Fotelja krevet mojica

Imate posao za stolara? Dajte vaše ideje, a stolari će vam reći da li se to može izvesti, i kako.
Post Reply
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Fotelja krevet mojica

Post by ArtCool »

Interesuje me da li neko zna gde moze da se kupi kvalitetnija mojica sa debljom i tvrdjom ispunom ( spram uobicajenog relativno mekog sundjera).
Bila bi za cescu upotrebu (po pitanju spavanja svakodnevnu) pa je neophodno da bude udobna ( da se ne prolete sundjeri i dodje do daske-gredica).
Ako neko ima link ka odredjenoj radnji ili da se kataloski poruci ili mozda nesto po poruzbini napravi nake napise.
Dimenzije sklopljene (orijentaciono bi trebale biti) sirina do 100 cm (ne mora - ne treba da fotelja-mojica ima bocne strane) dubina do 90 cm.
I generalno pitanje da li takav tip "kreveta" moze imati drugaciju ispunu sem sundjera, ili moze biti nesto kao jogi duseci sa federima ili nekim termo provodnim sintetickim materijalima ( bitno je da je ispuna vrlo tvrda).
Konkretno treba meni a nisam lagan ni sitan :rolleyes: 190cm i 105 kg.

Cak se nosim mislju da narucim kabinet koji se razvlaci a da iz tri dela mi se po narudzbini napravi jogi (sa federima i svim ojacanjima) i da tako kompletiram pricu.Mada je ta ideja jos u fazi prototipa, nisam se kontaktirao sa proizvodjacima jogija da li to mogu napraviti za "normalan" novac (uzevsi da solidni jogiji su od 9000-15000din video sam i za 250000 (da da dvesta pedest hiljada din samo jogi!!!!) ludost bi bila da tako nesto platim 30000 din).

Po pitanju lokacije nabavke odgovara mi Beograd (ja sam konkretno na Karaburmi).

Pozdrav.
Last edited by ArtCool on 30 Nov 2010 23:32, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

:)
Dule?
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Mozda ti je najbolja varijanta da kupis neku polovnu ili ako vec imas neku staru,odneses tapetaru da ti je presvuce i stavi drugi tvrdji sundjer.sundjer se kupuje po kilogramu pa od toga zavisi njegova cena.mozda je najbolje da ti malo prosetas po radnjama sa tapetarskim materijalom i sam odaberes odgovarajuci sundjer.Ne bi trebalo da te kosta previse(svakako jeftinija nego nova),a imaces ono sto tebi odgovara.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

:)
maricaiivica


Dule?
,
normalno a kvalitet ne brini ima sta ko zeli ;)

Sada malo da pojasnim,
mojca strasno pouzdan komad namestaja,
pogotovo ako treba svaki dan rasklapati i sklapati.
ima na zicanom i na drvenom principu.
Moj glas za drvenu konstrukciju :P,nema mogucnosti da bude sa zicanim jezgrom(makar da ja znam:/)
sa sundjerom se moze eksperimentisati,kvalitetom i tvrdocom. ;)

Stariji modeli su imali prekrivac pokretan(moze da se skine i nakon istresanja vrati) i sa koflinom
Image
(nacelno su malo skuplji)

Noviji modeli imaju kucan prekrivac
Image

Na ovoj slici se vidi i kako se rasklapa i sklapa.

Moj predlog za komad na kome ce se spavati,a da nije francuski lezaj.
Cena za komercijalni model :rolleyes: 100evrica(u dinarskoj protivvrednosti)
User avatar
spock
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 215
Joined: 10 Jun 2010 09:24
Location: Bačka Topola

Post by spock »

To je fotelja-krevet iz programa dnevne sobe MOJCA (ne mojica) koji proizvodi Brest Cerknica. Nisam siguran da se više proizvodi, ali je relativno jednostavano za samostalnu izradu.
User avatar
ArtCool
Majstor
Posts: 373
Joined: 02 Feb 2009 05:10
Location: Beograd

Post by ArtCool »

@Dule

Ovo sto je pokazao je ono sto mi u principu treba, jedino ne znam koliko je cvrsta konstrukcija i koliko sundjer moze biti max tvrd.
Inace gde se to moze kupiti probati.
Sto se tice samogradnje u principu mogao bih bez tapacirunga da odradim posao ali trebaju mi detaljne skice i igranka od bar nedelju dana (naci materijal, seci, tapacirati itd).

Na nesto tako i ja pikiram samo treba naci, ima nesto u Simpu pa cu videti ali ako ima neko iz BG i da moze da ponudi nesto slicno neka javlja.

Meni bi odgovarao i neki privatni stolar koji je sa tim imao iskustava (ili vec ima u proizvodnom programu) pa bi na licu mesta tanacili detalje: jacinu materijala, kvalitet sundjera i postave, cena....
Last edited by ArtCool on 02 Dec 2010 21:08, edited 1 time in total.
Post Reply