Ko moze napraviti dasku za rezanje

Imate posao za stolara? Dajte vaše ideje, a stolari će vam reći da li se to može izvesti, i kako.
User avatar
projektb
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 24 Dec 2010 10:45
Location: Rotterdam

Ko moze napraviti dasku za rezanje

Post by projektb »

Trazim nekoga ko moze da napravi dasku za rezanje od bukovog drveta. Za sada mi treba jedan primjerak (u vrlo kratkom roku). Ukoliko primjerak bude zadovoljavajuci trebalo bi mi 100 komada.

Dimenzije daske su 55cm x 35cm, debljina 5 cm

Daska treba da se sastoji od malih blokova (5cm x 5cm x 5cm) cvrsto zalijepljeni tako da daska nebi pukla.


hvala
Image
Last edited by projektb on 24 Dec 2010 15:00, edited 1 time in total.
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

negde sam video po tako bagatelnoj ceni da se ne isplati praviti
setio se u ideji je bilo cena ne moűeő matrijal uzetipo toj ceni
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

a Vi ste odakle??????:spyfoordig:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
projektb
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 24 Dec 2010 10:45
Location: Rotterdam

Post by projektb »

Pitanje nije dali se isplati ili ne, zanima me dali ima neko ko moze napraviti kvalitetnu dasku. i u kom roku moze napraviti 100 komada.
a naravno svaki majstor ima svoju cijenu kao sto primjerak ima svoju cijenu a i 100 komada imaju svoju cijenu.

@moderator, upisao sam lokaciju
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

I tako 100 majstora pošalju po primerak :pucko:
Last edited by Đorđe on 24 Dec 2010 15:16, edited 1 time in total.
User avatar
projektb
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 24 Dec 2010 10:45
Location: Rotterdam

Post by projektb »

i tako imas 100 razlicitih daski. :hurra:

molio bih da reaguju samo ozbiljno zainteresovane osobe.
da izracunaju za sebe koliko kosta primjerak a koliko ostali dio i ako su jos uvijek zainteresovani neka se onda jave

mnogo hvala
User avatar
beli
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 29 Feb 2008 15:06

Post by beli »

Treba da se precizira kakva je finalna obrada, da li se lakira ili ne. Ako se daska koristi za pripremanje hrane, onda je neophodno koristiti neotrovne materijale. Bukva nije dobro drvo za poslove u kuhinji iz prostog razloga zato što bukva ima osobinu da intenzivnije upija vlagu i vodu (bubri), tako da se usled širenja i skupljanja drvo trajno deformiše i nemoguće ga je vratiti u prvobitno stanje. Druga ali ne manje bitna stvar je estetske prirode, a odnosi se na vizuelni utisak, koji je u slučaju bukve monoton i jednoličan u odnosu na fotografiju koja ilustruje primer kako daska treba da izgleda. Na primeru koji je autor priložio, se jasno vide izraženi godovi, kao i dinamična struktura drveta, koju bukva nema.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Daska za secenje se nikada ne lakira. Uvek ako ima nekog finisa ide uljni finis (sad koje ulje, je vec stvar dogovora).
Pored toga daska treba da bude od nekog drveta koje ima zatvorene pore, kako se u njih ne bi uvlacili mikro ostatci hrane i tamo polako trulili.
User avatar
projektb
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 24 Dec 2010 10:45
Location: Rotterdam

Post by projektb »

Mbole je u pravu trebao bi uljni finis. ulje od grozdja ili neko drugo rijetko ulje bez mirisa ili okusa.

Daska na fotografiji je od tresnje ali meni bi trebalo stvarno od bukve. Tresnja, bukva, breza i javor se cesto koriste za izradu daski.
Daska koja je nekoliko puta (4 do 5 puta) premazana uljem ne upija vlagu i vodu tako da mislim da nebi bilo problema sa deformisanjem.
Last edited by projektb on 25 Dec 2010 08:17, edited 1 time in total.
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Ima razlog zašto bukovo drvo... naučno dokazano. A pretci su od vajkada koristili bukovo drvo u tu svrhu, valjda su imali intuiciju.
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

:tummenupp:
Last edited by peradetlic on 26 Dec 2010 12:09, edited 1 time in total.
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

:skoorpning:
User avatar
lukovic
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 02 Feb 2010 10:43
Location: Beograd

Post by lukovic »

To bi moglo da se napravi za 2000 eura po kubiku ploca,sto znaci 19 eura po komadu.Projektb ,ako stvarno zivis u Roterdamu,onda znas ko moze da radi ploce.To zahteva specijalizovane masine za izradu.Kada sam kupovao susaru nas najbolji proizvodjac,da ga ne reklamiram mi je rekao da su na plocama propadali najjaci.Kolicina koju trazis je beznacajna za ozbiljnog proizvodjaca.Mogu da urade www.kolarevic.co.rs www.product.co.rs Pozdrav
User avatar
projektb
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 24 Dec 2010 10:45
Location: Rotterdam

Post by projektb »

lukovic hvala na reakciji.
sve firme koje mi u roterdamu trebaju nadjem preko interneta, bez obzira na velicinu firme. sve proizvodjace iz ex-yu koje sam kontaktirao preko interneta odgovorili su sa ne, zbog toga pitam na ovome forumu. ne znam kako mislis ako stvarno zivim u roterdamu onda znam ko meze da radi. znam ovdje ko moze ali ne znam tamo...
User avatar
lukovic
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 02 Feb 2010 10:43
Location: Beograd

Post by lukovic »

Bolje bi bilo da ti to neko tamo uradi,jer osim ove dve firme ne znam ko bi mogao u Srbiji da ti uradi.
Post Reply