Usluzno secenje sper ploce, pravim neku kutiju

Imate posao za stolara? Dajte vaše ideje, a stolari će vam reći da li se to može izvesti, i kako.
Post Reply
User avatar
zorpetus
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 02 Oct 2010 23:15

Usluzno secenje sper ploce, pravim neku kutiju

Post by zorpetus »

Hteo bih da sklopim tj. napravim jednu kutiju (neke od onih komplikovanih, iz vise delova, orijentalnih...) bilo od sper ploce bilo od panela nekog tankog drveta (debljina od recimo 4-5-6 mm bi bila odlicna).
Imam "krojni list", nije nista komplikovano, par trouglova (jednakostranicni, secenje pod uglom od 60 stepeni), ostalo sve pravougaonici, secenje pod pravim uglom.

E sada, sper ploce se moze naci, ali ostaje mi problem kako da to isecem tacno na meru (ima secenja pod uglovima od 60 i 45 stepeni), jer nazalost od alata te vrste imam samo jednu Black and Decker ubodnu testeru.

Jedino sto je mozda eventualno komplikovanije uraditi na sper ploci od 4-5mm jeste da na tam pravouganim komadima (dimenzija orjentaciono 6x30cm) ta kraca stranica treba da ima "oborenu ivicu" pod uglom od 30 stepeni (kako bi se spajanjem dve takve dobilo teme jednakostranicnog trougla, odn. 60 stepeni).

Ima li neki majstor iz Beograda koga bi ste mogli da mi preporucite da mi uradi nesto tako (isece elemente po "krojnom listu") a da ne moram da prodam levi bubreg da bi to platio. :-)



P.S. Video po netu da ima raznih sper ploca u ponudi:

Šperploča Topola
Šperploča Breza
Šperploča Bukva
Šperploča Meranti /Topola
Šperploča Okume

Sta je od ovog dobro za pravljenje neke kutije?
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Pa recimo intarzija igračke ili bilo šta što se uklapa od špera ,a da pritome imaš baš puno delova raznih za uklapanje naprimer kao puzzle Moraš imati bansek testeru ili naći nekog stolara u BG koji ima pa da ti odradi To je pipkav posao i niko to neradi za đabanu ako voliš to kupi jednostavno neku manju za te stvari izaće te jeftinije nego da ti to neko secka Ovde ćeš naći na tu temu se već raspravljalo viewtopic.php?id=329&p=1 Na klik gore pod traženje ubaci ključna reč bansek i izbaciće ti sve teme
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja bi se odlucio za brezu.
User avatar
Draggan
Precizni šegrt
Posts: 60
Joined: 01 Oct 2010 23:38
Location: Smed.Palanka

Post by Draggan »

Posalji mi krojnu listu da ti formiram cenu, secem na cnc masini.
Post Reply