili da prikažeš svoje proizvode? Forma za kontakt radi malo čudno.... Å ta se dogodi kad klikneš na Pošalji? Da li je poruka otišla ili nije? A gde je hvala na interesovanju.... Katalog treba da ima više slika i iz više uglova. A gde je sastav? itd itd.

Batice, ja sve najdobronamernije.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Hvala batice ,rodja za kompom mora da sagleda realno ja se slazem sa vama u potpunosti...dovescemo mi njega medju stolara na jedno unakrsno ispitivanje.A nije kasno ovo se jos radi metabo daj savete ti i bole sa gazdom na celu ste ipak u toj bransi.Ja cu ipak da pravim stolice.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

http://www.sidar.org/hera/index.php.sr

Testira pristupacnost sajta ukazuje i oznacava greske .

• URL: http://www.lipapozega.rs/index.php
• Datum/vreme: 19/10/11 - 11:26 GMT
• Ukupno: 273 elemenata
• Automatska analiza: 6 sekundi
• Greske: 13 greske
• Rucno proveriti: 40 kontrolne tacke
• Navegador: Safari 535.1 (Windows XP)
pa zatim

http://validator.w3.org/
http://jigsaw.w3.org/css-validator/
sve su to alati za proveru.
Last edited by branimir on 19 Oct 2011 14:17, edited 1 time in total.
User avatar
paxrex33
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 12 Oct 2009 15:07

Post by paxrex33 »

Nisam majstor da napravim bure, ali znam ponešto o webu...

1. Neka logo firme bude u isto vreme i link ka početnoj stranici sajta.
2. Malo veći razmak između redova kako bi povećali čitljivost. Takođe, promenite font... ovaj koji je trenutno na sajtu (verdana) ne odgovara baš utisku koji bi sajt ovakve firme trebao da ostavi na onoga ko poseti stranicu.
3. Glavni menu bih stavio da bude padajući. Kada pređete mišem preko proizvodi da se automatski pojave sve kategorije proizvoda. Takođe, strana sa svim kategorijama proizvoda ne treba da sadrži sve izlistane proizvode nego samo kategorije, a posetilac će već kliknuti na željenu kategoriju. Ovako sve izgleda prenatrpano. Nema potrebe da se posetilac bombarduje tolikom količinom informacija odjednom.
4. Slike bi morale biti veće i malo boljeg kvaliteta. To je ono što ostavlja utisak na mogućeg kupca.

To je ono što na prvi pogled mogu da kažem... Ako Vam treba još informacija ili neki primer kako bi to moglo da izgleda možete mi poslati PP.
Post Reply