Obuka za stolare

Imate posao za stolara? Dajte vaše ideje, a stolari će vam reći da li se to može izvesti, i kako.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

sto je bilo tesko to izneti na samom pocetku????drugacije bi se mozda vodila rasprava.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Xpert Senka
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Sep 2010 17:12
Location: Beograd

Post by Xpert Senka »

POZIV NA STOLARSKU OBUKU ZA NEZAPOSLENA LICA
U periodu 27.09.–27.12.2010.g. Društvo za obrazovanje odraslih, iz Beograda (http://www.dvv-soe.org/index.php?Itemid=186) organizuje besplatnu stolarsku obuku „Klasični profil stolara“ za sedmoro nezaposlenih lica, starijih od 20 godina. Cilj obuke je stručno osposobljavanje polaznika za ručnu i mašinsku obradu masiva i pločastih materijala u pojedinačnoj i maloserijskoj proizvodnji.
Po uspešnom završetku obuke polaznici će dobiti sertifikat o pohađanju obuke sa detaljnim programom obuke.
Obuka, obima 300 nastavnih časova, biće realizovana radnim danima u periodu 9.00-15.00č, na lokaciji Cvetanova ćuprija 111b, Medaković III, Beograd, u stolarskoj radionici preduzeća „Log invest d.o.o.“.
Zainteresovani mogu poslati prijave sa kratkom radnom i životnom biografijom elektronskom poštom na aes@sbb.rs ili ih doneti lično od 9č do 17č u prostorije Društva, ul. Đure Jakšića 6, Beograd. Dodatne informacije su dostupne elektronskom poštom ili na telefon 011/30-37-102.
User avatar
Xpert Senka
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Sep 2010 17:12
Location: Beograd

Post by Xpert Senka »

DODATNE INFORMACIJE U VEZI PREDSTOJEĆE OBUKE
Poštovani ljubitelji drveta i stolarskog zanata,
U toku su poslednje pripreme za predstojeću stolarsku obuku. Od sredine nedelje počinju i razgovori sa kandidatima. Prijavili su nam se kandidati oba pola, u starosnom rasponu 20-55 godina, od III do VII stepena stručne spreme, što tumačimo kao potvrdu da smo na pravom putu - prijavljuju se oni koji zaista imaju afinitet prema klasičnoj stolariji. Obzirom da ćemo iskoristiti termin 9-15h u potpunosti i raditi svih 6, umesto prvoplaniranih 5, časova dnevno, krećemo sa nastavom nešto kasnije - između 7. i 10. oktobra. Stoga je rok za prijave i dalje otvoren do petka 1. oktobra.
Predkonačnu verziju Programa obuke možete preuzeti ovde:
http://www.4shared.com/get/IkYdJukd/Pro ... ke_A3.html
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Mnogo bi bolji download bio da je ovaj dokument na tvom sajtu, a ne ovako... Mogao je bar neki logo na dokument :( i ko stoji iza njega, sa kontakt podacima.
User avatar
Xpert Senka
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Sep 2010 17:12
Location: Beograd

Post by Xpert Senka »

Hvala za sugestiju Metabo. Postavićemo kompletiranu informaciju za sat-dva na našu stranicu.
User avatar
Xpert Senka
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Sep 2010 17:12
Location: Beograd

Post by Xpert Senka »

Evo konačno, informacije u prigodnijem obliku i na prigodnijem mestu.
http://www.dvv-soe.org/index.php?option ... Itemid=271
:)
User avatar
Xpert Senka
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Sep 2010 17:12
Location: Beograd

Post by Xpert Senka »

Vidim da ste zainteresovani za obuku za stolara. Ja sam Dušan Zdravković, organizator onog kursa na koji su Vas forumaši uputili. Kurs počinje 9. (u subotu) a upravo mi je jedan polaznik otkazao, obzirom da ne može da izbegne odsustvo iz zemlje tokom jedne nedelje, a naši uslovi su veoma strogi (toleriše se odsustvo maksimalno do tri dana - bez obzira na opravdanost).
Dakle ako ste još uvek zainteresovani javite se najkasnije sutra do kraja radnog dana na mejl (aes@sbb.rs) ili na telefon (011-30-37-102).
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

bilo bi lepo da nas povremeno izvestavas i dopunis pokojom slicicom(da bi neki videli sta propustaju)a i nama ce biti mnogo interesantno.;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ja sam bio na sajt da vidim program predavanja, i mogu vam rec da je program bas dobar, sve sto treba je zastupljeno i dobro rasporedjeno po broju casova!!!

I ako sam bio skeptican sto se ovog kursa tice mislim da ce biti odlican, naravno ako se sve sprovede u djelo onako kako je napisano ili bolje!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Xpert Senka wrote:Vidim da ste zainteresovani za obuku za stolara. Ja sam Dušan Zdravković, organizator onog kursa na koji su Vas forumaši uputili. Kurs počinje 9. (u subotu) a upravo mi je jedan polaznik otkazao, obzirom da ne može da izbegne odsustvo iz zemlje tokom jedne nedelje, a naši uslovi su veoma strogi (toleriše se odsustvo maksimalno do tri dana - bez obzira na opravdanost).
Dakle ako ste još uvek zainteresovani javite se najkasnije sutra do kraja radnog dana na mejl (aes@sbb.rs) ili na telefon (011-30-37-102).
Kakvi ste za saradnju sa Crnom gorom, oce li biti kod nas nesto slicno u Vasoj organizaciji!?
User avatar
Xpert Senka
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Sep 2010 17:12
Location: Beograd

Post by Xpert Senka »

Uvek radi. Od osnivanja (2000) do razdruženja pokrivali smo aktivnostima u potpunosti i CG. Bilo je lepih projekata i veoma uspešne saradnje, posebno sa kolegama iz Centra za stručno obrazovanje. Kad god iskrsne prilika i danas iskoristimo je, na žalost obim saradnje od 2006. je veoma skroman.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Pitam zato sto sam vidio na Vasem sajtu da imate predstavnistva svuda u okruzenju osim u MNE!?
User avatar
Xpert Senka
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Sep 2010 17:12
Location: Beograd

Post by Xpert Senka »

Da na žalost to je taj problem od 2006. Nedavno je konačno nađeno rešenje u smisli da će Centar za stručno obrazovanje biti zvanični partner dvv-a, sa jednom osobom zaposlenom sa pola radnog vremena na realizaciji te saradnje. Kada će se i operativno videti rezultati te saradnje zaista ne znam. dvv international ima predstavništva i partnerske organizacije u šezdesetak zemalja sveta. Društvo za obrazovanje odraslih mu je partnersku organizacija u Srbiji. U najvećem broju zemalja ima svoje kancelarije. Sasvim jasno da postoji značajna razlika u pristupu (nacionalne) stručne organizacije koja je partner dvv-a i kancelarije koja je otvorena u toj zemlji da predstavlja dvv. Ne navodim ovo radi neke reklame, nego da prosto pojasnim naš vrlo "ličan" stav prema ovoj obuci i prema svemu drugom što radimo. Društvo prosto ima stručni interes da se u našoj zemlji urade neke stvari u teoriji i praksi obrazovanja odraslih i da se naše institucije i pojedinci povežu sa stručnim ljudima u svetu i promovišu tamo. Kod predstavničkih kancelarija to naravno apriori nije slučaj.
User avatar
vent
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 11 Oct 2010 19:02

Post by vent »

Postoji obuka za stolare koju radi Academia Educativa u Beogradu. Imate li neka iskustva sa njima? Znate li nesto o kvalitetu ove obuke?
User avatar
Xpert Senka
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Sep 2010 17:12
Location: Beograd

Post by Xpert Senka »

vent wrote:Postoji obuka za stolare koju radi Academia Educativa u Beogradu. Imate li neka iskustva sa njima? Znate li nesto o kvalitetu ove obuke?
Znam da je Academia Educativa davno oglasila taj kurs, kao što su i mnoge druge kuće (tipa radničkih, narodnih i otvorenih univerziteta) nude razne zanatske obuke, međutim ne znam kada je zaista poslednji put u Beogradu organizovan stolarski kurs. Čak ni koleginica iz beogradske filijale Nacionalne službe za zapošljavanje, sa kojom sam komentarisao tu situaciju u pripremi ove obuke, nije mogla da se seti kada je NSZ poslednji put takvu obuku organizovala.
Izvinjavam se zbog pauze u odgovoru. Mala gužva u početku obuke, uz očekivane probleme - polaznik koji nije došao na prva dva dana obuke, ali se izgovorio bolešću deteta, danas - trećeg dana je definitivno otkazao učešće. Å ta reći :mad::mad::mad: Nema smajlija koji sebi čupa kosu da njega ubacim. Zašto je uopšte rekao da je zainteresovan. Nije slučajno što je iz grupe onih koje je uputio zavod (NSZ), a nije slučajno ni što smo prilikom selekcije od sedmoro polaznika uzeli petoro onih koji su nam se sami javili...
Post Reply