Dinamitom cepaju balvane...

Ovde možete postavljati linkove ka interesantnim mestima na net-u
Post Reply
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Dinamitom cepaju balvane...

Post by zvecanac »

Dinamitom cepaju balvane...

PostHeaderIcon Boom!
PostDateIcon August 18th, 2009

Exploding Log Video

Read the rest of this entry »
PostCategoryIcon Posted in Video


http://harvestingurbantimber.com/?p=191#
Last edited by zvecanac on 14 Aug 2011 22:16, edited 1 time in total.
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Неће .
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Mislim da sam ga nasao na youtube:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XG8y5sPO ... r_embedded[/youtube]

Samo nije dinamit, vec crni barut.
User avatar
spock
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 215
Joined: 10 Jun 2010 09:24
Location: Bačka Topola

Post by spock »

Tačno, crni barut. Ja sam imao za maturski u školi tako nešto, trebalo je oboriti drvo eksplozivom i to sam uradio sa detonirajućim štapinom.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Ništa naročito ali opet zanimljivo ? !!! Jer gde ima sve primenu dinamit !! Gledao sam australijance koji prave najbolje i najbrže skipere na svetu još pre 15-tak godina. Tajna izrade ? Samog trupa !! , jedrilice je bila dugo čuvana tajna, jer niko nije mogao da provali odakle takav oblik može neko da dobije savijanjem duplo 2x1cm specijalno lakog pocinkovanog lima, Barut ali C-4 je bio tajna. Celom dužinom i širinom dobja se jedna prava tabla lima odprilike cele dimenzije jedriličinog trupa ,potom se izbetonira bazen kao kalup ? preko 5 m napuni vodom položi Lim ! i preko njega u redovima dužom i popreko položi C-4 Posle dejstava i interakcije izlazi gotov kalup jedrilice bez varenja srednjeg trupa !! Bum i gotovo ,preko mojih ruku je prešlo najmanje 200 tona baruta i municije )u toku bomboardovanja 99-te, ja znam šta je barut ! A i C-4 a i postoje lakša sredstva i od toga ? Rečna mornarica u rezervnom sastavu , Graničar kormilar pramčani top Bofors (švedska izrada) 40mm VS Kumbor 94-95 decembarska klasa ! PLR mine za žeželjev most u NS su prešle preko mojih ruku most je morao pasti i to je nešto najteže u mom životu što sam video da radimo , verujte mi ! ?
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

"Направићемо већи и лепши" обећа а не стиже да испуни обећање Покојни
Дођох, видех, побледех
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

He o pokojnicima sve najlepše ,što bih rekli jel ? Bežimo od teme sigurno ako dodam da mi je slika urezana ostala od greda koje su plovile tog jutra dunavom sa maršalovog mosta ili Varadinskog ! grede su bile 40-etak godina stare ! I preko njih se prelazilo kao i daska na pešačkom ! neki ribari su napravili barke od njih jer su ih skupljali ! Ceo dunav je bio crn tog jutra i pun greda ? Bio je to most koji je konstruiso sin Alberta Anštajna. Pravi most kakav otac takav sin !!! Radio je mislim klikerima ?
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

MapleMan wrote:He o pokojnicima sve najlepše ,što bih rekli jel ? Bežimo od teme sigurno ako dodam da mi je slika urezana ostala od greda koje su plovile tog jutra dunavom sa maršalovog mosta ili Varadinskog ! grede su bile 40-etak godina stare ! I preko njih se prelazilo kao i daska na pešačkom ! neki ribari su napravili barke od njih jer su ih skupljali ! Ceo dunav je bio crn tog jutra i pun greda ? Bio je to most koji je konstruiso sin Alberta Anštajna. Pravi most kakav otac takav sin !!! Radio je mislim klikerima ?
А ја се једно лето возао с' њим на његовом чамцу. Био сам му механичар за одржавање мотора. А имао сам чини ми се 9 година:tummenupp:
Дођох, видех, побледех
Post Reply