Furnirani medijapan - Wenge

Imate posao za stolara? Dajte vaše ideje, a stolari će vam reći da li se to može izvesti, i kako.
Post Reply
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Furnirani medijapan - Wenge

Post by mbole »

Jel radi neko ovo? Ako sam dobro ukapirao kupuje se medijapan furniran nekim "obicnim" furnirom a onda se bajcuje u wenge.

Sestra ima trpezariju (kupovnu) napravljenu od toga, pa joj trebaju jos dve tri "daske" od oko 2mx20-30cm za police (mere su okvirne).
Nevolja je sto treba utrefiti tacan ton sa vec postojecim namestajem (moguce je da se skinu vrata sa vitrine radi uzorka).

Sestra je inace iz Uzica, ali nije problem ni ako je majstor iz nekog drugog mesta (zet je gradjevinac pa dosta putuje uaokolo).
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Ja sam radio jedan ured sa furniranim vratima od medijapana, ali je furnir bio originalni wenge.
Znam isto tako da neki trgovci podvaljuju obajcani hrast pod wenge.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ja sam sad u fazi nabavke nekog furnira pa mogu da ti kazem cenu wenge furnira. Cena je 13-14 evra po kvadratu bez poreza.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jel sam ja dobro shvatio da postoji vec fabricki furnirani medijapan ili sam pobrkao loncice?
Veljo kojih su dimenzija trake tog furnira, i gde ima da se nabavi? Ako ne treba preterano da se spaja, mozda bih mogao i sam da odradim.
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Imas u firmi Mimex 88, na vilinim vodama ispod pancevackog mosta, pored Jeep-a, medijapan furnirani wenge-om. Ne znam cenu, kupovao sam neki sper, ali znam da imaju jer se moj drugar interesovao za wenge, i video sam ga, lep je.
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ima furnira u mimex-u i u alpo furnirima www.alpofurniri.co.yu. To ti je blize. sirina trake je od 10 do 20 cm. Problem je ako nece da otvaraju buntove, jer je to mera na koju se trguje furnirima.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nikola wrote:Imas u firmi Mimex 88
Hvala, prosledio sam sestri. Inace web sitte im je http://www.mimex88.co.yu/index.htm
User avatar
tisler
Precizni šegrt
Posts: 62
Joined: 15 Dec 2007 21:52

Post by tisler »

ja sam radio i jas uvek radim takav furnir,i ne samo wenge nego i cresa i krusa itd.evo ovako kupi obicni furnirani medijapan, idi kod neko ko miksa boje i lakove nek ti uradi bajc wenge.kod nas ima to da mozes da biras wenge bajc,malo svetli,malo temni,malo pokafeni itd.onda izbajcuj to dvije ruke pa malo ostruzi sa brusnom hartijo 320 ili 400,pa nanesi osnovni lak ili izolant kod ika boje,opet ostruzi sa 400 i izlakiraj lakom oces sjajni oces mat.ili druga varijanta,posto je tvoja sestra u uzice imam ja prijatelja tamo ko dolazi svake vtore nedelje ovde kod mene,radi u atlasu, posalji po njega pa ja cu da ih sredim ovdje ali posalji mustru za bajc (tu smo da pomognemo) drugo je od mene.
Last edited by tisler on 19 Mar 2008 21:28, edited 1 time in total.
izvinite na moj slabi srpski jezik ali trudim se
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Hvala puno na ponudi tisler, bas je drugarska, ali ce ipak biti jednostavnije da pazari gotovo (pare joj i nisu neki problem).
Ako nista drugo ne moze posle da mi zakera kako "jeste to dobro al da je samo malo tamnije", ili malo svetlije, ili.. znas vec, zene uvek nadju neku zamerku koja ustvari ne postoji :)
User avatar
tisler
Precizni šegrt
Posts: 62
Joined: 15 Dec 2007 21:52

Post by tisler »

mbole wrote:Hvala puno na ponudi tisler, bas je drugarska:)
ma nema problema tu smo da pomognemo
izvinite na moj slabi srpski jezik ali trudim se
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

A ja nisam ni znao da postoji Wenge furnir,koristio sam bukov furnir koji sam bajcovao Wenge bajcom i bilo je super(i dalje je)
Post Reply